Калорійність лаваша

Скільки калорій в лаваші?

Щоб відповісти на питання, скільки калорій в лаваші, слід враховувати його вигляд і склад. Так, наприклад, розрізняють звичайний, вірменський, тонкий і товстий лаваш. Всі дані характеристики впливають на рівень калорій, які містяться у виробі.

Лаваш можна вживати як хліба, але можна в нього загортати різноманітну начинку. Наприклад, сир з кропом, сьомгу, крабові палички, курку, гриби і багато інших продуктів. З лаваша також готують шаурму і використовують його для сервірування люля-кебаб. Відповідно від виду його начинок буде змінюватись і калорійність продукту.

У звичайному лаваші калорійність складає приблизно 274 кілокалорій з розрахунку на 100 грамів продукту. Такий рівень харчової цінності досить низький, якщо порівнювати його з іншими хлібними виробами. Смак його досить приємний, тому для багатьох людей, які страждають зайвою вагою і не можуть відмовитися від вживання звичайного хліба, він стане незамінним продуктом харчування.

Серед різновидів лаваша виділяють тонкий домашній хлібний продукт. Він готується на основі борошна, води, солі, цукру і соняшникової олії. Для тіста використовуються сухі дріжджі, але в малій кількості. Випікається в духовій шафі, як звичайне хлібне виріб.

Калорійність тонкого лаваша, приготованого в домашніх умовах, налічуватиме 133 одиниці з розрахунку на 100 грам готового продукту. Але довгостроковість такого продукту не надто висока, так як тісто включає до свого складу дріжджі.

Багато дієтологів рекомендують не вживати лаваш занадто часто. За разів краще з’їдати не більше 100-150 грам лаваша, і звичайно, небажано їсти його щодня – це обов’язково відіб’ється на фігурі.

Калорійність тонкого лаваша (вірменського)

Калорійність тонкого лавашаБагато дотримуються тієї думки, що вірменський лаваш по калорійності вважається висококалорійним продуктом. І застосовувати його в раціон необхідно якомога рідше. Особливо з додаванням начинок.

Вірменський лаваш вважається тонким. Він чудово підходить для приготування різних видів рулетів. А грузинський лаваш значно товщі. Як правило, його використовують для приготування швидких піц.

Вірменський лаваш по калорійності налічує 236 кілокалорій. Така норма значно перевищує рівень харчової цінності в звичайному хлібному виробі. А додаткові начинки, які можуть використовуватися при цьому, значно підвищать рівень його калорійності.

А ось дієтологи дотримуються іншої думки. Вони вважають, що вірменський листовий лаваш може вживатися при низькокалорійному харчуванні. Він повинен бути приготований на воді, солі і борошні. Ніяких інших добавок поєднувати не слід. А товщина лаваша повинна бути мінімальною.

Калорійність тонкого лаваша в цьому випадку буде нараховувати приблизно 125 кілокалорій на 100 грамів продукту. Але можуть зустрічатися і інші цифри. Так, наприклад, на деяких упаковках зустрічається зміст 325 кілокалорій. Це повинно викликати сумніви, оскільки в відварних макаронах їх зміст одно лише 135-150 кілокалорій.

Калорійність лаваша

Тонкий лаваш дієтологи не рекомендується вживати людям, у яких є цукровий діабет. Також він протипоказаний при гострих захворюваннях шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, печінки, інсультах та інфарктах міокарду. А дітям до 5 років цей продукт взагалі заборонений. У більш пізньому віці вживати можна в обмеженій кількості.

Також медичні фахівці не рекомендують включати в раціон харчування при дієті для схуднення. Лаваш через калорійності може збільшувати масу тіла. Але через низький вміст білка не має здатності нарощувати м’язову масу.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
вірменський лаваш 236 ккал 7,9 г 1 г 47,6 г
кавказький лаваш 274 ккал 8,1 г 0,7 г 57,1 г

 

Говорячи про такий продукт, як лаваш, слід пам’ятати про його походження і склад. Він відноситься до хлібним виробам. Лаваш по калорійності має порівняно низькі показники. Тому такі вироби відносять до дієтичних продуктів.

Лаваш вважається популярним хлібним виробом. Він корисний і володіє відмінними смаковими якостями. Також поширеним виступає вірменський лаваш. За своєю структурою він представляє тонкий млинець з тіста овальної форми. У довжину він може досягати 1 метра, а завширшки – 40 сантиметрів.

Корисні властивості хлібного вироби

Особливістю даного продукту виступає його довге зберігання. Багато хто відзначає, що лаваш може зберігатися до півроку. А його основні корисні властивості присутні тільки в правильно приготованому виробі. Вони впливають і на рівень в лаваші калорійності.

За своїм складом він може містити марганець, фосфор, цинк, мідь, магній і залізо. Також лаваш виступає джерелом клітковини і вітамінів груп В, Е і РР. Завдяки своїм живильним властивостям лаваш покращує травний процес і сприяє зміцненню імунної функції організму. Але для цього потрібно включати лаваш в щоденний раціон.

Також лаваш забезпечує регулювання вуглеводного балансу в організмі людини. Такий процес відбувається тільки при вживанні приготованого продукту. Заморожений лаваш, який привезений з інших країн, не надає такої дії. І калорії лаваша не здатні впливати на появу зайвої ваги, так як даний продукт не містить дріжджових компонентів.

Але деякі виробники можуть додавати дріжджі при виготовленні продукту. У такому випадку хлібна коржик вже через кілька днів покриється цвіллю і плямами. Природно, що ні про яку користь і низької калорійності даного продукту в цьому випадку говорити не доведеться. У цьому полягає основна шкода його використання.

Крім перерахованих вище корисних елементів до складу лаваша входять такі мінеральні речовини, як селен і кальцій. А з вітамінів можна виділити становить його компонент холін. Його рівень дорівнює 14,6 міліграм. Також притаманний і тіамін, рибофлавін, фолієва кислота. Але їх рівень трохи менше, ніж холіну.