Калорійність гречки

Скільки калорій в гречці?

При такому багатому складі і достатку корисних речовин, калорійність гречки становить 313 ккал на 100 грамів крупи. Меншим вміст калорій характеризується тільки рис, будь-яка інша крупа є більш калорійною.

Калорійність гречки вареної залежить лише від способу її приготування. Якщо готова каша змішується з великим шматком масла, то і калорійність її різко зростає. Калорійність каші, приготовленої на бульйоні, також буде значно перевищувати калорійність вареної гречки. Це слід враховувати, якщо ви хочете схуднути і вирішили спробувати гречану дієту в дії.

Крупа завоювала своє місце серед харчових продуктів дієтичного призначення. Гречку дозволяється вживати діабетикам, а також людям, що страждають ожирінням. Багато жінок, знаючи, скільки калорій в гречці, сидять на гречаній дієті місяцями.

Дієта на гречці

Калорійність гречаної каші
Дієта на гречці – дуже популярна дієта. Для контролю власної ваги багато роблять розвантажувальні дні на гречці. Інші ж здатні витримати тижневу дієту.

Приготувати дієтичне блюдо з мінімальною калорійністю вареної гречки – дуже просто. Для цього потрібно склянку крупи залити 3-ма склянками окропу, укутати масу і настоювати протягом ночі. Розділивши масу на 3-4 частини, її необхідно з’їсти протягом наступного дня. Через добу ті, хто вже спробував гречану дієту, відзначили поліпшення фізичного стану і скидання ваги. Калорійність вареної гречки не збільшиться, якщо вживати її разом з напоями типу кефіру, чаю без цукру і води. Для отримання результату гречка має бути без приправ і солі.

Користь гречки для організму

Низька калорійність гречаної каші сприяє:

 • очищенню організму від токсинів, шлаків, холестерину,
 • поліпшення процесу кровообігу,
 • зміцненню волосся, нігтів, шкіри,
 • нормалізації роботи нервово-судинної системи,
 • усунення апатії, депресії,
 • нормалізації тиску,
 • зняттю втоми і набряків,
 • усунення варикозу і атеросклерозу,
 • зміцненню імунної системи і покращення кровообігу мозку.

На завершення можна сказати, що низька калорійність гречки обумовлює її застосування для приготування дієтичних страв і не тільки. Здатність гречки впливати на потенцію допомогла каші завоювати свою популярність серед чоловіків.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
крупа гречана \”ядриця\” 313 ккал 12,6 г 3,3 г 62,1 г
крупа гречана \”просунув\” 306 ккал 9,5 г 2,3 г 65,9 р
борошно гречана 334 ккал 12,6 г 2,6 г 6,8 г
гречка відварна 87,2 ккал 2,7 г 2,9 г 13,4 г
гречка з куркою в мультиварці 118,3 ккал 14,8 г 3,8 г 5,7 г

Скільки калорій в гречці
Гречка – всім відомий продукт, про користь якого багато хто знає не з чуток. Досить складно підібрати продукт, який був би більш цінним і насиченим з точки зору корисності для здоров’я. Крупа гречана – це насіння рослин сімейства гречаних, до якого відносяться ревінь, щавель тощо

Корисні властивості гречки

Важко уявити здорове харчування без страв, що містять або ж повністю складаються з гречаної крупи. Калорійність каші обумовлена її унікальним і повноцінним хімічним складом. Вчені і донині вивчають вплив продукту на організм, відкривають нові, досі невідомі корисні властивості гречки.

Калорійність гречки обумовлена її складом.

Склад гречки представлений наступними компонентами:

 • 16 % легкозасвоюваних білкових речовин, серед яких найбільш цінними є незамінні амінокислоти (лізин і аргінін, які дозволяють зіставити цінність гречки з харчовою цінністю м’яса),
 • 60 % вуглеводів, якими в основному і обумовлена калорійність гречаної каші,
 • 3 % жирів, які являють собою ненасичені жирні кислоти,
 • вітаміни В1, В2, В3, В6, В9, вкрай цінні для роботи нервової системи, а також вітаміни А і Е, які унікальні тим, що є потужними антиоксидантами,
 • мінерали (цинк, калій, марганець, кальцій, залізо, кремній, магній, фосфор, натрій, сірка, йод, хлор, кобальт, молібден, мідь, титан, нікель, фтор, хром),
 • крохмаль, цукри, клітковина зола.