Калорійність пластівців

Мюслі, пластівці або подушечки – що корисніше в якості швидкого сніданку?

Калорійність кукурудзяних пластівців
Калорійність пластівців відома. А скільки калорій в мюслі, і які інгредієнти використовуються в них? Які пластівці використовують для мюслів? Що корисніше в якості швидкого сніданку?
Відомо, що мюслі містять як вівсяні пластівці з розчавлених зерен, так і кукурудзяні пластівці, отримані з борошна і сиропу. Крім цього, в мюслі зазвичай додають суміш горіхів, цукатів і сухофруктів.

Калорійність пластівців і інгредієнтів дуже висока, середня калорійність мюслів становить приблизно 300 Ккал (середня калорійність інгредієнтів), але буває, досягає 500 Ккал на сто грам.

Не особливо правильними добавками в мюслі будуть: цукати, які додаються явно для краси (сухофрукти набагато корисніше), шматочки шоколаду (калорійність шоколаду становить 546 Ккал), і пластівці або кукурудзяні кульки. Справа в тому, що якщо мюслі складаються з вівсяних (та інших) пластівців, отриманих без термообробки, простим расплющиванием зерна, то для їх нормального вживання краще буде проварити 2-3 хвилини, або залити рідиною (водою, молоком або йогуртом) і дати настоятися близько півгодини. Кукурудзяні ж пластівці і кульки не бажано так розмочувати, а тим більше варити. В результаті вони перетворюються в не дуже апетитну кашку. А якщо мюслі просто залити молоком або йогуртом, тоді не розм’якнуть вівсяні пластівці, і буде несмачно.

Користь правильних мюслів, що складаються з якісних пластівців, горіхів і насіння (не обсмажених), сухофруктів (не яскравих, яскраві за кольором сухофрукти, швидше за все, заготовляли методом обкурювання діоксидом сірки) і сушених ягід неможливо недооцінити. Така порція мюслі, хоч і містить багато калорій, здатна забезпечити організм добовою нормою вітамінів і мінералів. Щільний сніданок з мюслі з молоком дозволить не відволікатися на перекуси в першу половину дня і налаштує шлунково-кишковий тракт на нормальну роботу.

Що ж дають швидкі сніданки з пластівців? Якщо це пластівці з цільних злаків, приготовані без цукрового сиропу, то в них не буде того розмаїття корисних речовин, що в мюслі, але зате в них будуть присутні вітаміни і мікроелементи, що знаходяться в злаках. Наприклад, у вівсяних пластівців калорійність – 342 Ккал, харчовий склад: 12,3 грама білків, 53 грами вуглеводів (в основному крохмаль) і 8,5 грама жирів. Тобто це більш корисні, ніж булочки, вуглеводи на сніданок. Крім цього, у вівсяних пластівцях зберігаються такі вітаміни: лінійка вітамінів групи В (а це «вітаміни краси», що відповідають за стан волосся і шкіри), вітамін Е (другий за значенням для жінок після фолієвої кислоти вітамін, зміцнює імунітет, покращує регенерацію тканин і уповільнює процеси старіння), РР (ніацин, він же нікотинова кислота, покращує кровообіг і стан судин) і Н (біотин, нормалізує обмін речовин, процеси травлення, також відповідає за стан шкіри і волосся). З мінералів овес містить кальцій, калій, магній і фосфор, що добре позначається на стані кісток і зубів, покращує розумову діяльність і зміцнює серцево-судинну систему.

Що корисного сніданку з кукурудзяних пластівців і подушечок, які зазнали термальній обробці і виготовлених із застосуванням сиропу? Все така ж висока калорійність пластівців – 348 Ккал на сто грам. Але що за вітамінами? Дійсно, в них містяться вітаміни А, групи В та Д, мінерали (кальцій, залізо, магній). Але тільки синтетичні. З іншого боку, пластівці продовжують залишатися джерелом вуглеводів і хорошим джерелом енергії на весь день.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
пшеничні пластівці 357 ккал  15,0 г  7,6 м 47,0 г
житні пластівці 298 ккал  6,4 г 3,2 г 82,6 р
гречані пластівці 330 ккал  9,0 г 2,4 г 67,0 р
рисові пластівці 345 ккал  7,0 г 1,0 г 77,0 р
ячмінні пластівці 322 ккал  9,8 г 3,6 г 79,4 р
кукурудзяні пластівці 348 ккал  6,9 г 2,5 г 83,6 р
горохові пластівці 323 ккал  22,0 г 1,75 г 51,8 р
вівсяні пластівці 342 ккал  11,9 г 7,2 г 69,3 р
мюслі 300 ккал  7,8 г 13,1 г 56,7 г
пластівці «суміш п’яти злаків» 350 ккал  10,2 г 1,5 г 73,2 г

 

Калорійність вівсяних пластівців
Пластівці – це продукт із зерен різних культур, найбільш популярні вівсяні і кукурудзяні пластівці. Вони входять до складу мюслів і сухих сніданків. Слід розрізняти пластівці, отримані з цільних злаків, і пластівці, отримані методом формування їх з борошна чи крупи злаків.

Звичайно, корисних речовин буде більше перших. В пластівцях другого виду, до яких відносяться солодкі кукурудзяні пластівці, пропаговані як корисні швидкі сніданки, залишається більше вуглеводів і крохмалю, ніж вітамінів. Крім того, їх термічно обробляють і кладуть різні добавки для консервації і поліпшення смаку. Тому їх не рекомендується їсти алергікам. І «Геркулес» вівсяний теж часто роблять за типом кукурудзяних пластівців, з борошна, зменшуючи їх цінність для живлення в рази. Калорійність пластівців обох видів (з борошна і з цільних злаків) висока, становить приблизно 330-370 Ккал на сто грам. Але це якщо порівнювати, скільки калорій в пластівцях сухих. Запарені вівсяні пластівці калорійність мають набагато меншу – приблизно 120-130 Ккал на сто грам.

Якщо вибирати між швидкими сніданками, краще вибирати ті, які необхідно запарювати 2-3 хвилини. Тому що ті, які можна просто залити молоком, термічно оброблені до вас, задовго до вживання, і невідомо, скільки корисних речовин вони зберегли. Всі написи на пачках великими літерами про вітамінах і мікроелементах, можливо, говорять про те, що ці вітаміни були додані штучно, в процесі приготування.

У будь-якому випадку, слід пам’ятати про високу калорійність пластівців вівсяних і кукурудзяних, особливо якщо вживати їх з йогуртом або молоком. Припустимо, в одній порції пластівців 125-150 грам. У склянці молока – 120-130 Ккал. Всього калорійність пластівців з молоком на сніданок складе 530-560 Ккал.

Скільки калорій в пластівцях з різних злаків

Пластівці кукурудзяні отримують з борошна, звареної в цукровому сиропі і потім підсмаженої у вигляді пластинок. З зерен видаляють оболонку, зародки, переробляють їх на крупу (або борошно) і вже в такому вигляді варять з сиропом, підвищує кількість калорій в пластівцях в рази. Вітамінів в них при такій тепловій обробці залишається не так вже й багато. Але існують ще і пластівці із цільних злаків. Представляють вони собою (найчастіше) просто розчавлені зерна і знайти в продажу їх можна в магазинах здорового харчування, магазинах спортивного харчування, у деяких марок-виробників в супермаркетах. Щоб пояснити, що означає термін «пластівці з цільних злаків», слід пояснити, що таке «цільні злаки». Цільними вважаються зерна (насправді не тільки злаки, але і бобові, наприклад) як неушкоджені, так і мелені, роздроблені, перетворені в пластівці, якщо вони містять всі основні компоненти зерна. Це зародок зерна, висівки, крахмалистый ендосперм, при цьому кількість повинна відповідати аналогічного складу в натуральному непошкодженому зерні. При цьому цільні зерна можуть бути навіть змеленими в борошно або підданих кулінарній обробці.

Теги: