Калорійність цукру

Користь і шкода цукру

Калорійність ложки цукруСудячи по складу і високої калорійності цукру, можна зробити висновок, що він, безумовно, завдає нам шкоди. Але чому тоді ми не виключаємо його з свого щоденного раціону? Можливо, цукор не такий страшний, як здається на перший погляд?

Насправді, цукор може бути корисний лише в малих дозах за умови дотримання правильного раціону харчування і рівня фізичних навантажень. Підвищена калорійність цукру допомагає заповнювати енергетичний баланс, тобто баланс швидких вуглеводів після виснажливих силових тренувань, для цього достатньо з’їдати до 140 грамів цукру на добу, але тільки разом з білками.

Відомо, що в організмі людини цукор (в результаті гідролізу 1 молекули сахарози) перетворюється в 1 молекулу глюкози і фруктози. Саме глюкоза відіграє роль головного джерела енергії і надає життєво необхідних сил для функціонування всіх органів в організмі. Про нестачу глюкози в організмі свідчить швидка стомлюваність, дратівливість, зниження працездатності і настрою. Тому вживання цукру слід ретельно контролювати.

Добова норма цукру для здорової людини не повинна перевищувати 130 грам, інакше проблеми з зайвою вагою, ожирінням і серцевою недостатністю неминучі. Для жінок добова доза цукру становить не більше 6 чайних ложок, загальна калорійність цукру яких складе близько 100 ккал. Для чоловіків трохи більше – 9 чайних ложок, калорійністю цукру в 150 ккал.

Основний шкода полягає не тільки в калорійності цукру, але і в тому, що він заміняє собою всі вітаміни і мінерали, отримані організмом. Цукор шкідливий для зубів, руйнує зубну емаль і провокує появу карієсу та інших захворювань порожнини рота. Особам з підвищеним вмістом цукру в крові він протипоказаний і є головною причиною такого небезпечного захворювання, як цукровий діабет.

Але життя без солодкого неможлива і нудне! Поступаючи в організм, цукор бере участь у виробленні серотоніну, так званого «гормону щастя», тому після вживання солодощів у нас поліпшується настрій, і ми відчуваємо себе набагато краще.

Тому споживайте цукор в міру, скорочуйте щоденні дози, якщо це можливо, пам’ятаєте про калорійність цукру, щоб не стати жертвою «солодкої отрути».

продукт калорійність білки жири вуглеводи
цукор-пісок 398 ккал 0 м 0 м 99,7 р
цукор-сирець 362 ккал 0 м 0 м 95,3 р
цукор-рафінад 400 ккал 0 м 0 м 99,9 г
цукрова пудра 374 ккал 0 м 0 м 99,8 р
цукор ванільний 56 ккал 0 м 0 м 14,4 г
цукор тростинний 398 ккал 0 м 0 м 99,4 р
цукор кленовий 354 ккал 0,1 г 0,2 г 90,9 р

 

Калорійність цукруХто з вас не любить солодке? Напевно, мало знайдеться людей, здатних стверджувати, що вони зовсім не люблять солодощі, більшість же – ласуни! Любителі «солодке життя» не тільки серед дітей, але і дорослих. Одні воліють смачні тістечка, інші – цукерки, а треті – шоколад. Але, як відомо, все, що є солодким смаком, містить в собі цукор. Виходить, всі ми просто любимо калорії цукру і його солодкість, як би це дивно не звучало.

Що ж таке цукор? З точки зору хімічного складу, цукор – це цукроза, цінний для життєдіяльності організму 100%-й вуглевод. Його одержують із цукрового очерету, цукрового буряка, кукурудзи або ж пальми. Сам по собі цукор має біло-жовтий колір, дуже солодкий смак, дрібнокристалічної структури, досить легко розчинний у воді й інших рідинах.

Калорії цукру змушують замислитися про наслідки його споживання, хоч він і є невід’ємною частиною щоденного раціону кожної людини. Він міститься практично в будь готової їжі та напоях, не кажучи вже про те, що ми самі подслащаем собі чай, кава, додаємо в какао, посипаємо цукровим піском свіжі фрукти, а цукровою пудрою – свіжоспечені булочки. Цей список можна продовжувати нескінченно, звідси висновок – без цукру нам не обійтися. Звичайно ж, існує безліч цукрозамінників, подумаєте ви, але вони не завжди є натуральними і безпечними, втім, як і сам цукор.

Чому калорії цукру так шкідливі, скільки калорій в цукрі на 100 грам продукту і скільки калорій в ложці цукру, яку ми щодня кладемо собі в чай?

Скільки калорій в сахарі?

Всім відомо, що калорійність цукру досить висока. Існує трохи продуктів харчування, з якими він міг би зрівнятися за кількістю калорій цукру. Адже в 100 грамах цукрового піску міститься близько 398 ккал. Якщо брати до уваги різновиди цукру, то вони між собою мають трохи відмінностей. Калорійність цукру рафінаду складає близько 400 ккал, при тому як калорійність цукру у вигляді цукрової пудри – 374 ккал. А скільки ж тоді калорій в ложці цукру? В одній ложці цукру калорії містяться в межах 32-100 ккал, для чайної і столовій ложки відповідно. Тому для того, щоб зрозуміти, скільки калорій в цукрі, треба просто знати його вагу.

Висока калорійність цукру пояснюється його харчовою цінністю. У 100 грамах цукру міститься цілих 99,8 грам вуглеводів у вигляді сахарози, але при цьому ні грама білків і жирів. Сам по собі цукор не містить майже ніяких корисних речовин, зокрема вітамінів. Він містить лише зовсім небагато мікро – і макроелементів, серед яких залізо, калій, натрій і кальцій. Також цукор має в своєму складі по 0,1 граму води і золи.

Comments are closed.