Калорійність соку

Користь соків і їх протипоказання

Калорійність томатного соку
Свіжовичавлений сік заслужено вважається ознакою здорового і правильного харчування, адже він не тільки дуже смачний, але і корисний. Сік – один з небагатьох напоїв, який досить швидко засвоюється організмом, містить багато вітамінів, мінералів, клітковини, пектинових і інших речовин, до того ж, калорійність соку дуже низька.

Буряковий і сливовий сік нормалізує роботу кишечника і допомагає при запорах. Гранатовий, буряковий і томатний соки підвищують рівень гемоглобіну. Апельсиновий сік корисний при анемії, хворобах суглобів, шкіри, печінки та легенів. Морквяний надає енергію, покращує тонус організму, а огірковий і виноградний нормалізує роботу нирок.

Пастеризовані, стерилізовані і відновлені соки містять в собі практично всі вітаміни, що і свіжовичавлені, проте в них міститься менше ферментів, ефірних масел і корисних речовин, які руйнуються при тепловій дії.

Соки необхідно споживати в помірних кількостях, щоб не спровокувати алергію і гіпервітаміноз, все ж краще їсти свіжі фрукти та овочі, тому соком можна замінити їх лише на 1/3. Виключити соки з раціону харчування рекомендують при отруєннях, підвищеній кислотності шлунка, гастриті, виразковій хворобі, панкреатиті, холециститі, а також прояві алергічної реакції.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
сік апельсиновий 36 ккал 0,9 г 0,2 г 8,1 г
сік вишневий 47 ккал 0,7 г 0 г 10,2 г
сік яблучний 42 ккал 0,4 г 0,4 г 9,8 г
сік лимонний 16 ккал 0,9 г 0,1 г 3 г
сік гранатовий 64 ккал 0,3 г 0 г 14,5 г
сік буряковий 42 ккал 1 г 0 г 9,9 г
сік морквяний 28 ккал 1,1 г 0,1 г 6,4 г
сік чорносмородиновий 40 ккал 0,5 г 0 г 7,9 г
сік персиковий 40 ккал 0,9 г 0,1 г 9,5 г

 

Калорійність сокуВсім відомо, що овочі та фрукти – це запорука здоров’я, адже в них містяться необхідні вітаміни і мінерали. Відмінною альтернативою, здатної замінити їх, є свіжовичавлений сік. Його отримують шляхом механічного впливу на свіжі фрукти або овочі, в результаті чого утворюється повноцінний, вітамінізований напій. Такий сік буде корисний не тільки дорослим, але й дітям, починаючи з піврічного віку. Крім того, калорійність сокадовольно низька, тому вживання його можливо навіть тим, хто бажає схуднути. Кількість калорій в соку абсолютно безпечно для фігури, особливо якщо мова йде про калорійність томатного соку.

Цей натуральний напій буває овочевим, фруктовим або ягідним, залежно від сировини, з якої його отримують. Готують його з одного або декількох видів плодів, використовуючи їх суміші, найпопулярнішими з них є: апельсиновий, вишневий, ананасовий, томатний, морквяний, яблучно-виноградний, бананово-полуничний, мультифруктовий і багато інших. Особливо корисними для здоров’я й фігури є так звані фреші, і справа не тільки в низькій калорійності свіжих соків. По-перше, в таких соках міститься більше вітамінів. Як відомо, вітаміни мають властивість швидко окислюватися, наприклад, вітамін С, тому краще випивати сік одразу ж після того, як ви його віджали. По-друге, сік – відмінне середовище для розмноження мікроорганізмів, тому в промислових цілях, щоб цього уникнути і надовго його зберегти, сік стерилізують і додають в нього цукор, який є консервантом. При цьому ми отримуємо збільшену в рази калорійність соку.

Оскільки калорійність соку невелика, його цілком можна вважати дієтичним напоєм. Сік корисний при схудненні, авітамінозі, під час реабілітації після перенесених хвороб, а також усім, хто бажає поповнити запас вітамінів в організмі. Скільки калорій в соку і чим він такий корисний, чому свіжовичавлений сік домашнього приготування краще стандартної магазинної пачки, а також яку мінімальну калорійність сік може мати?

Скільки калорій в соку, його склад і види

Всім відомо, що калорійність соку безпосередньо залежить від того, з якої сировини він був приготовлений, а також містить він у собі які-небудь додаткові добавки або консерванти. Розглянемо калорійність соку натурального, приготованого шляхом прямого віджиму зі свіжих овочів або фруктів. Величезний асортимент цього чудового освіжаючого напою дозволяє підібрати оптимальний сік для кожного: за складом, смаком і корисним властивостям.

Калорійність соків свіжих в середньому коливається від 18 до 70 ккал на 100 мл. Щоб визначити, скільки калорій в соку, досить просто подивитися на упаковку, але що робити, якщо ви отримуєте його самостійно в домашніх умовах? Для цих цілей можна скористатися таблицею калорійності соків. Виходячи з неї, калорійність томатного соку найменша і становить всього 18 ккал, а найбільше калорій у виноградному соку – 69,9 ккал.

Нижче наведемо показники калорійності соків, найпопулярніших у наш час:

 • апельсиновий – 36 ккал;
 • вишневий – 47 ккал;
 • гранатовий – 64 ккал;
 • лимонний – 16 ккал;
 • яблучний – 42 ккал;
 • морквяний – 28 ккал;
 • буряковий – 42 ккал;
 • персиковий – 40 ккал;
 • чорносмородиновий – 40 ккал;
 • грейпфрутовий – 37,9 ккал;
 • морквяно-яблучний – 46,0 ккал;
 • яблучно-виноградний – 46,8 ккал;
 • мультифруктовий – 48,2 ккал.

Калорійність томатного соку мінімальна, його дозволено пити людям з надмірною вагою, саме тому його можна зустріти у складі багатьох дієт для схуднення. У ньому міститься багато клітковини, фітонцидів, органічних кислот і вітамінів (С, А, Е, В, РР, каротину). Свіжовичавлений апельсиновий сік містить велику кількість вітаміну С, А, В, К, Е, инозитола, цінних мікро- і макроелементів, а також 11 незамінних амінокислот. У виноградному соку багато моно- і дисахаридів, а також вуглеводів, що робить калорійність соку з винограду найбільшою. У ньому не дуже багато вітамінів (В, РР, С, Е), у порівнянні з іншими соками, проте він є самим поживним.

Як ми вже з’ясували, калорійність свіжих соків і їх користь залежить від способу приготування і часу, протягом якого його слід вжити. Чим швидше після приготування ви його вип’єте, тим більше користі організму принесете. Звичайно, домашній сік куди краще магазинного, адже в такому випадку ви завжди точно знаєте, що він приготований з натуральних інгредієнтів, не містить жодних консервантів, а це означає, що ви можете бути впевненими в його якості.

Сік рекомендований для поступового прикорму немовлят, тому для них також найкраще використовувати домашній сік, або ж, у крайньому випадку, спеціальні соки із серії дитячого харчування.