Калорійність кавуна

Калорійність кавуна

Так як кавун досить солодкий, багатьох цікавить те, скільки калорій в кавуні. Але, незважаючи на солодкість, кавун дуже низькокалорійний. Калорійність кавуна на 100 грам становить 25 калорій. Низька калорійність кавуна дозволяє успішно використовувати його для схуднення. Дізнатися калорійність кавуна після різноманітної кулінарної обробки можна у вищенаведеній таблиці калорійності кавуна. У ній розглянуто калорійність консервованого кавуна і варення з кавунових кірок. В залежності від Ваших уподобань можна доповнити таблицю калорійності кавуна та іншими варіаціями.

Як правильно вибрати кавун?

Скільки калорій в кавуні
Вибрати «безпечний» кавун вам допоможуть наступні поради:

  • Купуйте кавун тільки в сезон – з середини серпня по жовтень;
  • Кавун не повинен мати вм’ятин, тріщин або таких місць;
  • Купуйте кавуни в торгових точках, які розташовані далеко від джерел бруду і пилу, приміром, подалі від автотрас;
  • Перевірити кавун на вміст нітратів можна наступним чином: розкришите шматочок кавунової м’якоті в склянці води. Якщо вода набула рожевий або червоний відтінок, значить, у кавуні містяться нітрати. У нормі вода повинна просто помутніти. Також про вміст нітратів говорить червоний колір м’якоті, має фіолетовий відтінок, жовті волокна, що йдуть від серцевини (у нормі вони повинні мати білий колір), біла плівка, яка утворюється на зрізі.
продукт калорійність білки жири вуглеводи
кавун свіжий 25 ккал 0,6 г 0,1 г 5,8 г
консервований кавун 37 ккал 0,5 г 0,1 г 9 г
кавуновий сік 38 ккал 0,6 г 0,1 г 5,9 г
варення з кавунових кірок 219,9 ккал 0,2 г 0 м 58,4 м

 

Калорійність кавуна

Батьківщиною кавуна прийнято вважати Південну Африку, він відноситься до сімейства гарбузових. Кавуни бувають округлими, овальними або циліндричними, від світло-жовтого до насичено-зеленого кольору, а малюнок може бути у вигляді сітки, смуг або плям. М’якоть кавуна дуже солодка. З цієї причини багато хто вважають його досить калорійним продуктом. Скільки калорій в кавуні, а також, які він має корисні властивості?

Корисні властивості кавуна

У кавуні міститься безліч корисних речовин, які допомагають нашому організму функціонувати повною мірою. Корисна не тільки м’якоть кавуна, але також кісточки і шкірка.

Кавун сприятливо впливає на нашу шкіру, зволожує, живить і омолоджуючи її, а також сприяє регенерації епідермісу, що робить його особливо корисним при сонячних опіках.

Кавун має виражені сечогінні властивості, тим самим допомагає організму виводити токсини, шлаки і солі. Він також очищає нирки і печінку, тому корисний людям, що мають схильність до подагрі, жовчнокам’яній і сечокам’яній хворобах. Варто відзначити, що у складі кавуна практично відсутні кислоти і природні солі, здатні дратувати сечову систему. Навпаки, луги, що містяться в кавуні, здатні знімати запалення.

Входить до складу кавуна магній сприятливо впливає на серцеву систему і здатний регулювати артеріальний тиск.

Лікопін, який також міститься в кавуні, є потужним антиоксидантом, який здатний помітно сповільнювати старіння клітин в організмі. Також ця речовина має протипухлинну активність, тим самим знижує ризик розвитку раку простати, матки, шлунка, грудей, легенів і кишечника.

Вітаміни групи здатні заспокоювати нервову систему і допомагають при депресивному стані. Амінокислота фенілаланін здатна у літніх людей попереджати розвиток хвороби Паркінсона.

Вітамін С зміцнює імунітет, а настої з кірок кавуна застосовують для лікування коліту та ревматизму, під час набряклості при хронічних хворобах нирок і серця. Приготувати відвар можна, затока сто грамів висушених кавунових кірок 500 мл окропу і настояти.

Також кавун є одним з небагатьох ласощів, дозволених діабетикам. Діабетикам день можна вживати до одного кілограма кавуна за три-чотири прийоми по 150-200 грам.