Калорійність стручкової квасолі, скільки калорій в стручкової квасолі

Калорійність стручкової квасолі – 16 ккал
Білки: 1,21 г
Жири: 0,14 г
Вуглеводи: 3,13 г

Стручкова квасоля, калорійність якої цікавить багатьох тих, що худнуть, досить часто зустрічається в рекомендаціях до різних дієт. Чи корисно включати її в свій дієтичний раціон? Які апетитні страви можна з неї приготувати? Скільки взагалі можна їсти стручкової квасолі без шкоди для здоров’я?

Є думка, що квасоля прийшла до нас, як і картоплю, з Америки, однак з цією версією походження згодні не всі, так як є свідчення того, що квасоля вирощували ще в стародавньому Єгипті, Китаї та Римі.

Сьогодні в їжу вживають як зерна квасолі, так і молоді стручки, які особливо ніжні й смачні. У стручкової квасолі менше білка, ніж у зерновий, проте більше вітамінів. До того ж вона низькокалорійна, завдяки чому її можна їсти хоч кожен день без шкоди для фігури.

Корисні властивості стручкової квасолі

Стручкова квасоля насичена вітамінами: фолієвою кислотою, вітамінами групи В, вітаміном С, А, Е. Також в продукті багато мінеральних речовин: цинку, магнію, калію, хрому, кальцію, заліза. Багато в стручкової квасолі корисної клітковини, завдяки якій поліпшується робота травної системи.

Ці корисні речовини, представлені в квасолі у всьому різноманітті, важливі для збереження здоров’я, захисту організму від руйнівного впливу різних негативних факторів навколишнього середовища, зміцнюють волосся і нігті, покращують стан шкіри. Регулярне вживання стручкової квасолі поліпшить ваше самопочуття, сприятливо відіб’ється на вашому зовнішньому вигляді.

До речі, стручкова квасоля надає не тільки загальнозміцнюючий ефект: вона благотворно впливає на роботу травлення, допомагає при бронхітах і ревматизмі, надає лікувальну дію при наявності інфекційного захворювання – і все це завдяки великій кількості сірки в квасолі.

Корисна квасоля і при захворюваннях крові: вона сприяє утворенню еритроцитів, лікуючи від анемії.

Дуже цінна квасоля для харчування людей, які страждають від цукрового діабету. Вона нормалізує цукор у крові, що, до речі, є цінним і для тих, що худнуть: вирівнюючи показники цукру, квасоля сприяє налагодженню обміну речовин, надовго насичує, не обтяжуючи почуттям тяжкості в шлунку.

Сік стручкової квасолі лікує від бурситу, а також є хорошим заспокійливим. Протимікробні властивості квасолі допомагають при туберкульозі, зубному камені і захворюваннях кишечника. Тим, хто страждає від порушення серцевого ритму, гіпертонії і атеросклерозу, необхідно включати стручкову квасолю в щоденний раціон.

У зеленої стручкової квасолі дуже багато цинку – найважливішого для здоров’я людини елементу. Цинк повинен бути присутнім в будь-якому раціоні, побудованому на принципах здорового харчування. Вживаючи регулярно квасоля (особливо якщо замінити нею картоплю і рафіновані продукти), реально скинути вагу на кілька кілограмів. Тим більше, що калорійність стручкової квасолі дозволяє їсти її у великих кількостях – головне, приготувати так, щоб було смачно.

Благотворно позначається вживання квасолі і на сечостатеву систему: стручкова квасоля володіє щадним сечогінну дію, розм’якшує каміння, покращує роботу нирок.

Стручкова квасоля при дієті

Під час дієти стручкову квасолю не просто можна, а потрібно їсти! Знаючи, скільки калорій в стручкової квасолі, а також в інших продуктах, ви можете приготувати смачне і корисне блюдо, яке дасть організму необхідні вітаміни і поживні речовини, що не обтяжуючи його калоріями. Досить просто буде підібрати такі продукти за допомогою таблиці калорійності продуктів харчування.

Щоб страви з квасолі були апетитними, вибирайте молоду квасоля – вона ніжна, м’яка, соковита. А готується за 5-6 хвилин (в киплячій воді). Правда, щоб готування була швидкою, квасоля потрібно попередньо замочувати, обрізаючи кінчики – кладіть квасолю на 2-3 години в прохолодній воді. Бажано воду брати очищену, без солей кальцію (тобто не водопровідну або хоча б кип’ячену).

Готовою вважається тверда, але не хрустка квасолю. Її можна додавати в салати, готувати з квасолі овочеве рагу, гарніри та інші страви. Наприклад, салат із стручкової квасолі.