Калорійність апельсина

Скільки калорій в апельсині?

Калорійність 1 апельсина не розраховується. Для встановлення енергетичної цінності (кількості енергії, що вивільняється в організм в процесі травлення) плода використовується його вагу.

Калорійність вимірюється в кілокалоріях або кілоджоулях з розрахунку на 100 грам плода. Іноді кілокалорії називають харчовими калоріями. У цьому випадку приставку кіло опускають.

Калорійність 1 апельсина можна розрахувати за його діаметру або вагою. Так, наприклад, плід діаметром 6,5 сантиметрів важить 100 грам. Тобто його енергетична цінність становить 36 ккал.

Ця кількість апельсина містить такі мікроелементи, як магній (13 міліграм), калій (197 міліграм), а також фосфор (23 міліграма) і хлор (3 міліграми). Цинку в 100 грамах плоду міститься 0,2 міліграма, а заліза – 0,3 міліграма. Йод становить 2 міліграми, мідь – 67 міліграмів. Також міститься і марганець, фтор, бор і кобальт.

Разом з калорійністю апельсина в організм надходять і різні вітаміни. До них можна віднести вітамін РР, кількість якого складає 0,2 міліграма, а також бета-каротин (0,05 міліграма), вітаміни А8, В1 або тіамін, В2 або рибофлавін.

Крім того, апельсин багатий вітамінами В5, В6, В9, а також Е, Н або біотин. В апельсині міститься найбільша кількість вітаміну С. У одному плоді його рівень становить 60 міліграм.

Також з калорійністю 1 апельсина в організм надходять і білки. У 100 грамах апельсина їх кількість становить 0,9 грам.

У ньому містяться і вуглеводи в кількості 8,1 грама, і жири – 0,2 грама. А харчові волокна знаходяться в рівні 2,2 грамів. Кількість води становить 86,6 грамів.

150 грам апельсина або калорійність 1 шт.составляет 54 ккал. У діаметрі такий плід дорівнює 7,5 сантиметрів. Відповідно і кількість всіх інших корисних речовин буде збільшено.

Калорії апельсинових дієт

Як правило, апельсинові дієти спрямовані не тільки на зниження ваги, але і на очищення організму. Вони допомагають усунути шлаки та підвищити рівень опірності організму до різних бактеріальним мікроорганізмам.

Відомо, що 100 грам апельсина або калорійність 1 шт. приблизно становить 36 ккал. Тому багато рецепти дієт засновані на застосуванні таких цитрусових плодів. Крім своєї низької калорійності вони вважаються дуже корисними.

Виділяють безліч рецептів дієт, які розраховані на низьку калорійність плода. Але всі вони розписані по тижнях або днях. Так, наприклад, один з рецептів дієти розрахований на вживання одного кілограма апельсинів. Але при цьому потрібно бути обережними тим людям, у яких спостерігається алергічна реакція на цей фрукт. Перед початком такої дієти краще проконсультуватися з лікарем.

Калорійність апельсина

Калорії апельсинів слід поєднувати з поживними речовинами варених яйця. Також потрібно вживати два літри мінеральної води без газів. Тобто кожен день людина повинна з’їдати один апельсин, 2 яйця і випивати 2 літри води протягом першого тижня дієти.

Замість самих плодів багато апельсинові дієти засновані на вживанні свіжого фрешу в якості легкого сніданку. Вважається, що він набагато корисніше і надає більш ефективний вплив при зниженні ваги.

 продукт  калорійність  білки  жири вуглеводи
 апельсин  36 ккал  0,9 г  0,2 г  8,1 г
 апельсиновий сік  36 ккал  0,9 г  0,2 г  8,1 г

 

Щоб розібратися, скільки калорій в апельсині, спочатку слід трохи ознайомитися з його історією. Апельсин в перекладі з німецької мови означає «китайське яблуко».

Він відноситься до сімейства цитрусових. Це одне з найдавніших рослин, плоди якого вживаються як для їжі, так і для лікувальних цілей. Вважається, що апельсин був першим фруктом, який увійшов в раціон людини.

Вперше про це цитрусовом згадують не в Китаї, а в Єгипті. А в Європу даний фрукт привезли португальці. І з тих пір в нашій країні почалися дослідження калорійності апельсинів, їх лікувальних властивостей та інших характеристик.

Ще з давніх часів єгипетські цілителі апельсину приписували багато лікувальні властивості. Тому його застосовували для боротьби з багатьма недугами.

Калорійність апельсина залежить від його складу. У нього входять різні мікроелементи, макроелементи, вітаміни, білки, жири, вуглеводи. Також апельсин містить клітковину, пектин, органічні кислоти і золу.

Як правило, плоди апельсина їдять у свіжому вигляді. Також з них готують джеми, мармелад і цукати. Крім того, ними ароматизують напої та кондитерські вироби. А на шкірці апельсинів наполягають вина і лікери.

Властивості плода

Властивості та калорійність апельсина сприяє поліпшенню апетиту і правильному процесу травлення. Також благотворно впливає на зміцнення імунної функції організму.

Апельсин рекомендують використовувати для профілактики і лікування авітамінозів і хронічну втому організму. Цей фрукт дуже корисний і при цукровому діабеті.

Апельсиновий сік по калорійності вважається дієтичним і складає всього лише 36 ккал. Ця норма трохи перевищує вміст калорій одного плоду. Так як при видавлюванні 100 грамів соку використовується не один апельсин, а декілька.

Калорійність апельсинового сокуАпельсиновий сік має протимікробну і протизапальну дію, оскільки містить фітонциди. Також він надає цілющі властивості при загоєнні ран і наривів.

 

 

Відомо, що в плодах апельсина міститься велика кількість вітаміну С, А, В1 і В2. І, з’ївши всього лише 150 грамів свіжих апельсинів, людина може відновити добову норму перерахованих вище вітамінів. А калорії апельсина при цьому будуть на низькому рівні.

Апельсиновий сік дозволяє зміцнювати стінки судин. Він є незамінним профілактичним засобом гострих респіраторних захворювань.

Оскільки апельсиновий сік по калорійності вважається найнижчим, його можна приймати без будь-яких обмежень. Але краще використовувати його після їжі, щоб не порушувати правильного травлення.

Апельсиновий сік знижує кров’яний тиск, покращує і активізує роботу головного мозку людини. Також благотворно впливає і на склад крові, клітинний обмін та підвищення імунітету. Сік плоду апельсина знімає втому і тонізує весь організм людини.