Калорійність сливи

Склад і корисні властивості сливи

Калорійність злив
У 100 грамах сливи міститься 0,8 г білків, 9,6 грам вуглеводів і 0,3 грама жирів. Корисні властивості і низька калорійність роблять сливу ідеальним фруктом для дієтичного та оздоровчого харчування.

У сливі міститься провітамін А, вітаміни РР, Е, С, В6, В2, В1, зведені органічні кислоти (янтарна, щавельная, лимонна, яблучна), харчові волокна, які посилюють моторну функцію кишечника і регулюють кислотно-лужний баланс. З макро – і мікроелементів у сливах міститься кальцій, фосфор, калій, фтор, йод, мідь, цинк, магній, хром і натрій.

Корисні речовини, які містяться в сливах, надають сприятливу дію на всі системи і органи людського організму. У сливової м’якоті дуже багато пектинів і клітковини, які надають м’яку проносну дію, стимулюють роботу перистальтики і відмінно регулюють травлення. Завдяки високому вмісту вітаміну РР і групи В сливі є хорошим профілактичним засобом, що зміцнює стінки кровоносних судин. Завдяки наявності натрію і кальцій у сливах корисна для гіпертоніків і сердечників.

Сливи для схуднення

Калорійність свіжої сливи

Завдяки своїй низькій калорійності сливи є класичним дієтичним продуктом. Це ідеальний продукт для схуднення, так як здатний виводити рідину з організму, очищати його від токсичних речовин і шлаків, містить багато хімічних елементів, вітамінів і органічних кислот.

У літній час, а також у вересні можна проводити жорсткі розвантажувальні дні на сливах. У ці дні необхідно з’їдати від одного до двох кілограмів стиглих слив. Ці розвантажувальні дні допоможуть не тільки кинути зайві кілограми, але і очистити кишечник, відновити обмінні процеси в організмі, вивести зайву рідину і наситити свій організм необхідними корисними та поживними елементами.

Такі розвантажувальні дні можна проводити всім, крім тих, хто має захворювання шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет, так як у сливах міститься досить багато вуглеводів, в тому числі глюкози.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
слива 42 ккал 0,8 г 0,3 г 9,6 г
чорнослив 240 ккал 2,3 г 0,7 г 57,5 г

 

Слива є гібридом аличі і терну, який приїхав до нас з Румунії, а туди він потрапив з Франції.

В залежності від часу дозрівання існує п’ять сортів слив:

  • Дуже ранній сорт (плодоносить у липні – «Надія», «Зарічна рання», «Липнева»);
  • Ранній сорт (плодоносять до десятого серпня – «Киргизька чудова», «Скороплодная», «Оленка»);
  • Середньостиглий сорт (плодоносять до двадцять п’ятого серпня – «Пам’ять Вавилону», «Ромен», « Сувенір Сходу»);
  • Пізній сорт (дозрівають до десятого вересня – «Світлана», «Приморська рясна», «Жигулі»);
  • Дуже пізньостиглий сорт (дозрівають з десятого вересня – «Канадський візіон»).

Врожайність з одного дерева сливи становить від 18 до 30 кілограм. Крім відмінних смакових якостей, сливи володіють безліччю лікувальних та цілющих властивостей. Вони дуже корисні для людського організму завдяки своєму багатому складу. Яка ж харчова цінність сливи і скільки калорій в сливах?

Калорійність сливи

Турбується про те, скільки калорій у сливах, не варто, так як сливи – це низькокалорійний продукт. Калорійність сливи становить лише 42 калорій на 100 грам продукту. В одній сливі калорійність становить 12 калорій. З цієї причини сливи є улюбленим продуктом тих, хто дотримується дієт або розвантажувальних днів.

Крім низької калорійності, сливи також забезпечують організм корисними поживними речовинами, мають м’яке легке проносне дію, виводять з організму зайву рідину і очищають його від токсичних речовин і шлаків.

Незважаючи на те, що чорнослив видобувається зі слив, він є достатньо калорійним продуктом, що слід врахувати, тим, хто худне. Калорійність сушеної сливи (чорнослив) становить 240 калорій на 100 грам продукту.