Калорійність інжиру

Корисні властивості інжиру і його протипоказання

Калорійність сушеного інжируКорисні властивості інжиру обумовлені, у першу чергу, багатим вітамінним і мінеральним складом. Але навіть якщо розглядати листя, стебла або недостиглі плоди інжиру, то і в них є якась користь. В них міститься «молочко» або молочний сік, який широко застосовують у фармакології і народній медицині. Але з цим соком слід бути обережними, оскільки при попаданні на шкіру, особливо на обличчя і губи, він здатний викликати опіки і труднозажівающіе виразки.

У порівнянні з іншими фруктами і плодами невисока калорійність інжиру і високий вміст клітковини в 1 інжирі дозволяє задовольняти 20% добової норми споживання. А це дуже важливо для нормального розвитку і правильної роботи травної системи людини. Тому для отримання цінної клітковини дієтологи рекомендують вживати інжир в свіжому вигляді.

Інжир дуже корисний для профілактики хвороб судин і серця, тому як завдяки кислот Омега-3 і Омега-6 він значно знижує рівень холестерину в організмі, розширює судини і поліпшує їх еластичність. Цей плід є відмінним профілактичним засобом від інфарктів і інсультів, нормалізує тиск, очищає шлунок від шлаків і навіть бореться з онкологічними захворюваннями. Крім того, інжир – це кращий засіб для підвищення гемоглобіну крові.

В інжирі містяться антиоксиданти, які знищують шкідливі речовини, що потрапили в організм, а також усувають вільні радикали. У сушеному інжирі багато фенольних сполук, які володіють прекрасними антисептичними властивостями, тому його використовують в медицині як протимікробний і знезаражуючий засіб. Наприклад, для усунення гнійників і фурункулів лікарі рекомендують робити компреси з розпарених інжиру, приклавши його до хворого місця.

Висока харчова цінність і численні корисні властивості інжиру роблять його справді унікальним продуктом у раціоні кожної людини. В силу невисокої калорійності інжиру і малої кількості жирів у його складі його вважають важливим продуктом для всіх, хто бажає схуднути безпечно для здоров’я.

Інжир призначають як відновлювальний засіб, що знімає втому, а також для якнайшвидшого одужання після тривалих хвороб, адже він підвищує працездатність і розумову діяльність. Сушені і свіжі плоди рекомендують при астмі, застуді і всіх видах кашлю, а також при різних запаленнях і захворюваннях крові.

Калорійність інжиру

Інжир, як і деякі інші фрукти, має проносними і сечогінними властивостями. Він корисний для печінки і селезінки, покращує стан нирок, відновлює їх правильну роботу.

Але головною небезпекою інжиру є підвищений вміст цукрів у його складі, тому він протипоказаний при діабеті, а також при загостреннях захворювань шлунково-кишкового тракту і подагрі. Важливим протипоказанням є те, що інжир не рекомендують вживати, коли ви тільки поїли, оскільки він може викликати дискомфорт у шлунку, здуття і надмірне газоутворення.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
інжир 49 ккал 0,7 г 0,2 г 13,7 г
інжир сушений 257 ккал 3,1 г 0,8 г 57,9 г
варення з інжиру 236 ккал 0 м 0 м 62 г

 

Інжир – це древній плід субтропічного дерева сімейства Тутових, який має ще кілька назв: фігове дерево, смоковниця, винна ягода, фікус і т. д. Плоди його мають жовту, фіолетове або чорно-синє забарвлення залежно від сортових особливостей, з хрустким насінням всередині. Дерево, на якому росте інжир, досить висока і досягає 10-12 метрів; урожай дає двічі в рік, листя у нього широкі, великі і жорсткі, що віддалено нагадують листя горіха. Крім того, інжир-не тільки смачний, але і не менш корисний плід, калорійність інжиру невелика, і його рекомендують у малих дозах навіть тим, хто дотримується дієт.

Цей плід вживають в свіжому, сушеному або консервованому вигляді, але калорійність інжиру змінюється в залежності від способу його вживання. З інжиру отримують відмінне і смачне варення, а також мармелад, джем, кисіль і навіть вино. Інжир є смачним інгредієнтом для приготування пирогів, тортів та іншої випічки, його додають в м’ясні страви і салати.

За легендою інжир колись ріс в Раю, саме тому його вважали «їжею богів», чудотворним плодом, який зцілював від багатьох хвороб. Батьківщиною її вважають Малу Азію. У дикому вигляді інжир росте на Кавказі, Південному березі Криму, в Азербайджані, Вірменії та Середньої Азії. Дерево починає плодоносити вже через 2-3 роки зростає в середньому близько 50 років.

В наших широтах інжир, на жаль, не зростає, тому зустріти його в сирому вигляді досить складно, але зате його можна купити в будь-якому магазині у вигляді сушених плодів. На смак одна з’їдена ягода досить солодке, бо містить багато цукрів, але чи означає це, що калорійність 1 шт. інжиру дуже висока і не дозволяє насолоджуватися ним повною мірою? Звичайно, калорійність свіжого інжиру менше калорійності сушеного інжиру, але це не означає, що від сушеного плода слід відмовитися. У сушеному інжирі міститься не менше корисних речовин, ніж у свіжому плоді. Яка ж калорійність інжиру і наскільки він корисний для нашого організму?

Калорійність інжиру свіжого і сушеного, його склад

Вживаючи цей солодкий, смачний і поживний плід, ми напевно замислювалися про те, яка калорійність 1 шт. інжиру. Адже найчастіше, чим солодший продукт, тим більше він містить калорій. Калорійність свіжого інжиру зовсім невелика, хоч цей плід є дуже солодким смаком. У свіжій ягоді міститься всього 49 ккал на 100 грам ваги, чого не скажеш про сушеному інжирі. Як відомо, при засушуванні в плодах накопичуються цукру, але при цьому самі плоди зменшуються у вазі і об’ємі, тому калорійність сушеного інжиру компенсується тим, що 1 сушений плід має набагато менша вага, ніж свіжий. Яка калорійність 1 шт. сушеного інжиру? Калорійність сушеного інжиру становить близько 257 ккал на 100 грам плоду, а ось в 1 шт. засушеного інжиру міститься 87-96 ккал.

Подібна калорійність сушеного інжиру залежить від його складу, тому що в ньому міститься 4,3 грами білків, 1,3 грама жирів і 63,5 грам вуглеводів, т. е. інжир досить поживний. Крім того, в ньому багато вітамінів і мінеральних речовин, а також харчових волокон, цукрів і крохмалю. Основними вітамінами у складі інжиру є вітаміни А, В1, В2, РР, Е і бета-каротин. Серед важливих мінеральних речовин в інжирі присутнє залізо, калій, кальцій, магній, фосфор і натрій.

Дієтологи рекомендують його з-за унікальних корисних властивостей. А в’ялені і сушені плоди є концентратом всіх цих речовин в його складі. Інжир дуже поживний, тому добре втамовує відчуття голоду, насичує організм і чудово знімає втому завдяки вмісту в ньому близько 70% цукрів. Однак з-за величезної кількості цукрів інжир шкідливий діабетикам.

В свіжому інжир містить 83% води, 11,6 % глюкози і фруктози, а також 2,5% клітковини, 0,5% органічних кислот і 4,5% пектинових речовин, тому калорійність свіжого інжиру нижче, ніж сушеного.

Про поживні властивості інжиру ми вже дізналися, а чим же так корисний цей плід, кому його рекомендують, а хтось, навпаки, вимушений від нього відмовитися?