Калорійність горіхів

Калорійність волоських горіхів і їх користь

Калорійність волоських горіхівВолоський горіх – це насіння горіхового дерева. Волоський горіх відрізняється високою калорійністю. Калорійність волоських горіхів становить 654 Ккал на сто грам. Батьківщиною волоського горіха вважають Середню Азію. Чому цей горіх називають волоським? Тому, що купці Стародавньої Греції закуповували його в Середній Азії, а потім торгували ним по всьому античному світі. Греки вважали цей горіх досить корисним для здоров’я. Вважалося, що вживання волоських горіхів дарує ясність розуму.

Регулярне вживання волоських горіхів в їжу сприяє:

  • нормалізації шлункової секреції;
  • профілактиці атеросклерозу;
  • лікуванню залізодефіцитної анемії (волоські горіхи містять такі макроелементи, як залізо, мідь, цинк і кобальт);
  • профілактиці цукрового діабету;
  • лікуванню серцево-судинних захворювань;
  • лікуванню неврозів.

Волоські горіхи – відмінне джерело вітамінів. У них вітаміну С більше, ніж у смородині або лимонах. Так само, як і решта горіхи, волоські багаті вітамінами групи В, вітамінами Е і РР, ефірними маслами. Крім вітамінів, волоські горіхи містять багато олії, білкових речовин, корисних амінокислот, дубильних речовин і фітонцидів. Олія волоського горіха більш корисно, ніж оливкова, а за змістом ненасичених жирних кислот наближається до жирів глибоководних риб.

Калорійність кедрових горіхів і їх корисні властивості

Кедровий горіх – це насіння кедрової сосни. У Росії це насіння сибірської сосни, точніше – сибірського кедра. Калорійність кедрових горіхів становить 673 Ккал на сто грам.
У кедрових горіхів калорійність середня, у порівнянні з іншими горіхами. Користь кедрових горіхів незаперечна: масло кедрових горіхів містить вітамін А, кількість якого в них в три рази вище, ніж в риб’ячому жирі і в п’ять – чим в оливковій олії. Для виробництва одного літра кедрової олії потрібно пустити в переробку до 3-х кілограмів чищених кедрових горішків. Тому кедрова олія використовують як лікувальну добавку. Це масло цінніше, ніж масло зародків пшениці або гарбузове. Кедрові горіхи допомагають від безсоння і авітамінозу, зміцнюють серцево-судинну систему. Кедрова олія також застосовується в лікуванні шкірних захворювань.

Щоб горішок залишався цілим, насіння клацають поперек. Перед вживанням кедрові горішки замочують у гарячій воді, так їх легше клацати. Хороші зернятка кедрової сосни мають світлу і яскраве забарвлення. Потемнілі шкарлупки означають неякісні насіння, ядерця яких будуть або згірклими, або взагалі відсутні. Дуже прикро, клацаючи горішки, виявити порожні шкарлупки.

Всього сто грам кедрових горішків забезпечують добову норму організму по амінокислотам і мікроелементам. Кедрові горішки зміцнюють імунітет, допомагають роботі мозку (підвищують працездатність, допомагають при неврозах, депресіях і втоми).

Калорійність фундука і його харчова цінність

Фундук, він же лісовий горіх, найбільш відомий горіх в Європі. Калорійність горіха фундука – близько 704 Ккал на сто грам. Харчової складу лісового горіха: 66,9% жирів, 16,1% білків, 9,9% вуглеводів, багато вітамінів і мінералів. З вітамінів найбільше присутній вітамінів групи В і вітаміну Е.

У чому користь фундука, і чим він відрізняється від інших горіхів? Фундук (порівняно з іншими горіхами) містить мало вуглеводів і тому його можна вживати в їжу людям, які хворіють на цукровий діабет. Корисний фундук, як і інші горіхи, при захворюваннях серцево-судинної системи. Лісовий горіх зміцнює імунітет і допомагає відновитися після важкої хвороби. Фундук рекомендують вживати при будь-яких захворюваннях кровоносних судин і серця, при недокрів’ї.

Фундук, як і інші горіхи, небажано їсти при захворюваннях підшлункової залози, печінки і кишечника з-за великого вмісту жирів. Правда, в інших випадках, фундук використовують для очищення печінки. І, як і інші горіхи, його краще чистити відразу перед вживанням, якщо ви хочете отримати від горіхів максимальну користь по вітамінах. Без шкарлупи цей горіх втрачає частину своїх корисних властивостей при зберіганні. Також втрачає він частина вітамінів при смаженні. А от свою калорійність горіх при смаженні підвищує.

Калорійність і корисні властивості горіха макадамія

Калорійність горіхів

Горіхи макадамія, інакше звані австралійськими, були відкриті відносно недавно, у другій половині 19 століття. Вирощують їх на Гаваях, в Бразилії, в Південній Африці і в Австралії. В Австралії збирають близько 40% від світового врожаю макадамского горіхів. Калорійність горіха макадамія становить 718 Ккал.

Цей горіх цінується за склад масла, яке з нього отримують. За смаковими якостями горіх макадамія схожий на лісові горіхи. Їх вживають у їжу, як і решта горіхи: в сирому і смаженому вигляді, з глазур’ю, додають в різні страви. Ці горіхи багаті вітамінами (С, Е, група В, фолієва кислота), макроелементами (особливо фосфором і калієм), мікроелементами (залізом, марганцем і цинком). Горіхи макадамія – найсильніші антиоксиданти, завдяки регулярному вживанню можна знизити ризик серцево-судинних і онкологічних захворювань, також їх рекомендують в якості натурального джерела вітамінів. Масло горіхів вважається дуже цінним косметичним засобом завдяки вмісту вітамінів групи В. Воно володіє омолоджують властивостями.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
волоський горіх 654 ккал 15,2 г 65,2 г 7,0 г
мигдаль 645 ккал 18,6 г 57,7 г 16,2 г
горіх кеш’ю 643 ккал 25,7 г 54,1 г 13,2 г
арахіс 551 ккал 26,3 г 45,2 г 9,9 г
лісовий горіх (фундук) 704 ккал 16,1 г 66,9 г 9,9 г
кедровий горіх 673 ккал 11,6 г 61,0 г 19,3 г
фісташки 556 ккал 20,0 г 50,0 г 7,0 г
горіх макадамія 718 ккал 7,9 г 75,8 г 5,2 г

 

Горіхи – це плоди дерев і чагарників. Фактично, це насіння. Найпоширенішими горіхами, зростаючими в нас, є волоські, лісові і кедрові горіхи. Арахіс, фісташки, кешью – всі ці смачні горішки імпортуються ззовні.

Калорійність горіхів залежить, в першу чергу, від виду горіхів. При цьому калорійність горіхів усіх видів дуже висока, але це не «порожні» калорії, у горіхів дуже корисний харчовий склад. Всі горіхи і насіннячка – це джерело жирних кислот, вітамінів і мікроелементів.

Скільки калорій в горіхах

Калорійність горіхів коливається між 500 і 700 Ккал на сто грам. Це дуже багато калорій, практично як у картоплі-фрі. Але якщо вживати горіхи в якості перекусу, вони добре забезпечують організм енергією. Горішки, як і сухофрукти, корисно брати з собою в дорогу або на роботу, щоб не було спокуси перекусити фаст-фудом. Горіхи так само калорійні, як і фаст-фуд, швидко насичують і змушують забути про голод. При цьому користі для організму від горіхів набагато більше. Незважаючи на те, скільки в горіхах калорій, горіхи – це джерело харчового білка і корисних жирних кислот. Всі горіхи – це відмінне джерело магнію, протеїнів, клітковини, вітамінів групи В і Е.

Горіхи вживають як в сирому, так і в смаженому вигляді. При смаженні горіхи втрачають частину своїх вітамінів, але залишаються цінним джерелом рослинного білка. Наведемо дані по тому, скільки калорій в горіхах в різних видах:

  • калорійність волоських горіхів – 654 Ккал;
  • калорійність мигдалю – 645 Ккал;
  • калорійність горіхів кешью – 643 Ккал;
  • калорійність арахісу – 551 Ккал;
  • калорійність лісового горіха – 704 Ккал;
  • калорійність кедрових горіхів – 673 Ккал;
  • калорійність фісташок – 556 Ккал.