Калорійність тушкованої капусти

Протипоказання до вживання тушкованої капусти

Калорійність тушкованої капусти

Тушковану капусту бажано не вживати у великій кількості людей, які мають хвороби нирок, шлунка і кишечника, цукровий діабет. А ось в інших випадках можна сміливо їсти тушковану капусту, насолоджуючись її смаком і, в той же час, не набираючи зайвих кілограмів.

 

продукт калорійність білки жири вуглеводи
тушкована капуста 60 ккал 1,8 м 2,1 г 5,3 г
капуста тушкована з свининою 83,2 ккал 9 г 3 р 3,2 г
капуста тушкована з куркою 84 ккал 10 г 3,2 г 4,5 г

 

Люди, яких не хвилює їх зовнішність, навряд чи зрозуміють тих, хто регулярно дотримуються будь-яких дієт. Навряд чи вони зможуть зрозуміти, навіщо необхідно постійно підраховувати калорії і відмовляти собі в задоволенні від прийняття смачної їжі для здоров’я та краси. Тому ця стаття підходить як раз тим, хто хоче смачно їсти, але, в той же час, залишатися у своїй вазі і не повніти, а мова в цій статті йтиме про тушкованої капусти. Яка ж калорійність тушкованої капусти і від чого вона залежить?

Скільки калорій в тушкованої капусти

Питанням: «Скільки калорій в тушкованої капусти?» задаються всі люди, що стежать за своєю фігурою та вагою. Калорійність тушкованої капусти багато в чому залежить від її сорту, а сортів капусти досить багато: білокачанна, брюссельська, кольорова, савойська, пекінська, кольрабі, брокколі та інші сорти. Також на калорійність впливає і спосіб приготування тушкованої капусти.

Найбільш корисною для людини прийнято вважати білокачанну капусту, оскільки вона містить максимум мінералів і вітамінів. Вона є найпоширенішою в нашому регіоні і особливо багата вітаміном С, якого в ній більше навіть ніж у лимоні. З цієї причини в боротьбі з інфекційними захворюваннями і для зміцнення імунітету добре також використовувати капусту, а не тільки лимони.

Тим, хто стежить за калорійністю своїх страв, буде приємно дізнатися, що капуста в більшості дієт дозволена в будь-якій кількості з-за своєї низької калорійності. Таким чином, у білокачанній капусті міститься 29 ккал на 100 грам продукту, у кольоровій – 32 ккал, в брюссельській – 44 ккал, а ось калорійність тушкованої капусти дорівнює 60 ккал у 100 грамах продукту. Таке збільшення відбувається за рахунок використання під час тушки жирів.

Але користь капусти полягає не тільки в її низькій калорійності. Вона також виводить з організму токсичні речовини і шлаки, очищає організм, покращує роботу кишечника, усуває запори і допомагає організму спалювати жири. При своїй низькій калорійності тушкована капуста має велику цінність з боку поживних речовин: білків на 100 грамів продукту доводиться 1,8 грама, 2,1 грама вуглеводів, жирів 5,3.

Калорійність тушкованої капусти з м'ясомТим, хто любить повноцінно харчуватися, природно, цікаво дізнатися про калорійності тушкованої капусти з м’ясом. Калорійність цієї страви залежить від виду використовуваного м’яса. Таким чином, калорійність тушкованої капусти з м’ясом курки становить 84 ккал на 100 грам продукту, зі свининою – 83,2 ккал на 100 грам продукту. Тому, якщо ви прагнете до схуднення, краще використовувати м’ясо курки.

Крім гасіння, капусту також смажать і квасять. В смаженої капусти міститься 70 ккал на 100 грам продукту. Бажано під час смаження капусти відмовитися від олії, так як з-за нього капуста може втрачати свої корисні властивості, а саме масло, потрапляючи в організм, утворює холестерин, який закупорює судини.

А ось у квашеній капусті зберігається дуже багато корисних речовин. До того ж в процесі закваски в капусті виробляються вітаміни В і С, які зміцнюють нервову та імунну системи, і вітамін К, що відповідає за згортання крові. Варто відзначити, що калорійність квашеної капусти найнижча з усіх інших страв з капусти – 14 ккал на 100 грам продукту.