5 Квітня, 2015

Які овочі для схуднення найкраще?

Які овочі для схуднення вибрати?

Якщо ви не знаєте, які овочі для схуднення вибрати, чи в меню дієти, якої ви віддали перевагу, написано просто овочі без конкретної вказівки назв, то ми вам підкажемо чому краще віддати перевагу. Отже, список овочів для схуднення:

 • Морква (В 100 г 32 ккал). Містить вітамін С, B6, A, K, Е багато клітковини і мікроелементи: кобальт, фосфор, магній, фтор, мідь, залізо, калій, йод.
 • Шпинат (В 100 г 22 ккал). Джерело вітаміну К, Е, С, В6, А і таких мікроелементів як залізо, мідь, кальцій, фосфор, калій, натрій, магній, марганець, селен.
 • Брокколі (В 100 г 28 ккал). Багаті клітковиною і вітаміном K, В6, Е, А, С, містять цинк, залізо, фосфор, кальцій, калій, магній, селен.
 • Гарбуз (В 100 г 21 ккал). У ній багато вітаміну С, В9, В3, В2, В1, А, а також мікроелементів: цинк, фтор, мідь, марганець, кобальт, йод, залізо і макроелементів: фосфор, натрій, магній, кальцій, калій.
 • Лук (В 100 г 38 ккал). Дуже корисний і незамінний овоч в осінньо-зимовий період. Містить вітамін К, С, Е, В6, В1, В2, В9, РР залізо, нікель, йод, молібден, фтор, цинк, кобальт мідь, марганець, фолієву кислоту. Є природним антисептиком.
 • Помідори (В 100 г 20 ккал). Джерело вітаміну С, Е, В9, В6, В3, В2, В1. Містять фосфор, кальцій, цинк, магній, калій.
 • Листовий салат (100 г 15 ккал). У ньому багато вітаміну С, К, А і вітамінів групи В, мікроелементів: залізо, цинк, фосфор, калій, йод, мідь, натрій. Сприяє зниженню концентрації холестерину в крові.
 • Селера (В 100 г 12 ккал). Багатий вітаміном С, А, РР, В12, В1, фосфором, калієм, кальцієм.
 • Капуста (В 100 г 25 ккал). У цьому овочі багато вітаміну С, РР, В2, В1, пантотенової і фолієвої кислоти, також міститися мінеральні речовини: фосфор, кальцій, калій, марганець, залізо, цинк, алюміній.

Ось основний список овочів для похуденія.Еслі ви бажаєте, то можете урізноманітнити свій дієтичний раціон якимись іншими овочевими культурами.

Овочева дієта

Овочі корисні для схудненняМи вже визначилися, які овочі для схуднення вибрати, тепер давайте дізнаємося в якому вигляді їх найкраще вживати. Опису одних дієт містять рецепти з овочів для схуднення, інші ж ні. Якщо відповідно до режиму харчування, якого ви вирішили дотримуватися, необхідно щодня їсти овочі, але ви не знаєте, як їх найкраще приготувати, і ніяких рекомендацій з цього приводу немає, то дотримуйтесь наступних правил:

 • Овочі, які можна їсти в сирому вигляді, краще не піддавати тепловій обробці, так як через неї кількість корисних речовин зменшується.
 • Немає ніякої різниці, роздільно вживати овочі або у вигляді салату, що не заправленого олією.
 • Овочі без шкірки необхідно відразу з’їдати, оскільки, прибуваючи на повітрі, вони втрачають корисні речовини.
 • Якщо ви вирішили відварити овочі, наприклад морква або буряк, то знайте, що готувати їх необхідно в шкірці.

Крім того, що овочі входять в меню багатьох дієтичних режимів харчування, також існують різні овочеві дієти. Найбільшою популярністю користуються 2 види: чисто овочевий режим і дієта на овочах і кисломолочних продуктах. Овочева дієта дуже проста. Виходячи з назви, можна зробити висновок, що це монодієта. Протягом 7 днів дозволено вживати тільки овочі. Загальна вага добового меню не повинен перевищувати 1,5 кг. Щоденна кількість овочів ділиться на 5 частин однакової ваги і вживається через рівні проміжки часу. Опис даного дієтичного режиму харчування для схуднення рецепти з овочів не містить, так як мається на увазі, що всі продукти будуть вживатися в сирому вигляді і окремо. Кисломолочної-овочева дієта відрізняється від попередньої тільки тим, що в раціон додані продукти з молока низької жирності. Основні принципи харчування ті ж.

Овочі для схудненняОвочі для схуднення – ідеальний продукт, так як їх калорійність досить низька, порівняно з іншою їжею. Тому практично будь-яке дієтичне меню містить різноманітні овочеві страви. Винятком є ​​тільки картопля, який в 100 г містить 80 ккал, і зниження ваги не сприяє. Незважаючи на це в декого не дуже строгих раціонах харчування дозволяється вживання картоплі в обмежених кількостях.

Чим овочі корисні для схуднення?

Як вже було сказано, калорій в овочах мало. Для угамування почуття голоду можна з’їсти досить велика кількість цього продукту, при цьому загальна калорійність страви буде відносно невелика. Також існують овочі з негативною калорійністю. Ви здивуєтеся, хіба таке можливо? Так, для засвоєння деяких продуктів, наприклад, селери і капусти, організм витрачає більше калорій, ніж їх міститься в з’їдених овочах.

Ще овочі корисні для схуднення тим, що містять багато клітковини. Ці харчові волокна не перетравлюються в шлунково-кишковому тракті, тому мають властивість активізувати секрецію шлункового соку, стимулювати перистальтику кишечника, тим самим сприяючи регулярному і повного спорожнення кишечника, а також виведенню з організму токсинів і шлаків. Правильна робота травного тракту покращує обмін речовин і благотворно впливає на серцево-судинну систему.

Овочі корисні для схуднення ще й тим, що містять багато вітамінів і мікроелементів. Під час будь-якої дієти скорочується кількість вживаних продуктів, і, відповідно, необхідних для здоров’я речовин. А при зниженні ваги на овочевому режимі харчування подібної проблеми можна уникнути.

Варто також зауважити, що вживати велику кількість овочів, особливо сирих, можна тільки в тому випадку, якщо немає захворювань травного тракту. Так як груба клітковина, що входить до складу овочів, може спровокувати загострення. Найкраще, перед тим як почати слідувати будь-якій дієті, проконсультуватися з терапевтом, чи немає протипоказань до цього режиму харчування.