Калорійність овочів

Корисні властивості овочів

Скільки калорій в овочах
Крім цінних вітамінів, мікро – і макроелементів, овочі містять пектин, органічні кислоти, баластні речовини, що володіють бактерицидними властивостями, а також природний антиоксидант – бета-каротин.

Якщо регулярно вживати свіжі овочі, не менше 4-5 разів на день, то можна значно зміцнити свій імунітет і поліпшити самопочуття, захистивши організм від простудних захворювань і інфекцій. Не варто забувати і про те, що людський організм не здатний довгий час накопичувати в собі вітаміни та інші корисні речовини, тому необхідно постійно поповнювати їх запас. Наприклад, вітамін С може перебувати в організмі не більше 24 годин, після чого він просто виводиться у вигляді продуктів життєдіяльності. Для того щоб підтримувати необхідну кількість вітаміну С в організмі, потрібно постійно вживати свіжі овочі, які його містять (болгарський перець, петрушку, шпинат, броколі, брюссельську капусту, кріп і ін).

Головна перевага навіть не в низькій калорійності овочів та їх вітамінному складі, деякі з них просто незамінні для організму. Часник є одним з таких продуктів. Чи знаєте ви, що часник здатний не тільки боротися з респіраторно-вірусними інфекціями, але і знижувати навантаження на серце, захищаючи його від інфарктів і інсультів, зміцнювати стінки судин і приводити в норму артеріальний тиск краще будь-яких таблеток? Дивно, але факт!

Овочі відіграють важливу роль у виробленні спеціальних ферментів в організмі, необхідних для функціонування і правильної роботи всіх органів і систем. Правильно поєднуючи інгредієнти і калорійність овочів, можна домогтися швидкого очищення від шкідливих речовин, токсинів і шлаків, активізувати роботу шлунка і кишечника, нормалізувати процеси обміну речовин, тим самим привівши в норму вагу тіла.

Але будьте обережні з нітратами і пестицидами, які можуть міститися в ранніх весняних овочах, вирощених у теплицях. У таких випадках вживайте тільки перевірені овочі, які пройшли обов’язковий лабораторний контроль, а ще краще – дочекайтеся свіжих овочів з власної грядки, адже так вже достеменно смачніше і безпечніше.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
овочеве рагу 24,6 ккал 0,7 г 0,3 г 4,8 г
тушковані овочі 49,6 ккал 1,5 г 2,4 г 5,9 г
овочі в пароварці 28 ккал 2,2 г 0,2 г 4,4 г
овочі гриль 41,4 ккал 1,5 г 2 г 4,6 г
томати свіжі 20 ккал 0,6 г 0,2 г 4,2 г
огірки свіжі 15 ккал 0,8 г 0,1 г 2,8 г
цибуля ріпчаста 41 ккал 1,4 г 0 м 10,4 г

 

Калорійність овочівОвочі відіграють дуже важливу роль в життєдіяльності людського організму. Вони мають приємний смак, свіжий аромат, різноманітне забарвлення, що дозволяє їх широко використовувати в кулінарії. Завдяки овочів ми отримуємо всі необхідні вітаміни і мінерали, клітковину, вуглеводи. Вони позбавляють організм від шкідливих речовин і зайвих калорій, ефективно борються з непотрібними кілограмами. Легкі овочеві салати, рагу та інші овочеві страви насичують організм, поповнюючи запаси енергії, але при цьому абсолютно не шкодять фігурі.

Калорійність овочів дуже низька, тому вони просто незамінні для тих, хто бажає схуднути. Овочі непогано вгамовують голод і створюють відчуття ситості із-за наявності в них швидких вуглеводів. Завдяки малому вмісту калорій в овочах створено безліч різних овочевих дієт, які приносять величезну користь організму, вони досить прості і приємні, а різноманітність овочів допомагає знайти для себе оптимальний варіант дієти, виходячи з індивідуальних смакових уподобань.

Овочі складаються з великої кількості води, у них зовсім небагато енергетично цінних речовин, тому калорійність овочів низька, вони, як правило, недовго зберігаються, за винятком бобових культур і картоплі. Ці овочі містять у собі цінний крохмаль, завдяки якому вони можуть довше зберігатися, але і калорійність овочів такого типу завжди буде вище. Такі овочі, як морква, зелений горошок, капуста і буряк мають у складі багато сахарози, вони більш солодкі на смак, тому ними не рекомендують зловживати діабетикам. Також слід пам’ятати про те, що в свіжозірваного овочах набагато більше корисних речовин, ніж у тих, які довгий час лежали, такі овочі набувають багато баластних речовин, втрачають воду, а значить і соковитість, тому стають непридатними для салатів і соків.

Якщо овочі не вдається надовго зберегти в свіжому вигляді, їх варять, смажать, гасять, маринують і консервують. Але не слід забувати про те, що при будь-якій кулінарній (термічною) обробці овочі втрачають частину своїх корисних властивостей і вітамінів. Також підвищується калорійність тушкованих овочів, а особливо смажених, завдяки додаванню рослинних жирів в процесі приготування.

Для того щоб правильно визначити, скільки калорій в овочах, використовують спеціальну таблицю калорійності овочів, за якою можна визначити кількість калорій будь-якого продукту як в свіжому, так і в приготовленому вигляді.

Таблиця калорійності овочів

Дану таблицю дуже зручно використовувати тим, хто ретельно контролює кількість споживаних калорій, дотримується дієти і не хоче при цьому набрати зайву вагу. По ній також можна легко складати свій щоденний раціон всім, хто піклується про своє здоров’я, не бажаючи перевантажувати організм дуже калорійною їжею, бо як визначити калорійність кожної страви з нею не складе ніякої праці.

В таблиці калорійності овочів зазвичай вказують, скільки калорій в овочах на 100 грам ваги, а також вміст білків, жирів і вуглеводів. Виходячи з цього, знаючи вагу і калорійність кожного продукту, що входить до складу страви, можна досить просто вирахувати його загальну калорійність.

Наприклад, овочевий салат з огірків, помідорів, цибулі і зелені петрушки, заправлений рослинним маслом, буде мати загальну калорійність в межах 28-30 ккал на 100 грам. Калорійність овочів у складі рагу буде трохи вище – 24,6 ккал, а калорійність тушкованих овочів без м’яса – близько 49,6 ккал. Як ви думаєте, скільки калорій в овочах, приготовлених таким же способом, але в пароварці? Насправді, калорійність тушкованих овочів в пароварці буде невисокою – близько 28 ккал. Приготування овочів на пару дозволяє зберегти не тільки їх первозданний смак, колір і аромат, зробити їх соковитими і ніжними, але і приготувати практично будь-яку страву з мінімальною кількістю жиру, а значить з максимальною користю для організму.