Калорійність лукуму

Користь і шкода від вживання рахат-лукуму

Основний і найбільш корисною складовою цієї східній солодощі є глюкоза. Як відомо, вона покращує роботу мозку і серцево-судинної системи, підвищує настрій і працездатність людини, виробляючи велику кількість ендорфіну. Завдяки корисним вітамінами і мінералами лукум благотворно впливає на кишечник, допомагає зміцнювати нігті і волосся. Глюкоза в поєднанні з крохмалем і лакриці сприяють підвищенню імунітету, запобігають грип та інші інфекційно-вірусні захворювання.

Незважаючи на високу калорійність лукуму, в ньому містяться горіхи і мед, які позитивно впливають на підвищення потенції у чоловіків, а також статевої привабливості у жінок. Однак не слід забувати про те, що в рахат-лукуме міститься багато цукру, який може знижувати вміст хрому і надмірно збільшувати рівень глюкози в організмі, викликаючи тим самим цукровий діабет, швидку втомлюваність, озноб, зниження працездатності або ожиріння. Підвищена калорійність лукуму і цукру в ньому призводить до порушення функції жирового обміну, завдяки чому з’являються не тільки зайві сантиметри, але і кілограми.

Вживання рахат-лукуму протипоказаний при загостренні виразкової хвороби всього шлунково-кишкового тракту, атеросклерозі, захворюваннях жовчного міхура, ожирінні і, звичайно ж, цукровому діабеті.

Калорійність лукуму

Наявність плюсів і мінусів у лукуму не означає, що від нього варто відмовитися. Це означає лише те, що при вживанні його здоровою людиною необхідно суворо дотримуватися заходів. Тому з’їдайте не більше 40-50 грам в добу цього смачного і корисного ласощі.

Тоді ви зможете не тільки принести користь організму, але і побалувати себе солодким, не побоюючись за свою фігуру.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
лукум 310 ккал 0,8 г 0,7 г 79,4 р
горіховий лукум 388 ккал 2,0 г 2,0 г 88,0 р

 

Любителі солодкого напевно знають, що, вживаючи чергове ласощі, вони, звичайно ж, ризикують своєю фігурою. Це твердження відноситься більшою мірою до цукерок, калорійним десертів і тортів, а до лукуму – меншою. Лукум – це всіма улюблена східна солодкість, яка являє собою неймовірно смачну суміш з борошна або цукру, а також крохмалю, горіхів, води, патоки, фруктового сиропу і різних спецій. Втім, калорійність лукуму досить висока, але він містить деякі корисні речовини, які згладжують згубний вплив цієї солодощі на нашу фігуру.

Рахат-лукумом називають ласощі, приготоване на основі цукру, а варіація на основі борошна має назву шекер-лукум. У перекладі з турецького воно означає «зручний шматочок», напевно, через його форми, адже лукум буває кубічний, фігурний або ж у вигляді рулету. Лукум відомий людству вже більше 500 років, а склад його першого рецепта був такий: вода, цукор, крохмаль та есенція, отримана з пелюсток троянд.

Зараз замість есенцій для приготування лукуму використовують куди більше додаткових інгредієнтів. Це може бути шафран, цедра лимона або апельсина, фруктові або ягідні соки, родзинки, куркума і різні горіхи. Таким чином, при наявності великої кількості добавок калорійність рахат-лукуму значно збільшується. Тому, щоб точно визначити, скільки калорій в лукуме, необхідно знати його повний склад. Чим менше в ласощах калорійних інгредієнтів, тим менше буде калорій в лукуме.

В залежності від складу лукум буває:

  • Фруктовий – якщо замість цукру у нього додають фруктовий або ягідний сік;
  • Горіховий – в його складі обов’язково є горіхи (мигдаль, фундук, фісташки, арахіс тощо);
  • Медовий – з додаванням меду;
  • Квітковий – в ньому використані есенції пелюсток квітів (частіше троянд);
  • Класичний – готують без усіляких добавок, а лише з крохмалю, води і цукру;
  • Інжировий – з використанням інжиру;

Судячи зі складу, найменшою калорійністю лукуму мають класичні та фруктові солодощі, але все ж значних відмінностей у калорійності рахат-лукуму всіх цих видів не спостерігається. Сьогодні ми поговоримо про калорійності лукуму, а також про доцільність його вживання, корисний і шкідливий вплив на організм.

Скільки калорій в лукумі?

Скільки калорій в лукумеЯк ми вже з’ясували, калорійність лукуму залежить від виду і складу солодощі. Вона може змінюватися як у більшу, так і у меншу сторону. Виходячи з цього, оскільки в рецептуру східного ласощі крім класичних інгредієнтів можуть входити ще й додаткові, то саме за ним визначають калорійність рахат-лукуму. Найчастіше основними додатковими компонентами виступають горіхи та спеції, тому калорійність лукуму в середньому дорівнює 310 ккал на 100 грам.

Якщо ж солодощі багато інших додаткових складових, то калорійність рахат-лукуму може досягати 388 ккал на 100 грам.

Калорійність лукуму досить висока через те, що він має велику харчову цінність. Це досягається завдяки великій кількості легкозасвоюваних вуглеводів у його складі (близько 79,4 грам), однак білків і жирів у ньому зовсім небагато (0,8 і 0,7 грам відповідно). Також в ньому присутні органічні кислоти, вода, крохмаль і зола, але найбільше в лукуме моно – і дисахаридів, які в основному представлені глюкозою і сахарозою. Саме завдяки цим вуглеводів калорійність лукуму має такі високі показники. Якщо говорити про вітамінах, то тут їх не так багато, але все ж вони є (вітамін А, РР, В1 і В2). Те ж саме можна сказати і про мінерали. Лукум містить в невеликих кількостях залізо, фосфор, калій, кальцій, магній і натрій.

Людям, які стежать за своєю вагою, необхідно ретельно контролювати вживання лукуму, бо як поїдання його в необмежених кількостях загрожує негайним збільшенням маси тіла і навіть ожиріння. Тому, з-за високої калорійності лукуму дієтологи рекомендують не зловживати ним і є його невеликими порціями, а особам з надмірною вагою краще і зовсім виключити лукум з свого раціону харчування.