Калорійність зефіру

Калорійність зефіру в шоколаді

Зефір в шоколаді калорійність
Калорійність зефіру в шоколаді, зробленого на основі агар-агару, тобто традиційного зефіру в шоколаді, становить 396 ккал.  Але це чорний шоколад, а калорійність зефіру, обсипати крихтою кокоса, в білому шоколаді, з начинками – набагато вище, досягає 500 Ккал на сто грам. Калорійність 1 зефіру такого виду досягає 250 ккал. Також такий зефір може стати причиною алергії набагато швидше, ніж зефір без добавок. Але якщо вживати зефір в темному шоколаді, то темний шоколад тільки посилює ефект від зефіру, як від антидепресанту. Шоколад – дуже сильний засіб для боротьби з депресією, поряд з бананами і твердим сиром. В зефір його зовсім небагато, тільки у вигляді глазурі, на калорійності зефіру це позначається незначно. Однак не варто ним зловживати, так як це все ж лише десерт.

Калорійність зефіру

продукт калорійність білки жири вуглеводи
зефір 304 ккал 0,8 г 0,1 г 78,5 м
зефір в шоколаді 396 ккал 2,2 г 12,3 г 68,4 г

Зефір – це відносно легкий десерт. На відміну від інших видів десерту він не містить жирів. Є різновидом пастили. Зефір виготовляють методом збивання ягідно-фруктового пюре (частіше яблучного) з цукром та яєчним білком. Після збивання в нього додають одне з желеобразущих речовин:

  • пектин;
  • агар-агар;
  • желатин.

Зефір рекомендується включати в дієту з обмеженням калорійності, але не більше пари штук в день. Калорійність 1 зефіру в середньому складе близько 150 ккал, враховуючи, що одна штука зефіру без шоколаду (з двох половинок) важить 45-50 грамів. Калорійність 1 зефіру в шоколаді набагато вище – близько 200 ккал. При загальній калорійності зефіру в шоколаді від 396 до 500 ккал (в залежності від шоколаду та інших добавок), одна штучка зефіру в шоколаді важить набагато більше як раз із-за шоколаду. Варто пам’ятати, що у великих кількостях зефір призводить до набору зайвої ваги.

Якщо ви хочете вживати найбільш дієтичний продукт, вибирайте зефір білий або жовтуватий, у нього не додають барвників.

Зефір не показаний до вживання:

  • алергікам;
  • хворим на цукровий діабет;
  • особам, у яких серйозні проблеми із зайвою вагою і серцево-судинної системи (з-за великого вмісту вуглеводів).

Скільки калорій в зефір

Зефір, на відміну від багатьох інших десертів, відрізняється середньої калорійністю та наявністю корисних для організму властивостей. Скільки калорій в зефір залежить, в основному, від того, який з желеобразуючих компонентів буде обраний в якості добавки. Калорійність зефіру варіюється від 304 до 326 Ккал на 100 грам.

Мінімальна калорійність зефіру – 304 ккал, з них білків – 0,8 грам, жирів – 0,1 г, вуглеводів – 78,5 грам (на 100 грам). За вмістом жирів це самий оптимальний десерт для дієтичного харчування. Як вже було сказано, калорійність зефіру та загальний склад залежать від того, яку застосовують добавку в десерті як загусник. Так, пектин і агар-агар – рослинні добавки, желатин – тваринна.

Пектин – це добавка, яку отримують із фруктів (переважно яблук), цукрових буряків, іноді з водоростей або арбузов (пектин містить більшість рослин). Ця добавка зареєстрована як Е440. Вона є загусником і часто використовується в харчовій промисловості. Пектин корисний тим, що виводить з організму токсини, солі важких металів, радіонукліди, також пектин нормалізує вміст у крові холестерину і цукру, має противірусну дію, покращує роботу шлунково-кишкового тракту. Пектин рекомендується вживати людям, що живуть в екологічно небезпечних районах, працюють на шкідливих виробництвах або ризикують отримати радіаційне опромінення. Ця добавка надає характерну кислинку зефіру. Калорійність зефіру з пектином становить 300 Ккал на сто грам.

Агар-агар отримують з морських водоростей, у нього немає смаку. Агар-агар багатий мікро – і макроелементами (залізо, марганець, йод, фосфор, магній, мідь, марганець, кальцій), вітамінами (Е, пантотенова кислота В5). Агар-агар теж здатний виводити з організму шлаки і токсини, також він покращує роботу печінки. Підвищений вміст йоду дозволяє вживати такий зефір при дефіциті йоду (для профілактики захворювань щитовидної залози). Вітамінний і мінеральний комплекс агар-агару впливає на стан шкіри, волосся і нігтів. Зефір на агар-агарі найбільш корисний. Калорійність зефіру на агар-агарі складе 315 Ккал на сто грам.

Желатин добувають із кісток, хрящів і сухожиль тварин. Зефір на його основі виходить трохи «гумовий». Желатин корисний для людей, які недавно перенесли переломи, так як сприяє зрощенню і відновленню кісток, зміцнює сполучну тканину кісток. Також це дуже корисно людям із захворюваннями суглобів. Скільки калорій в зефір, зробленому на желатині? Як раз це і є найкалорійніший з зефірів, в ньому 326 ккал на 100 грам.

Зефір багатий вуглеводами фруктового походження, це глюкоза і фруктоза, вони насичують організм енергією і підвищують настрій. Вуглеводи, одержувані з фруктів, допомагають організму боротися зі стресовою ситуацією, глюкоза швидко допомагає насичувати кров киснем і підвищує тонус. Зефір не дратує слизову шлунка, а завдяки пектину забезпечує профілактику виразки шлунка. Однак, є багато зефіру не радять дієтологи, так і стоматологи. Як і будь-яка солодкість, зефір провокує виникнення карієсу.