Калорійність згущеного молока

Калорійність вареного згущеного молока

Калорійність вареного згущеного молока
Крім звичайної згущенки існує ще згущене молоко варена. Якщо її роблять на виробництві, то в банки закочують вже зварену згущене молоко. Якщо ж її роблять вдома, то варять у банку. Краще варити згущене молоко будинку, вона тоді смачніше. Проте слід бути обережніше, якщо згущенку переварити, банку може лопнути. Варять згущене молоко приблизно години чотири. Калорійність вареного згущеного молока несуттєво відрізняється від калорійності згущеного молока звичайної і становить 315 Ккал на сто грам.

Варена згущене молоко використовується як солодкий спред, намазується на печиво, хліб і булки, як начинка для інших кондитерських виробів. Через високу калорійність вареного згущеного молока калорійність кондитерських виробів з такою начинкою теж збільшується. Наприклад:

  • трубочки зі згущеним молоком – 322 Ккал;
  • горішки зі згущеним молоком – 261 Ккал;
  • млинці зі згущеним молоком – 166 Ккал.

Як і вихідну згущене молоко, варене згущене молоко часто підробляють, називаючи свої продукти схожою назвою: «згущене молоко», «варенка», «іриска» ит.д. Вибираючи варене згущене молоко, потрібно також уважно читати склад і шукати на етикетці відповідність ГОСТу.

По корисних властивостях, якщо доводиться вибирати між вареним згущеним молоком і звичайною, перемагає, звичайно, звичайна, так як варена згущене молоко піддавалася тривалої температурній обробці. Склад білків, жирів і вуглеводів у згущеного молока буде майже однаковим, але вміст корисних вітамінів і мінералів у вареній згущеному молоці буде все-таки нижче, ніж у звичайній.

Калорійність згущеного молока

продукт калорійність білки жири вуглеводи
згущене молоко без цукру 131 ккал 6,6 г 7,5 г 9,4 г
згущене молоко з цукром 320 ккал 7,2 г 8,5 г 56 г
згущене молоко з цукром (варене) 315 ккал 5,8 г 8,5 г 53,9 г

 

Згущене молоко, а точніше згущене молоко, це продукт, знайомий з дитинства. Згущене молоко – це концентроване молоко з цукром. Ці два інгредієнти спочатку повинні бути в згущеному молоці. І тільки вони, такий початковий рецепт. Згущенку почали робити в Америці в середині 19 століття (тоді вперше придумали випаровувати частково молоко для кращої консервації), а в Росії її почали виробляти з 1881 року в Оренбурзі.

На жаль, сьогодні виробники часто економлять на інгредієнтах, кладуть у продукт рослинні масла і різні добавки. Щоб бути впевненим, що це справжня згущене молоко, потрібно уважно читати етикетку і склад. На етикетці має бути написано «Молоко незбиране згущене з цукром» і ніщо інше. Обов’язково повинні бути зазначені стандарти ГОСТ. Згідно ГОСТу, згущене молоко підрозділяється на знежирену (1% жирності), звичайну (8,5% жирності) та вершки (не менше 19% жирності). Склад – сире молоко, вершки, вода і цукор. Масова частка білка в сухому знежиреному молочному залишку повинна становити не менше 34%. Допускається як антиокислювача аскорбінова кислота і як стабілізатор похідні натрію і калію. Ніяких рослинних масел, соєвих продуктів та інших добавок. Правильна згущене молоко буде білою, з характерним кремовим відливом, густий, однорідний і головне – з оригінальним вершковим смаком.

Скільки калорій в згущеному молоці? Калорійність згущеного молока висока, 320 Ккал. Це пояснюється високою жирністю і великим вмістом цукру. Згущене молоко майже повністю засвоюється організмом і не повинна викликати жодних побічних ефектів (крім ожиріння і карієсу при надмірному споживанні цього смачного продукту).

Термін зберігання згущеного молока – рік у склі та жерстяній банці, три місяці – в поліетилені.

Склад згущеного молока, калорійність, корисні властивості та обмеження

Порівняємо, скільки калорій в згущеному молоці різних видів (на сто грам) і молоці:

  • молоко свіже – 58 Ккал, 4,7 грам вуглеводів, 2,8 грам білків, 3,2 грами жирів;
  • згущене молоко стандартна – 320 Ккал, 56 грам вуглеводів, 7,2 грам білків, 8,5 грам жирів;
  • згущене молоко варена – 315 Ккал, 53,9 грам вуглеводів, 5,8 грама білків, 8,5 грам жирів.

Згущене молоко – відносно висококалорійний продукт, якщо ви дотримуєтеся дієти з підрахунком калорій, її не рекомендується вживати більше пари ложок в день. Скільки калорій в одній ложці згущеного молока? У їдальні («з верхом») – 98,4 Ккал, у чайній – 39,4 Ккал.

А чи корисна згущене молоко? Звичайно, не всі вітаміни витримують температурну обробку. Але мікро- і макроелементи в згущеному молоці залишаються. Навіть більше – завдяки концентрації продукту зміст мікро- і макроелементів у згущеному молоці в рази вище, ніж у молоці. Приміром, кальцію в молоці – 120 мг, а в згущеному молоці – 307 мг на сто грам. Які ще корисні вітаміни і мінерали є у згущеному молоці? В основному, кальцій, калій, натрій, фосфор, хлор і фтор. З вітамінів – А, вітаміни групи В, вітаміни Н (біотин), РР (ніацин, нікотинова кислота) і холін. Кальцій в поєднанні з фосфором сприяє зміцненню зубів і кісток, калій і натрій (а особливо в поєднанні з глюкозою) допомагають розумової діяльності, зміцнюють серцево-судинну систему. Згущенку радять вживати донорам і людям розумової праці, для відновлення організму і поліпшення розумової діяльності.

Згущенку в профілактичних цілях рекомендують вживати не більше двох чайних ложок в день. Калорійність згущеного молока становить 320 Ккал на сто грам, а в банку 400 грам. Виходить, в одній банці згущеного молока калорій – 1280 Ккал. Це майже денна норма при дієті з обмеженням калорій. Тому згущене молоко краще обмежити або взагалі виключити. Також згущене молоко протипоказана діабетикам та особам з алергією на молоко.