Калорійність кефіру

Калорійність кефіру і його корисні властивості

Скільки калорій в кефіріКрім того, навіть якщо ви дотримуєтеся суворої дієти, кефір показаний як джерело лактокультур-пребіотиків, бактерій, які досить життєздатною, щоб витримати руйнівну дію шлункового соку і потрапити в кишечник. Це корисні для організму бактерії, які покращують травлення. Ці бактерії допомагають засвоювати клітковину, що попадає в шлунок і кишечник, зміцнюючи тим самим імунітет. Якщо ви захворіли на застуду, рекомендується лікуватися в якості засобу для підвищення імунітету йогуртами, ряжанкою і кефіром. У разі кефіру 1% з калорійністю як у самих низькокалорійних овочів і фруктів, можна не переживати, що кефір додасть зайві сантиметри на талії (на відміну від йогурту).

Біокефір, рекламований як покращене засіб для відновлення мікрофлори кишечника, це кефір, при виробництві якого були застосовані спеціальні заквасочні препарати так званого «прямого внесення», біфідобактерії та ацидофільні палички. В результаті їх роботи кількість патогенної мікрофлори в кишечнику знижується. Кефір рекомендують вживати при порушеннях шлунково-кишкового тракту, ожирінні, проблемах з підшлунковою залозою і печінкою. Кефір також виводить з організму зайву рідину і корисний при детокс. Кефірну дієту вживають не стільки для того, щоб скинути пару кілограмів, скільки для очищення організму. Який кефір буде корисніше: 1% або 2,5 кефір? Відповідь проста: найбільш корисний кефір свіжий. Краща свіжість кефіру – це до тижня. Що таке кефір 1% жирності, скільки калорій в кефірі 1%?

Є думка, що 1% кефір часто гомогенизируют, тому що він містить менше білків, і для додання консистенції в нього додають крохмаль і інші загусники. Насправді, знежирений кефір за властивостями більше наближається до сироватці. Якщо у вашому раціоні є м’ясо, жири і яйця, можна не переживати, що кефір буде 2,5%, а не 1%. Різниця в калорійності кефіру 1% і 2,5% достатньо невелика.

Кефір багатий вітамінами і мінералами. Завдяки своєму балансу білків, жирів і вуглеводів, кефір вважається низькокалорійним дієтичним продуктом, рекомендованим на кожен день. Щоб отримати користь від кефіру, достатньо склянки на день. Кефір, як і інші молочні продукти, має унікальний склад вітамінів і мікроелементів. Це вітаміни групи В, вітаміни А, С і Е, вітамін РР (нікотинова кислота). Мікроелементи, що містяться в кефірі (кальцій, фосфор, фтор) зміцнюють зуби і кістки.

На кефірі можна приготувати саморобний домашній йогурт, додавши в нього подрібнені в блендері фрукти. Звичайно, це не буде справжній йогурт у прямому розумінні, але так можна швидко надати цікавий смак і прибрати кислинку кефіру.

Слід звернути увагу, що якщо ви збираєтеся влаштувати розвантажувальні дні на кефірі, є небезпека переїсти на наступний день після дієти, так як кефір, стимулюючи кишечник, викликає легке відчуття голоду після вживання. Крім того, слід обережніше підходити до частого вживання кефіру людям з підвищеною кислотністю.

Кефір можна приготувати вдома. Для цього потрібна кефірна закваска і молоко. Молоко слід прокип’ятити (пастеризувати) і остудити до температури 40 градусів за Цельсієм. Далі слід додати кефірну закваску в молоко і залишити в термосі або йогуртниці на 9-11 годин.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
кефір 0% 30 ккал 3 г 0 г 3,8 г
кефір 1% 40 ккал 2,8 г 1 г 4 г
кефір 1,5% 41 ккал 3,4 г 1,5 г 4,7 г
кефір 2% 51 ккал 2,8 г 2 г 3,9 г
кефір 2,5% 50 ккал 2,8 г 2,5 г 4,1 г
кефір 3,2% 56 ккал 3,3 г 3,2 г 3,6 г
кефір домашній 63,3 ккал 3,2 г 3,5 г 4,8 г

 

Калорійність кефіруКефір – це кисломолочний продукт, його отримують з коров’ячого молока, цільного або знежиреного, шляхом кисломолочного бродіння. При цьому застосовуються так звані кефірів «грибки» – близько двох десятків різноманітних молочнокислих бактерій і дріжджів. Назва кефір отримав на Кавказі. Кефір широко поширений у всьому світі. Відрізняється від інших кисломолочних продуктів він тим, що для його виготовлення використовується унікальний набір грибків і бактерій. Класифікують його по жирності, кислотності та ступеня накопичення вуглекислоти і спирту (відсоток етилових спиртів може досягати 0, 07-0,88%). За жирності кефір ділять на нежирні види (0,5% і менше), середні (класичний кефір 2,5%) і високожирні (до 8-9% жирності). Кількість живих організмів (молочнокислих бактерій) має становити не менше 107.

Зберігати кефір краще в холодильнику, при температурі 2-4 градуси за Цельсієм.

Скільки калорій в кефірі 1% і 2,5%

У кефіру з різною жирністю буде різна калорійність. Калорійність кефіру 1% буде менше, ніж кефіру 2,5%, тому що жирність впливає на калорійність кефіру найбільше. Калорійність кефіру 1% становитиме 40 ккал на сто грам. Калорійність кефіру 2,5% – вже 51 ккал на сто грам. У кожному разі, кефір – низькокалорійний продукт. Його радять пити натщесерце і на ніч дієтологи. Кефір стимулює роботу кишечника, в ньому містяться бактерії, які покращують мікрофлору кишечника. Калорійність кефіру 1% настільки низька, що вживання його на ніч ніяк не позначиться на наборі зайвої ваги, а апетит він перебиває. До того ж молочні білки, що знаходяться в кефірі, заспокоюють і розслаблюють так само, як і в інших молочних продуктах. Відповідно, стакан молока для поліпшення сну можна замінити кефіром, калорійність якого дозволить не порушувати дієту з обмеженим споживанням калорій.