Калорійність вершкового масла

Скільки калорій у вершковому маслі

Щоб не помилитися у виборі, треба знати, скільки калорій у вершковому маслі, і які чинники впливають на калорійність вершкового масла. Залежно від частки жиру вершкове масло поділяється на: традиційне (82,5%), аматорське (78,0%), селянське (72,5%), бутербродне (61,5%), чайне (50,0%).

Не треба бути фахівцем, щоб зрозуміти, що високий рівень жирності позначає відповідний рівень калорійності вершкового масла. Так, наприклад, традиційне олія містить 748 ккал на 100 гр. продукту, селянське – 662 ккал, чайне – 546 ккал. На калорійність вершкового масла впливає і вид використовуваних вершків. Залежно від цього вершкове масло поділяється на: солодко-вершкове (пастеризовані свіжі вершки) і кисло-вершкове (пастеризовані вершки, поквашених молочнокислими заквасками). Кисло-вершкове (або біомасло) має меншу калорійністю і при цьому краще засвоюється. Але термін зберігання цієї олії набагато менше, ніж термін солодко-вершкового продукту.

Бутерброд з маслом і його калорійність

Бутерброд з маслом і його калорійністьОдним з найпоширеніших методів вживання цього продукту є бутерброд з маслом! Не треба, як кажуть у народі, вершкове масло “накладати”! Щоб воно принесло нам тільки користь, його потрібно намазувати тонким шаром на хліб або булку. Пам’ятайте про норму вживання продукту! Всі дієтологи і лікарі єдині в одному: мінімальна добова норма вершкового масла для здорової людини становить 10 г, а максимальна – 30 м Ця норма залежить від віку та статі людини і його фізичної активності. Наприклад, діти в підлітковому віці потребують тваринних жирах. Їм можна вживати до 25 м А людям, що намагаються знизити вагу, і людям у віці можна обмежити вживання продукту до 10 г в день.

Давайте підрахуємо калорійність бутерброда з маслом.Во-перше, потрібно визначити, скільки буде калорій в олії масою 10 г. По-друге, на калорійність бутерброда з маслом впливає і саме хлібобулочний виріб. А по-третє, якщо ви додаєте ще які-небудь продукти (ковбаса, сир, сир, варення і так далі), калорійність страви також буде збільшуватися. Залежно від виду калорійність вершкового масла в 10 р може змінюватися від 54 до 78 ккал. А калорійність хлібобулочного виробу – від 60 до 120 ккал (чорний хліб або здобна булочка). Отже, ми маємо загальну калорійність бутерброда з маслом, яка дорівнює 95-200 ккал.

Калорійність вершкового масла

Хочеться дати одну пораду всім, хто піклується про своє здоров’я. Використовуйте хліб сортів грубого помелу або популярні зараз хлібці. Вони відрізняються своєю низькою калорійністю. А масло вибирайте тільки натуральне без хімічних добавок і середньої жирності. Смачного і будьте здорові!

 

продукт калорійність білки жири вуглеводи
слів.масло Традиційне 748 ккал 0,8 г 82,5 г 0,6 г
слів.масло Любительське 709 ккал 0,7 г 78 г 1 г
слів.масло Селянське 662 ккал 1 г 72,5 г 1,4 г
слів.масло Бутербродне 566 ккал 1,3 г 61,5 г 1,7 г

 

Вже довгі роки в багатьох країнах ведеться боротьба з продуктами тваринного походження, що підвищують холестерин. У цю категорію потрапило і наше улюблене вершкове масло. Немає єдиної думки про шкідливість вершкового масла. Все тому, що холестерин, про який так “голосно кричать”, насправді необхідний людині для нормального функціонування цілого ряду життєво важливих систем організму. Весь парадокс полягає в тому, що рослинні жири можуть погіршити ваш ліпідний профіль, а вживання вершкового масла – поліпшити! А ось рівень і кількість залежить від нас. Не дарма кажуть, що все добре в міру!

Вершкове масло і його калорійність

Для того щоб правильно визначити ступінь корисності цього продута і кількість, потрібне для нашого організму, докладніше розглянемо, що ж таке вершкове масло і скільки калорій у вершковому маслі.

Вершкове масло – це харчовий продукт. Воно виготовляється методом сепарування або збивання вершків, отриманих з коров’ячого молока (овечого, козячого, молока буйволиць). Важлива відмінність вершкового масла від вершків у тому, що співвідношення жиру і води у цих продуктів різне. Наприклад, у вершках жир є дисперсною фазою, а вода – дисперсійним середовищем. У вершковому маслі вода – це емульсія, яка є дисперсною фазою, а жир – дисперсійним середовищем. Так, у вершковому маслі вміст молочного жиру становить від 50 до 82,5%, а в топленому маслі – до 99%. Це і обумовлює високу калорійність вершкового масла.

Загальна калорійність вершкового масла приблизно 750 ккал на 100 г продукту. Звичайно, калорії масла можуть змінюватися залежно від різних причин. Ці причини ми розглянемо пізніше. Але при всій своїй калорійності у вершковому маслі містяться білки, вуглеводи, водорозчинні вітаміни (Вітамін A, D, Е, К, каротин), мінеральні речовини (токофероли) і 150 різних жирних кислот (з них 20 незамінних).

Пам’ятайте, що тільки натуральне вершкове масло, а не його замінник, буде корисно для вас.

Через високий вміст калорій продукт не використовують як самостійний для повсякденного харчування. Найкраще комбінувати з іншими продуктами харчування, такими, як бутерброди або добавку в кашу. Можна використовувати як складову частину при виготовленні більш складних страв (тесту, кремів, супів). Також вершкове масло можна застосовувати і для обсмажування інших продуктів.