Калорійність хліба

Калорійність шматка хліба

Калорійність шматка хлібаХліб – висококалорійний і поживний продукт. Калорії хлібобулочного ізделіяпрідадут сил і допоможуть відчувати себе ситим протягом багатьох годин. Скільки калорій в шматку хліба? Відповідь на питання досить простий. Для цього зовсім не обов’язково зважувати шматочок хліба. Досить провести елементарні математичні підрахунки.

Середній шматок хліба володіє вагою в 30-40 грамів. Для того щоб визначити число калорій в шматочку хлебадостаточно кількість калорій в 100 грамах хліба помножити на 30 (40) і розділити на 100. Так, калорійність хліба з житнього борошна становлять 165 ккал. Значить, калорійність шматочка хліба буде дорівнює 51 (68) ккал. Для пшеничного хліба значення трохи вище – 67 (89) ккал.

Хліб: користь чи шкода?

Виключати хліб зі свого харчування не варто. Це корисний продукт, в якому багато вітамінів, мінералів і харчових волокон. Вітаміни групи В необхідні для нормальної роботи імунної та серцево-судинної систем. Вітамін РР відповідає за молодість шкіри і настрій. А мікроелементи (фосфор, сірка, кальцій і калій) – джерело міцних кісток і зубів. Харчові волокна необхідні для нормального функціонування шлунково-кишкового тракту. Вони очищають організм від шлаків і усувають проблеми з травленням.

Якщо вам буває складно обмежувати себе в споживанні улюбленої випічки і хліба, то краще віддати перевагу низькокалорійний хліб. Його можна вживати майже в необмеженій кількості. Завдяки цьому відчуття насичення буде присутній не одну годину. Аналогічний ефект досягається при нарізці хліба у формі маленьких шматочків.

Калорійність хліба

При плануванні денного раціону важливо враховувати калорійність хліба, а також інших вживаних продуктів. Існує навіть норма калорійності хлібобулочних виробів, яка допоможе прихильникам здорового харчування грамотно скласти раціон: 350 кілокалорій для осіб жіночої статі і 450 для чоловіків. Тепер ви знаєте, скільки калорій в шматку хліба, і можете включати в свій раціон хліб рівно в тій кількості, яка не зашкодить вашій фігурі.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
хліб житній 165 ккал 6,6 г 1,2 г 34,2 г
хліб пшеничний 242 ккал 8,1 г 1,0 г 48,8 г
хліб вівсяний 226 ккал 7,1 г 3,2 г 40,8 г

 

Численні дієти настійно рекомендують виключити з денного раціону харчування борошняні вироби всіх видів. Заборона цілком виправданий, якщо мова йде про солодощі і калорійної випічці. Що стосується хліба, то дієтологи дотримуються іншої думки. Калорійність хліба не завжди здатна вплинути на надбавку у вазі.

Фахівці вважають, що хліб – багате джерело корисних для здоров’я речовин. Калорії хліба не є причиною відмовитися від вживання продукту. Просто потрібно точно визначити кількість хліба, яке можна вживати в добу без шкоди для фігури і здоров’я. Для цього потрібно знати, скільки калорій в хлібі.

Скільки калорій в хлібі?

У робочих умовах дуже часто немає часу і умов для повноцінного та збалансованого харчування. На виручку приходить всіма улюблений бутерброд. Ось тільки не варто забувати про те, що для того, щоб калорії, що містяться в хлібі, ніяк не вплинули на вашу фігуру, потрібно смажену котлету або шматок копченої ковбаси замінити вареним м’ясом, сиром, зеленню або котлетою, приготованою на пару. У цьому випадку можна бути впевненою, що зайвий жир не буде відкладатися на животі, стегнах і талії.

Існує думка про те, що самої високою калорійністю хліба володіють хлібобулочні вироби з пшеничного борошна. Чорний і житній хліба мають набагато менше калорій, ніж білий хліб. Саме ці види хліба можна використовувати для щоденного харчування. Білий хліб теж можна їсти, але не так часто.

Калорійність хліба білого сорту значно вище калорій хліба з житнього борошна. Для порівняння: в шматочку хліба з пшеничного борошна міститься 242 ккал / 100 г, а калорійність хліба чорного становить близько 165 ккал.

Питання вибору хліба для щоденного раціону стоїть перед кожним. Тут потрібно керуватися суто особистими уподобаннями та рекомендаціями дієтологів і медиків. Адже чорний хліб протипоказаний тим, хто страждає від захворювань травного тракту, гастриту і виразки. Білий хліб в подібних випадках більш кращий. Його щадна структура і склад не мають негативного впливу на уражені ділянки травної системи.

Напевно і ви чули про те, що хліб з висівками і хліб з цілісного зерна є чудовою альтернативою звичному увазі хліба. Тим не менше, і в цьому випадку калорії хліба знаходяться на досить високому рівні (близько 190 ккал / 100 г).