Калорійність рису вареного

Скільки калорій в рисі відварному?

Скільки калорій в рисі вареномуПрийнято вважати, що 100 грам крупи по калорійності складають 344 ккал. Дану енергетичну цінність продукту відносять тільки до сирого рису. А під час приготування рис починає сильно набухати. При цьому він вбирає в себе воду. Тому зі ста грамів сирого рису виходить триста грам вареного продукту. Калорійність його складе 116 ккал. Тобто практично в три рази менше, ніж в сирому вигляді.

Щоб правильно відповісти, скільки калорій в рисі вареному, також слід враховувати і як готується сама крупа. На його калорійність впливає і на чому готується сама каша. Так, наприклад, рис можна приготувати на молоці або на воді. Якщо каша готується на молоці, то відповідно її калорійність буде вище. Рис, приготовлений на воді, містить 78 ккал. Також в кашу може додаватися вершкове або рослинне масло, сіль або цукор. Всі ці компоненти також завищують калорійність рису.

Відомо, що в одну тарілку поміщається приблизно 150-200 грам вареної крупи. Таким чином, є можливість вирахувати калорійність гарніру. Для цього потрібно враховувати середні значення рівня його калорій. Тобто 200 грам відвареного рису будуть містити 280 ккал, так як 100 грам містять 140 ккал. Такий розрахунок виконується за умови того, що крупа була приготована на воді і без різних приправ.

Калорійність рису вареного також залежить і від сорту крупи. Білий вітамінізований варений рис, кількість якого складає сто грам, по калорійності складе 116 ккал. А білий з довгими зернами пропарений рис складе 106 ккал. У коричневому сорті крупи міститься 110 ккал. Рис миттєвого приготування по калорійності буде дорівнює 109 ккал.

В даний час розроблено велику кількість дієт, які засновані на рисі. Вони дуже ефективні при зниженні ваги. Такі дієти дозволяють не тільки усувати зайві кілограми, але і проводити очистку організму від скупчилися шлаків, а також токсинів. Зупиняючи свій вибір на рисовій дієті, слід обмежувати застосування солі. Вона сприяє накопиченню рідини в організмі.

Калорійність рису вареного

Жорсткі види дієт, які розраховані на низьку калорійність рису вареного, не рекомендується застосовувати людям, у яких порушена правильна робота органів нирок. Також протипоказано вживання рису у великій кількості людям, що страждають на цукровий діабет або частими запорами. Крім того, забороняється застосовувати рис в раціон при наявності коліків в організмі і людям з важким ступенем ожиріння.

Багато медичні фахівці рекомендують використовувати рисовий відвар в лікувальних цілях. Також відварну крупу слід застосовувати для профілактики ракових захворювань. Він захищає організм від накопичення солей. Дозволяє знизити больові відчуття в суглобах. Знімає набряклість, втома, проводить омолодження організму і покращує самопочуття. Також відварений рис сприяє нормалізації кров’яного тиску, підвищує кровообіг і процес травлення. Налагоджує правильну роботу нирок і печінки.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
білий варений рис 116 ккал 2,2 г 0,5 г 24,9 г
коричневий варений рис 110 ккал 2,6 г 0,9 г 22,8 г
дикий варений рис 100 ккал 4 г 0,3 г 21,1 г
нешліфований варений рис 125 ккал 2,7 г 0,7 г 36 г

 

Рис – перший і основний продукт різноманітних східних кухонь. Тільки завдяки своїм цінним поживним речовинам і маленькому рівню калорійності рису вареного він служить основою для багатьох дієт. Існує кілька його видів – білий, бурий, чорний, червоний, дикий і коричневий рис.

Рис володіє очисними властивостями для організму людини. Він вважається ідеальним і незамінним компонентом для дієтичного харчування. Багато методики для зниження зайвої ваги розроблені дієтологами саме на основі рису. Багато в чому його властивості залежать від способу обробки. Перевага віддається білому шліфували увазі рису. Хоча він має меншу поживністю.

Унікальність і популярність свою цей продукт отримав через своїх властивостей. Тобто від калорійності рису вареного. До того ж він добре поєднується за смаковими властивостями з багатьма іншими продуктами. Тут також впливає його вид (круглозернистий, довгозерний або середньозерний).

Рис вважається найдавнішим зі злакових культур. Його батьківщиною прийнято вважати В’єтнам і Таїланд. Він невибагливий, може рости майже у всіх кліматичних умовах. Також може вирощуватися на будь-яких видах грунту. Ця стародавня крупа по площі своїх посівів займає в світі друге місце. У Росії найпопулярнішим і якісним вважається краснодарський рис.

Поживні властивості крупи

Щоб сказати, скільки калорій в рисі відварному, спочатку варто розібратися в його поживні властивості. У першу чергу, цей продукт збагачує енергією всі м’язові тканини людського організму. Тобто містить у своєму складі складні вуглеводи.

Тому варений рис вважається дуже корисним не тільки при дієтичної системі живлення, але і для звичайного раціону. Таку крупу слід готувати 1-2 рази на тиждень. Вживання його в такому дозуванні буде благотворно впливати на стан здоров’я людини.

Також щоб відповісти на питання, скільки калорій в рисі вареному, потрібно встановити і вміст вітамінів в ньому. У складі крупи містяться вітаміни Е, D, В1 або тіамін, В2 або рибофлавін, В3 або ніацин і В6. Дані групи корисних компонентів впливають на зміцнення нервової та імунної функції організму. Вони сприяють процесу перетворення поживних речовин в енергію, яка необхідна для правильної роботи всього організму.

Рис містить і амінокислоти, які сприяють процесу утворення нових клітин. Крім того, до його складу входять калій і фосфор. І в меншій кількості кальцій, цинк, йод і залізо. Рис багатий природного клітковиною, а також крохмалем.

Такі його компоненти дозволяють обволікати слизову оболонку шлунка. Це сприяє усуненню негативного впливу різних кислот при виразках і гастритах. Вважається, що в продукті мало солі, а низький вміст калорійності в рисі вареному дозволяють його застосовувати в раціон людям, страждаючим зайвою вагою.