Калорійність борщу

Як зменшити харчову цінність короля супів?

Багато народів борщ вважають королем супів. За своєю поживністю він займає перше місце серед перших страв. Борщ – це прекрасно збалансована їжа, яка поєднує білки, жири і вуглеводи. А також вітаміни і мінерали, які містяться в овочах і бульйоні. Саме завдяки цим характеристикам борщ сприяє правильній роботі органів печінки і травлення. Також забезпечує приплив енергії і сприяє процесу усунення токсинів з організму.

Відомим фактом є те, що можна зменшити кількість калорій в борщі. Для цього потрібно просто варіювати переліком інгредієнтів, які будуть використовуватися для приготування страви.

Очевидно, що пісний (вегетаріанський борщ), який приготовлений на воді буде по калорійності нижче. Борщ, зварений на курячому або яловичому бульйоні, також нижче за калорійністю, ніж на свинячому бульйоні. До складу м’яса входить найбільш повний перелік амінокислотних тваринних білків. У ньому налічують двадцять амінокислот. Крім того, м’ясо дозволяє забезпечити організм необхідною кількістю білків.

Калорійність борщу

Борщ по калорійності можна знизити за рахунок виключення сметани. Також можна відмовитися від попереднього обсмажування на рослинній олії або тваринному жирі овочів – моркви, цибулі та буряку.

Крім того, можна спробувати замінити картоплю квасолею. При цьому борщ перетвориться практично в дієтичне блюдо. Після нього устранятся неприємні відчуття тяжкості, а організм зможе отримати всі необхідні корисні речовини. Додавати при цьому сметану чи ні – вирішувати кожній людині самостійно. Але при такій рецептурі маленька ложка сметани з низьким відсотком жирності навряд чи зможе зашкодити.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
борщ 57,7 ккал 3,8 г 2,9 г 4,3 г
холодний борщ 45,7 ккал 1.5 г 3,2 г 3 г

 

Встановити в борщі калорійність можна тільки узагальнено. У кожного кухаря є свої секрети і рецепти приготування такої страви. І тільки від таких секретів змінюється смак, аромат і його поживні властивості.

Борщ є одним з найбільш знаменитих страв національних кухонь багатьох східнослов’янських народів. Також борщ – це найвідоміше перше блюдо кожної господині.

Борщ і калорійність – це предмет інтересу тих людей, які стежать за своєю фігурою або просто прагнуть до здорового харчування. І серед його видів слід виділити червоний і зелений борщ.

Для приготування такої страви існує стандартний набір продуктів, які входять до складу практично всіх рецептів. У нього входять капуста, картопля, морква, буряк, томатна паста і цибулю. Але даний перелік не повний. Його можна додавати або замінювати деякі окремі продукти.

Через це може мінятися в борщі калорійність. Його основою є буряк, яка містить безліч корисних речовин і вітамінів. Наприклад, вітаміни В1, В2, В6, С. Також до її складу входять фолієва і пантотенова кислота, амінокислоти, каротиноїди і мінеральні солі. Буряк корисний людям із захворюваннями органів нирок і печінки. Вона сприяє поліпшенню кровотворної функції.

Ця страва є складним з приготування. Здавна вважалося, що справжня господиня повинна вміти готувати смачний борщ. Але, як відомо, «на смак і колір – товаришів немає». Наприклад, такі овочі в борщі, як капуста, морква, томати, цибулю і багато інших надають цій страві неповторний смаковий букет і життєву силу.

Який би рецепт ні використовувався для такого першого блюда, він буде виступати повноцінним і ситним обідом. І враховуючи велику різноманітність способів його приготування можна розрахувати в борщі калорійність.

Для цього процесу достатньо буде знати точний перелік всіх інгредієнтів, які використовувалися під час приготування. Як правило, його харчова цінність розраховується на сто грам готового блюда.

Кількість калорій в борщі

У середньому, в 100 грамах борщу калорійність складе 50 ккал. При цьому слід враховувати, що тарілки можуть бути різними. Тому і харчова цінність однієї порції може бути в два-три рази вище. Все залежить від місткості тарілки.

Кількість калорій в борщіТакож калорійність продукту залежить від його виду, способу приготування та переліку використовуваних продуктів для приготування. Якщо борщ готується на м’ясному бульйоні, то його калорійність буде вище. На воді, відповідно, нижче.

Скільки калорій в борщі зі свіжої капусти? Ця величина складає 47,1 ккал. А борщ, який приготовлений з квашеної капусти, по харчовій цінності складе 57,7 ккал. Вегетаріанський борщ з енергетичної цінності складе 40 ккал.

До складу вегетаріанського борщу входить значний перелік овочів. Їм прийнято вважати блюдо, яке готується без використання м’яса. Воно замінюється квасолею. За поживними властивостями вона не поступається м’ясу. Вона включає в себе найбільш повний амінокислотний склад тваринних білків.

Скільки калорій в борщі, звареному з української рецептом? У середньому, таке перше блюдо по калорійності складе 55 ккал. Але ця цифра може змінюватися, оскільки існує різна рецептура та перелік використовуваних продуктів.

Зелений борщ, який зварений на кісточці, по калорійності містить 58 ккал. При цьому може додаватися сметана. Вона надає смак і нейтралізує щавельного кислоту. Відповідно калорійність зеленого борщу кілька збільшуватиметься.

Прийнято вважати, що холодний борщ по калорійності нижче. Готується він практично так само, як і звичайний. З усього переліку інгредієнтів виключається тільки капуста, і вживати його потрібно в охолодженому вигляді.

Але і в цьому випадку існує безліч рецептів для приготування холодного борщу. Деякі з них виключають моркву. Деякі замінюють картопля яйцями. Тому і калорійність буде варіюватися.

Але, загалом, холодний борщ по калорійності на 10-15 ккал буде нижче звичайного. А розраховувати її потрібно виходячи з продуктів, які використовувалися для його приготування.