Калорійність соусів

Скільки калорій в соусі

І почнемо ми з калорійності вершкового соусу, який, мабуть, містить найбільшу кількість калорій з усіх соусів на 100 грам. Калорійність вершкового соусу становить 468 ккал. Це досить багато! Вершковий соус містить у своєму складі три основних компоненти: вершки, борошно і вершкове масло. Перший і останній продукти і дають високу калорійність соусу. Як видно з харчової цінності цього соусу, вміст жирів на 100 грамів продуктів – 52,03 грам, це більше, ніж половина. Природно, такий соус швидко осяде у вигляді зайвих кілограмів і «рятувального кола на животі. Підрахунок калорійності соусу в цьому випадку не буде простою формальністю.

Яку можна підібрати альтернативу вершкового соусу для тих, що худнуть? Ми б порадили замість вершкового приготувати основний білий соус. Калорійність соусу білого – 44,8 ккал. Різниця в 423,2 ккал просто величезна! Білий соус приємний на смак, легко готується. Ви будете ситі, якщо заправите будь-яку страву цим соусом. Він додасть різноманітність повсякденних страв і не додасть вам зайвих кілограмів.

Який ще можна використовувати соус при схудненні? Калорійність томатного соусу дозволить вам використовувати його, навіть якщо ви на дієті. Цей соус добре підійде до овочів і рису. Калорійність томатного соусу становить 80 ккал.

Молочний соус ми б не радили використовувати. Зазвичай він робиться солодким і подається до запіканок та інших десертів. Калорійність соусу молочного – 84 ккал. Якщо до цих калорія ще додати і десерт, то виходить занадто.

Калорійність соєвого соусу

Калорійність соєвого соусуОднак самим низькокалорійним соусом вважається соєвий. В ньому 0 грамів жиру, 3,5 грама білка і 11 грамів вуглеводів. Всього калорійність соєвого соусу – 58 ккал. Відчуваєте різницю порівняно з іншими видами соусів? Однак дієтологи розходяться в думках, вживати цей соус під час схуднення чи ні. Користь соєвого соусу – у змісті багатьох амінокислот. Але надмірне вживання цієї приправи рівносильно вживання великої кількості солі. Корисність соєвого соусу безпосередньо залежить від його якості.

На жаль, більшість соусів зараз виробляють синтетичним методом, тому вони такі доступні за ціною.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
соус томатний 80 ккал 1,7 г 7,8 г 4,5 г
соус сметанний 78 ккал 1,9 м 5,7 г 5,2 г
соус молочний 84 ккал 2 г 7,1 г 5,2 г
соус рибний 43 ккал 2,9 г 1,7 г 4,8 г
соус сирний 356 ккал 2,5 г 36 м 5,5 г
соус тартар 464 ккал 0,9 г 46 р 7 р
соус соєвий 58 ккал 3,5 м 0 м 11 г
соус чилі 120 ккал 2,5 г 0,3 м 30,1 р

 

Калорійність соусівСоуси надають стравам новий відтінок і смак. На жаль, вдома ми їх готуємо не так вже й часто, а даремно. Самий простий спосіб урізноманітнити домашнє меню – це використовувати різні соуси і заправки. Сама назва «соус» походить від виразу «приправляти сіллю страва». Батьківщиною цих прекрасних доповнень до страв вважається Франція. Саме французи в 17 столітті створили перший соус, рецепт якого збережено в куховарських книгах того часу. В Європу і Росію соуси прийшли в 18-19 столітті. Досі соуси займають не останнє місце в ресторанних меню і домашніх застіль.

Майонез – це теж соус. Але для тих, хто стежить за своєю фігурою або сидить на дієті, такий вид соусу не можна включати в раціон. Це супер калорійне блюдо, від якого набираєш зайві кілограми на раз! Але все ж відмовляти собі в таких смачних речі було б неправильним. Тому давайте подивимося, скільки калорій в соусах, дійсно калорійність соусів не дозволить їх є при дієтах.

Харчова цінність соусів

Давайте перевіримо, яка харчова цінність різних соусів.

1) Молочний соус

 • Білки – 2 грами
 • Жири – 7,1 грам
 • Вуглеводи – 5,2 грам

Яка калорійність соусу молочного ми розглянемо трохи далі.

2) Білий соус

 • Білки – 0,6 грама
 • Жири – 3,5 грама
 • Вуглеводи – 3 грами

3) Сметанний соус

 • Білки – 1,9 грам
 • Жири – 5,7 г
 • Вуглеводи – 5,2 г

4) Соус томатний

 • Білки – 1,7 грам
 • Жири – 7,8 грам
 • Вуглеводи – 4,5 грам

Яка калорійність соусу цього виду ми розглянемо далі.

5) Вершковий соус

 • Білки – 1,11 грам
 • Жири – 52,03 грама
 • Вуглеводи – 3,49 грам

Це основні соуси, які найбільш популярні в кулінарії. Звичайно, існує і безліч інших, але калорійність соусів ми розглянемо саме цих.