Калорійність курячого філе: способи приготування м’яса

Калорійність курячого філе в залежності від способу приготування

Відварене куряче філе – саме дієтичне блюдо з точки зору кулінарної обробки курятини. Низька калорійність відвареного курячого філе – не єдина його перевага. У відварному м’ясі міститься багато корисних речовин, які дуже легко засвоюються організмом, тому варену курятину треба обов’язково включати в раціон дієтичного харчування.

Для додаткового зменшення калорійності відвареного курячого філе дуже важливо його правильно приготувати: м’ясо ретельно промивають, після чого складають у каструлю з водою і доводять до кипіння. Через п’ять хвилин після закипання отриманий бульйон зливають і варять філе в новій порції води. Таким чином можна трохи зменшити калорійність курячого філе і позбутися від гормонів та антибіотиків, які іноді використовують у процесі вирощування птиці. В кінці приготування філе можна підсолити.

Враховуючи те, скільки калорій в курячому філе при запіканні, можна однозначно сказати, що такий спосіб приготування теж підходить для дієтичного харчування. Калорійність запеченого курячого філе буде залежати від того, які додаткові інгредієнти будуть використовуватися в процесі приготування страви.

Для любителів смаженої їжі існує простий спосіб зниження калорійності курячого філе – можна посмажити м’ясо на грилі, без додавання олії. Тоді калорійність смаженого курячого філе складе всього 152 ккал.

Шкода і користь курячого філе

Скільки калорій в курячому філе?Невисока калорійність курячого філе і його цінні дієтичні властивості – далеко не єдина корисна якість. Курячі бульйони з овочами не тільки дуже смачні, а й корисні для людей із захворюваннями травного тракту. Магній, що міститься в курятині, зміцнює імунітет, поліпшує пам’ять, допомагає долати втому. Вітаміни В-групи у складі філе омолоджують шкіру, нормалізують процеси метаболізму.

Шкідливий вплив на організм проявляється при вживанні філе в смаженому вигляді. Смажене м’ясо може викликати загострення гастрітних і виразкових проявів. Філе, приготоване неналежним чином, згубно відіб’ється на стані здоров’я і на фігурі.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
куряче філе 110 ккал 23,1 г 1,2 г 0 г
куряче філе варене 170 ккал 25,2 г 7,4 г 0 г
куряче філе копчене 184 ккал 27,5 г 8,2 г 0 г
куряче філе смажене 210 ккал 26 г 12 г 0 г
куряче філе запечене 101,7 ккал 14,3 г 4,1 г 0 г

 

Куряче філе: калорійність і користьКуряче філе (біле м’ясо) може становити основу харчування будь-якої людини, оскільки воно надзвичайно корисне. Калорійність курячого філе невелика, в порівнянні з альтернативними видами птиці та м’яса, тому його сміливо можна включати в раціон дієтичного харчування. Біле м’ясо курки досить поживно. У курятині багато білка і дуже мало вуглеводів і жиру.

Для приготування бажано використовувати охолоджене філе птиці. М’ясо можна тушкувати, відварювати, смажити, готувати на пару або на грилі, але треба пам’ятати, що калорійність курячого філе залежить від способу його приготування. Наприклад, калорійність смаженого м’яса буде набагато вище, ніж запеченого чи відвареного. У статті ми розглянемо детально, скільки калорій в курячому філе, як змінюється калорійність курятини при різних способах приготування, користь і шкода курячого філе для дієтичного харчування.

Скільки калорій в курячому філе, який склад м’яса?

Як було сказано вище, калорійність курячого філе безпосередньо залежить від способу його приготування. У сирому м’ясі найменше калорій – не більше 110 ккал на сто грамів продукту, трохи вище калорійність вареного курячого філе.

Калорійність вареного курячого філе не перевищує 170 ккал, в тушкованому м’ясі курки близько 212 ккал, а в копченому – 184 ккал, а ось калорійність запеченого курячого філе складає всього 101,7 ккал.

Смажена курятина – рекордсмен по калорійності. Калорійність смаженого курячого філе становить не менше 210 ккал. Тому тим, хто дотримується принципів дієтичного харчування, смажене куряче м’ясо краще не вживати.

Калорійність курячого філе складається з його складу і харчової цінності. У білому м’ясі багато кобальту, сірки, магнію, хрому, вітамінів групи РР, Н і В. Основну частину курятини складають цінні амінокислоти, без яких організм людини не може існувати. У ста грамах продукту міститься 23,1 г білків і 1,2 г жирів.