Калорійність форелі

Корисні властивості і калорійність форелі

Скільки калорій в фореліБагатий склад і невисока калорійність форелі допомагають їй здійснювати ряд життєво важливих функцій для нашого організму. Ця риба позитивно впливає на процес кровотворення, збагачуючи її еритроцитами, а також здійснює жировий, холестериновий і білковий обмін, допомагає засвоєнню глюкози. Завдяки цій особливості вона допомагає нарощувати м’язову масу, що не набираючи при цьому зайву вагу, тому застосовна як в дієтичному, так і в спортивному харчуванні. Головне значення тут має калорійність форелі і спосіб, яким вона була приготовлена.

Цей цінний продукт містить унікальні жирні кислоти Омега-3, які здатні регулювати не тільки рівень холестерину, роботу нервової системи, мозку і стан судин, але й наш вагу. Вченими доведено, що люди, які періодично вживають м’ясо червоної риби, значно менше схильні до онкологічних захворювань і гіпертонії, ніж ті, хто зовсім її не їдять. У них також спостерігається поліпшення пам’яті, працездатності і практично повна відсутність депресій. Ще один, не менш цікавий факт: любителі червоної риби можуть більше часу проводити на сонці і при цьому не отримувати сонячні опіки, ніж всі інші.

Незалежно від калорійності форелі, у неї все ж є і свої протипоказання. Її не рекомендують вживати всім, хто схильний до хронічних захворювань печінки і нирок, у кого виразкова хвороба шлунка, кишечника і дванадцятипалої кишки, а також особам з будь-якими складними порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
форель свіжа 97 ккал 19,2 г 2,1 г 0 г
форель відварна 89 ккал 15,5 г 3,0 г 0 г
форель копчена 132 ккал 26 г 3,1 г 0,5 г
форель слабосолона 186 ккал 20,6 г 10,1 г 0 г
форель запечена 86,4 ккал 15,9 г 1,7 г 1 г
форель гарячого копчення 81,5 ккал 15,9 г 1,7 г 0,5 г

 

Калорійність фореліОднією з найбільш рідкісних, надзвичайно смачних і красивих риб по праву вважають форель – володарку водних глибин сімейства Лососеві. Справжні рибалки, піймавши таку красуню, не завжди можуть встояти перед нею, тому форель частіше просто відпускають. А ті, до кого вона все ж потрапила на стіл, змогли гідно відзначити її корисні смакові якості. Крім того, калорійність форелі невелика, і цей факт не може не порадувати гурманів, які стежать за своєю фігурою.

Форель може змінювати своє забарвлення залежно від сфери проживання, кольору води, їжі і навіть пори року, тому її можна зустріти не тільки в солоних, але і прісних водоймах, як природних, так і штучних. Прісноводну форель від морської мешканки відрізняють не тільки за розмірами, але також і за кольором м’яса. У форелі річкової воно має рожеве забарвлення, а м’ясо морської риби – злегка червонуватого. Самої вишуканою і смачною вважають форель, виловлену в озері Севан, а також райдужну або морську форель з Норвегії.

Калорій в форелі небагато, незважаючи на те, що це середня по жирності риба, тому її відносять до продуктів, використовуваним в дієтичному харчуванні. Цю чудову рибу можна зустріти практично в будь-якій кухні світу. Її не тільки смажать, запікають і відварюють, але також солять, сушать, фарширують, маринують, коптять, готують на грилі і на пару. Калорійність форелі при цьому помітно коливається. Вона є невід’ємним інгредієнтом для суші і салатів, з неї виходять відмінні перші та другі страви, а також закуски.

Ця дивовижна риба відмінно поєднується з лимоном і імбиром, а також з рисом, зеленню і овочами. На думку лікарів і дієтологів відварна і запечена риба приносить нам більше користі, тому невисоку калорійність форелі запеченої і відварний воістину оцінили ті, хто сидить на дієті або ж просто стежить за своїм здоров’ям. А скільки калорій в форелі, приготовленої іншими способами? Найвищим показником калорійності форелі володіє, звичайно ж, смажене м’ясо, адже воно також є найбільш шкідливим, завдяки великій кількості пересмаженої рослинного масла. Калорійність форелі слабосоленої має середні показники, тому її рекомендують до вживання, якщо для цього немає спеціальних протипоказань.

Сьогодні ми поговоримо докладніше про те, скільки калорій в форелі, про її харчової цінності і корисних властивостях.

Скільки калорій в форелі, який її склад?

Найбільш корисною і зручною для готування вважають трохи охолоджену або свіжу форель, ніж заморожену. Така риба зберігає в собі більше вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. При термічній обробці вони можуть частково зникати, тому найкраще рибу готувати не занадто довго, тобто не переварювати, що не пересмажувати і т.д. Для того щоб розібратися з калорійністю форелі, розглянемо спочатку її харчову цінність і хімічний склад.

У 100 грамах свіжої форелі міститься досить багато білків – близько 19,2 грам, трохи жирів – всього 2,1 грам і зовсім немає вуглеводів. Крім води в її складі присутня величезна кількість незамінних амінокислот, вітаміну РР, А, В12 і D, а також таких мінералів як: залізо, цинк, марганець, фтор, мідь, сірка, хлор і т.д. Калорійність форелі свіжої при цьому досягає рекордно низьких показників – всього 97 ккал на 100 грам.

Що ж стосується приготування її різними способами, то тут калорійність форелі буде трохи збільшуватися. Як ми вже з’ясували, запікання і відварювання є найбільш щадними для фігури способами кулінарної обробки. Тому калорійність запеченої форелі становить не так вже й багато – близько 86,4 ккал, а в форелі відвареної при цьому калорій майже стільки ж – всього 89 ккал. Запікання не тільки насичує смак риби і робить її більш м’якою, ніжною і соковитою: воно дозволяє зберегти всі її корисні речовини, чого не можна досягти при варінні. Тому дієтологи відзначають не тільки оптимальну калорійність запеченої форелі, а й сам процес запікання, як кращий спосіб приготування риби з максимальною користю для організму.

Не менш корисною буде форель, приготована на пару, в якій також небагато калорій, а саме – 95 ккал на 100 грам. Калорійність форелі солоної і слабосоленої становить близько 186 ккал, залежно від ступеня посолу. А ось калорійність форелі смаженої є найбільшою, адже в такій рибі цілих 258 ккал на 100 грам.