Калорійність ікри

Калорійність червоної ікри

Вважається, що калорійність червоної ікри дуже велика, тому вона може нашкодити фігурі. Так, калорійність ікри цього виду становить 230 калорій (горбуші), 251 ккал (кети), але в цьому продукті немає жодної зайвої калорії. Червона ікра містить близько 31% білка, 12% жиру. При дотриманні правил роздільного харчування ви не тільки не нашкодите вашій фігурі, але й успішно поповните організм необхідною енергією і поживними речовинами. Наприклад, можна викласти невелику гірку ікри на шматочок вареного яйця або свіжого огірка.

Існує міф про шкоду ікри, бо там повно «шкідливого» холестерину. Всім відомо, що холестерин присутній у всіх продуктах тваринного походження. Калорійність червоної ікри – це не показник холестерину. При помірному вживанні цього продукту, ви не завдасте шкоди вашому організму. Калорії ікри здатні позитивно вплинути на розщеплення білків і забезпечити організм потрібними поживними речовинами.

Калорійність смаженої ікри

Калорійність смаженої ікри
Найбільший інтерес представляє собою питання про калорійність смаженої ікри. Вона не сильно відрізняється від калорій ікри в свіжому вигляді. Наприклад, калорійність смаженої ікри коропа в 100 грамах продукту містить 200 ккал.

Відносно невелика кількість калорій містить в собі ікра тріски. На стандартні 100 грам ікри тріски доводиться 115 кілокалорій. Ось чому так популярні салати з ікрою тріски у тих, що худнуть. Калорії ікри цього виду відмінно впишуться в будь-яке меню. Це хороша альтернатива червоній ікрі. Калорійність ікри минтая і палтуса становить близько 90 ккал, що теж не так багато. Ікра Лещев пробойная -142 ккал, а оселедця – 222 калорій на 100 грам. Делікатесна риба відрізняється високою калорійністю ікри, яка складає вже 230-260 калорій на 100 грам.

У розкиді калорійності ікри відіграє певну роль спосіб засолювання. Дорога ікра, як правило, більш солона, що збільшує кількість калорій.

У кожному разі, наш висновок зводиться до одного: якщо ви хочете схуднути, то у всьому потрібно знати міру. І якщо вам захотілося ікри, то з’їжте її без хліба та масла, згідно з правилами роздільного харчування.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
ікра горбуші зерниста 230 ккал 31,2 г 11,7 г 0 г
ікра тріски 115 ккал 24 г 0,2 г 0 г
ікра оселедця 222 ккал 31,6 г 10,3 г 0 г
ікра щуки 87 ккал 17,3 г 2 г 0 г
ікра кети зерниста 251 ккал 31,6 г 13,8 г 0 г
ікра осетрова паюсная 236 ккал 36 г 10,2 г 0 г
ікра Лещев пробойная 142 ккал 24,7 г 4,8 г 0 г

 

Калорійність ікриКалорійність ікри цікавить багатьох, хто дотримується дієти. Цей делікатес доповнює святковий стіл і корпоративні посиденьки. Скільки калорій в ікрі – це нам сьогодні і належить з’ясувати.

Найбільш поширеною вважається червона ікра, яку добувають з таких сортів риб, як горбуша, сьомга, кета, нерки, лосось. Чорна ікра більш рідкісна і дорога. Вона видобувається з наступних сортів риби: білуга, осетер. Калорійність ікри відрізняється в залежності від того, з якої риби її здобули. Незважаючи на це, корисних речовин в червоній і чорній ікрі приблизно однакова кількість. Хоча фахівці стверджують, що в чорній концентрація вітамін і мінералів вище, ніж в червоній ікрі.

Харчова цінність ікри

Скільки калорій в ікрі – це безпосередньо залежить від того, яка харчова цінність у даного продукту. Особливість ікри в тому, що вона на одну третину складається з білків, які містять незамінні амінокислоти. До того ж, калорійність ікри виправдана, вона багата вітамінами і мінералами. В ікрі присутні вітаміни А, В, С, D, Е і мінерали – йод, залізо, магній, калій та інші. Більшість вітамінів, що містяться в ікрі жиророзчинні, які необхідні організму для хорошої роботи. Корисні властивості ікри в наступному:

  • сприяє зміцненню стінок судин і виведенню холестерину з організму;
  • зменшує ризик утворення тромбів;
  • покращує зір;
  • корисна для шкіри;
  • зміцнює кістки;
  • нормалізує артеріальний тиск;
  • покращує діяльність мозку;
  • підвищує імунітет.

Маючи такі корисні властивості, недивний факт, що ікру рекомендують як профілактичний засіб від різних захворювань.

Але нас цікавить інше питання, а саме – калорії ікри і як вони можуть вплинути на зайву вагу. Давайте подивимося, яка калорійність ікри.

Середня кількість калорій, що містяться в 100 грамах ікри, становить приблизно 240-260 ккал. Калорійність ікри, погодьтеся, досить не маленька. Цікавий факт: ікра і калорії ікри не відкладаються у вигляді зайвих сантиметрів і кілограмів. Речовини, що містяться в цьому продукті, досить швидко витрачаються організмом. Інша справа, що цей продукт прийнято вживати з хлібом і маслом, що збільшує калорійність ікри. Такі бутерброди здатні додати вам зайві кілограми.

Необхідно пам’ятати, ікра містить багато солі. Тому людям, страждаючим захворюваннями нирок, гіпертонією, ікру потрібно вживати обережно, а краще і зовсім виключити зі свого раціону.