Калорійність ковбаси

Калорійність вареної ковбаси

Те, що у вареній ковбасі багато крохмалю, не погано, якщо тільки це не робить її смак «паперовим». Допустимо, щоб у вареній ковбасі містилося від двох до п’яти відсотків крохмалю.

Варена ковбаса в штучній оболонці можна зберігати до сорока п’яти днів, а ось в натуральній – не більше п’яти діб. Про зіпсованості вареної ковбаси можуть свідчити липкість, матовість і наявність цвілі.

Калорійність ковбаси вареної становить 165 ккал на 100 грам продукту.

Калорійність докторської ковбаси

Не секрет, що багато аматорів ковбасних виробів особливо небайдужі саме до лікарській ковбасі. Цікаво, що цей всім відомий вид ковбаси вперше випустили в 1936 році. Середня калорійність докторської ковбаси – 257 ккал на 100 грам продукту. Докторську ковбасу в штучній оболонці можна зберігати п’ятнадцять днів (при температурі від +2 до +6°С).

Калорійність ліверної ковбаси

Середня калорійність ліверної ковбаси – 326 ккал на 100 грам продукту.
Як правило, в цій ковбасі міститься дуже багато солі. Варто пам’ятати, що таким чином виробник може приховувати «несвіжість» м’яса. Ліверну ковбасу виготовляють з печінки тварин, тому в ній багато вітаміну D. В натуральній оболонці цю ковбасу можна зберігати не більше трьох днів, а влітку бажано купувати її тільки в поліамідній оболонці.

Калорійність сирокопченої ковбаси

Середня калорійність ковбаси сирокопченої зернистої – 606 ккал на 100 грам продукту. Цю ковбасу ні в якому разі не можна купувати у пошкодженій упаковці, інакше є ризик, що в неї потрапили шкідливі мікроорганізми.

Корисні поради

Калорійність докторської ковбасиКовбасу бажано вживати як сезонний продукт, який може дати організму велику кількість калорій, наприклад, в холодну пору, і бажано їсти її тільки в першій половині дня.

Хоча ковбаса абсолютно не має ніякої користі для організму, вона буває дуже смачною, тому деяким відмовитися від неї досить складно. В такому випадку можна запам’ятати кілька нескладних порад, які допоможуть убезпечити свій організм:

  • відварювання ковбаси допоможе знизити вміст в ній хімічних сполук та солі;
  • щоб нейтралізувати містяться в ковбасі зайві жири, вживайте її з багатими клітковиною продуктами, наприклад, з кашами;
  • самій маложирной і низькокалорійної з усіх ковбас вважається варена.

Не варто включати ковбасу в щоденний раціон своєї родини. Помірність у вживанні і правильний вибір сорту допоможуть урізноманітнити свій раціон і, в той же час, убезпечити себе і близьких від шкідливих властивостей ковбасних виробів.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
ліверна ковбаса 326 ккал 14,4 г 28,5 г 2,2 г
сирокопчена ковбаса 606 ккал 9,9 г 62,8 м 0,3 г
докторська ковбаса 257 ккал 12,8 г 22,2 г 1,5 г
крабовая ковбаса 88 ккал 17,5 г 2,0 г 0,0 р
вегетаріанська ковбаса 207 ккал 21,7 г 12,3 г 1,8 м

 

Калорійність ковбаси

Ковбаса – це харчовий продукт, зроблений з м’яса і добавок, який піддали технологічній обробці. Вона може містити один або кілька видів м’яса. Вміст м’яса в ковбасі може коливатися від 1 до 70 відсотків. Залежно від виду м’яса і технології виробництва ковбаси поділяють на варені, фаршировані, копчені, напівкопчені, ліверні, сирокопчені та кров’яні.

 

Скільки калорій в ковбасі

Багатьох тих, що худнуть людей цікавлять, скільки калорій в ковбасі. Ні для кого не секрет, що ковбаси дуже калорійні. Висока калорійність ковбаси є одним з її головних недоліків. Високу калорійність ковбаса має з-за великого вмісту тваринного жиру. До її складу крім жиру входять соєвий білок, сіль, целюлоза, кісткове борошно, натрій, крохмаль і багато інших консервантів і стабілізаторів.

Хоча в деяких відомих дієтах (дієти Дюкана, кремлівської) дозволяється вживати продукти глибокої переробки м’яса, краще цього не робити, а тим, хто худне, краще взагалі від неї відмовитися. Здоровим людям дозволяється вживати ковбасу не частіше одного або двох разів на тиждень. Набагато краще харчуватися справжнім м’ясом.