Калорійність креветок

Калорійність креветок

Всім, хто стежить за своєю вагою і фігурою, слід дізнатися відповідь на запитання: «Скільки калорій в креветках?». Калорійність креветок досить низька та залежить від виду креветок: від 73 до 107 калорій на 100 грам продукту. Калорійність креветок знаходиться практично на одному рівні з картоплею, нежирної рибою і бананами.

Крім невисоку калорійність, креветки також цінуються за те, що 20 відсотків їх маси становить білок, а 5 відсотків – жир, який не є шкідливим, а дуже корисним похідним поліненасичених жирних кислот, які мають протизапальну та протипухлинною діями і допомагають правильно вибудовувати діяльність мозку.

Вуглеводів в креветках практично немає, але є холестерин. Частка води, вітамінів і мінералів становить 78 відсотків.

Калорійність креветок збільшується після кулінарної обробки. Таким чином, калорійність варених креветок становить 95 калорій на 100 грам продукту, а смажені або печені креветки ще більш калорійні.

Корисні властивості креветок

Креветки надзвичайно корисні завдяки високому вмісту мінералів і вітамінів. Найбільш корисні і поживні креветки – невеликі холоднокровні. Вони також смачніше всіх інших креветок, які виловлюються в морях на півдні.

Ці невеликі креветки здатні допомагати організму нормально рости і розвиватися, а також підтримують гормональний фон. Прийнято вважати, що креветки здатні впливати на всі органи і їх функціонування в людському організмі. Вживаючи невеликі креветки, ви зменшуєте ймовірність розвитку застуд і судинних хвороб, підтримуєте і зміцнюється імунітет.

Вагітним жінкам і зростаючим дітям дуже корисна міститься в креветках фолієва кислота.

Останні дослідження показали, що креветки – це прекрасний антиоксидант завдяки вмісту каротиноїду, регулярне вживання якого знижує ризик ракових захворювань і сприяє утворенню нових тканин і клітин, подовжуючи тим самим їх молодість.

З креветок також добувають таурин, який додається в енергетичні напої.

Як правильно вибирати і варити креветки?

Калорійність відварених креветок
Найкорисніші креветки свіжоморожені, так як в такому випадку вони зберігають максимум своїх властивостей. Але в магазинах найчастіше зустрічаються заморожені варені креветки. Креветки краще всього брати в блоках.

Креветки повинні мати свіжий вигляд і пахнути морем. На них не повинно бути ніяких плям. Якщо є кільця на лапках або плями чорного кольору, значить, креветка або зіпсована, або має досить похилий вік. Під час приготування вона просто перетвориться на кашу. Якщо є жовті плями, значить, чорні плями намагалися приховати за допомогою хімічних розчинів.

Якщо у креветок голова коричневого кольору, значить, це жіноча особина в положенні. Такі креветки більш корисні, ніж звичайні.

Якщо креветки мають дуже яскравий, червонуватий або оранжеватий колір, значить, їх спеціально підфарбували для надання їм товарного вигляду.

Креветки, які до заморожування не оброблялися (сірі), варяться протягом десяти хвилин. Варені заморожені креветки (рожеві або червонуваті) необхідно варити від трьох до п’яти хвилин.

Отже, всім, хто худне, не слід турбуватися про питання: «Скільки калорій в креветках?», так як їх калорійність досить невисока. Вживати креветки краще у вареному вигляді, так як калорійність варених креветок менше, ніж калорійність креветок, приготованих іншим способом.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
варені креветки 95 ккал 18,9 г 2,2 г 0 м
свіжі креветки 97 ккал 22,0 г 1,0 г 0 м
королівські креветки 87 ккал 18,3 г 1,2 м 0,8 г
тигрові креветки 89 ккал 19,2 г 0,6 г 0 м

 

Калорійність креветок

На сьогоднішній день креветки поширені як у практично всіх морях, так і стали дуже бажаним делікатесом у нас на столах. Жінки люблять готувати з них найрізноманітніші салати, а чоловіки люблять просто поласувати креветками разом з пивом. Креветки дуже корисні для організму, до того ж мають приємний смак.

 

Харчова цінність креветок

У креветках міститься величезна кількість мінералів і білка. В них є вітаміни: А (ретинол і бета-каротин), D, С (аскорбінова кислота), Е (токоферол), В1 (тіамін), В2 (рибофлавін), В9 (фолієва кислота), В12 (ціанокобаламін), РР (ніацин); макроелементи: сірка, фосфор, калій, натрій, кальцій, мідь, йод, фтор; мікроелементи: нікель, кобальт, магній, молібден, хром, марганець, цинк, залізо.

Йоду в креветках міститься майже в сто разів більше, ніж в яловичині. Вживаючи сто грам креветок, ви забезпечите свій організм добовою нормою йоду і 2,5 норми калію, а 200 грамів – добовою нормою міді і кобальту.