Калорійність скумбрії

Калорійність скумбрії при дієтичному харчуванні

Скільки калорій в скумбріїЯкщо ви сидите на дієті або ж просто стежите за своєю фігурою і здоров’ям, то вам необхідно знати, що риба незамінна при дієтичному харчуванні, оскільки є джерелом корисних речовин, вітамінів і мінералів. Середня калорійність скумбрії дозволяє вживати її в помірних кількостях, навіть якщо ви маєте проблеми з зайвою вагою. При цьому головну роль відіграє спосіб її приготування.

Дієтологи рекомендують вживати в малих кількостях відварну, запечену, приготовану в аерогрилі або на пару рибу, бо вона не містить у собі доданих жирів, крім як своїх власних. Крім оптимальної калорійності скумбрії така риба зберігає в собі більше корисних речовин, і в ній багато цінних жирних кислот Омега-3.

При дієтичному харчуванні не слід їсти копчену або смажену скумбрію: у ній багато зайвого жиру і шкідливих речовин, які не тільки позначаються на фігурі, але і на здоров’я в цілому.

Корисні властивості та протипоказання скумбрії

Багатий хімічний склад, безсумнівно, позитивно впливає на перебіг процесів життєдіяльності в організмі, незалежно від калорійності скумбрії. Однак існують певні протипоказання до її вживання, а саме: індивідуальна непереносимість та алергічні реакції на рибу, загострення захворювань серця і ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Копчену, солону і смажену скумбрію не рекомендують тим, у кого є хронічні захворювання печінки і нирок, проте її можна замінити вареною рибою в малих кількостях. А для всіх інших скумбрія по-раніше залишається дуже корисною.

Її рекомендують вживати людям всіх вікових груп, особливо дітям, підліткам і вагітним жінкам. Завдяки фосфору скумбрія зміцнює опорно-рухову систему та нормалізує жировий обмін, а це означає, що вживання вареної риби в малих дозах сприяє схудненню, тому калорійність скумбрії піде на користь.

Крім того, ця риба бере участь у збільшенні кількості гемоглобіну, знищення бляшок в судинах, зміцнює імунітет і нервову систему, а також регулює рівень цукру в крові, покращує пам’ять і зір. Вживання вареної скумбрії позитивно впливає на травний тракт, структуру волосся і шкіри, а також на наш настрій. До того ж вона допомагає синтезу ДНК, зміцнює спинний мозок і слизові оболонки всього організму.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
скумбрія свіжа 181 ккал 18,7 г 11,9 г 0 м
скумбрія в олії 278 ккал 13,1 г 25,1 г 0 м
скумбрія на пару 191 ккал 18 г 13,2 г 0 м
скумбрія солона 305 ккал 18,5 г 25,1 г 0 м
скумбрія відварна 211 ккал 19,6 г 14,7 м 0 м
скумбрія холодного копчення 221 ккал 20,7 г 15,5 г 0 м
скумбрія гарячого копчення 317 ккал 22,1 г 23,8 р 4,1 г

 

Калорійність скумбріїВсім відомо, що риба є цінним джерелом білка і вітамінів для здоров’я, краси та молодості нашого організму. Не виняток і скумбрія – риба сімейства Скумбриевые із загону Окуневі. Вона володіє унікальними смаковими якостями і невисокою калорійністю, але також ця риба дуже поживна і корисна.

Скумбрія завжди пересувається і живе в зграї. Її можна зустріти в теплих водах Чорного і Мармурового морів, а також неподалік Американського узбережжя. Існує декілька підвидів скумбрії, які отримали свою назву відповідно до обитанием і промислом: атлантична, австралійська, африканська і японська.

Ця благородна ситна риба прекрасно поєднується з найрізноманітнішими продуктами, тому з неї готують величезну кількість смачних і корисних страв. Однак, незважаючи на оптимальну калорійність скумбрії, м’ясо її є досить жирним, особливо у особин з північних широт. Представники цих областей мають показники калорійності вище, ніж риба, виловлена в південних широтах, тому на те, скільки калорій в скумбрії, значно впливає місце її вилову.

У кулінарії цю рибу можна зустріти як в смаженому, запеченому, фаршированому, так і в копченому, солоному, відвареному і приготованому на пару вигляді. Природно, калорійність скумбрії при цьому сильно різниться. Як не дивно, але калорійність копченої скумбрії, смаженою і запеченою буде найбільшою, а найменше «вага» у відварної і приготованої на пару риби. Саме такий варіант буде найбільш корисним для організму, тим більше що шкоди фігурі він не завдасть.

Так скільки калорій в скумбрії, приготовленої найпоширенішими способами, якою вона має склад і харчову цінність, а також чим вона корисна?

Скільки калорій в скумбрії і який її склад?

Незважаючи на невисокий показник калорійності скумбрії, все ж необхідно звертати увагу на спосіб її приготування. При цьому за основу беруть сиру рибу. Калорійність скумбрії в сирому вигляді становить 181 ккал на 100 грам. Як ми вже з’ясували, калорійність копченої скумбрії досить висока, крім того, така риба буде містити в собі більше жиру, ніж, наприклад, відварна. Особливо це стосується тієї, що зазнала гарячого копчення. Калорійність копченої скумбрії, приготовленої таким чином, становить 317 ккал, а за допомогою холодного копчення – всього лише 221 ккал. Звідси висновок, що не менш важливим параметром для визначення калорійності скумбрії є метод її копчення. Таку рибу не рекомендують вживати при дієтичному харчуванні і ожирінні.

Калорійність скумбрії смаженої також велика: вона становить приблизно 176 ккал. Приблизно стільки ж калорій міститься в запеченої скумбрії – 178 ккал, проте її вважають більш корисною, тому як при запіканні не додаються рослинні жири, тобто вона готується у власному жиру. Калорійність скумбрії відварної і приготованої на пару близько 191 ккал, а в солоній рибі близько 305 ккал. Всі значення наведені для обсягу в 100 грам.

Такі показники калорійності пояснюються багатим складом і харчовою цінністю скумбрії. У свіжій рибі на 100 грам міститься 18,7 грам білків і 11,9 грам жирів, а також 4,2 грама насичених жирних кислот і 67,5 грам води. Однак, незважаючи на це, в ній дуже багато вітамінів і мінералів, що робить скумбрію надзвичайно корисною. Тут містяться практично всі вітаміни (від вітаміну А до РР), а мінерали представлені у вигляді мікро – і макроелементів: заліза, цинку, фтору, фосфору, калію, сірки, кальцію та інших.

Comments are closed.