Калорійність м’яса і м’ясного бульйону

Калорійність м’ясного бульйону

Калорійність м'ясного бульйонуПрийнято вважати, що перші страви у вигляді бульйону з м’яса є одночасно живильними і легкими. Перші страви дарують відчуття ситості і зігрівають, а також легко засвоюються. Також в м’ясному бульйоні зберігається набагато більше корисних речовин, ніж у тушкованому або запеченому м’ясі, і він менш калорійний. Калорійність яловичого бульйону складає всього 4 ккал на 100 грам продукту. Якщо не захоплюватися бульйонами з м’яса, шкоди від них можна повністю уникнути.

Якщо ви хочете приготувати справжній смачний м’ясний бульйон, використовуйте саме м’ясо, а не кістки. Наріжте м’ясо на дрібні шматочки і варіть два рази з цього ж м’яса. З «першої водою» з м’яса вимиються всі шкідливі компоненти, тому після другої варіння ви отримаєте абсолютно безпечний і корисний м’ясний бульйон.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
яловичина 218,4 ккал 18,6 г 16 г 0 г
свинина 357 ккал 14,3 г 33,3 г 0 г
баранина 202,9 ккал 16,3 г 15,3 г 0 г
курка 241 ккал 18,2 г 18,4 г 0,7 г
соєве м’ясо 296 ккал 52 г 1 г 17,6 г
бульйон яловичий 4 ккал 0,6 г 0,2 г 0 г
бульйон курячий 53,3 ккал 2,52 г 4,82 г 0,14 г
бульйон свинячий 15 ккал 2 г 0,5 г 0,3 г
бульйон баранячий 27 ккал 2 г 2 г 0 г

 

Калорійність м'ясаМ’ясо досить широко використовується в харчуванні. Вживання м’яса обов’язково для здоров’я організму, оскільки воно містить незамінні амінокислоти. У м’ясі практично не міститься вуглеводів, зате в ньому присутня багато вітаміну В12, який попереджає розвиток анемії, а також багато фосфору і калію.

Особливо м’ясо необхідно зростаючому організму дитини, жінкам під час вагітності та людям, які займаються важкою фізичною працею. Людям, які живуть в холодному кліматі, рекомендується з’їдати не менше 500 грам м’яса на тиждень. Якщо в організм протягом тривалого часу не надходить м’ясо, можуть розвиватися різні хвороби, але і надлишок м’ясних продуктів також шкідливий.

Дієтологи рекомендують вибирати нежирні сорти м’яса, так як в них міститься менша кількість холестерину. М’ясо застосовується в різних дієтах, наприклад, в кремлівській і дієті Дюкана. Але дуже важливо пам’ятати, що корисні властивості відносяться саме до м’яса, а не до сосисок і ковбас.

Калорійність м’яса

Природно, всіх стежать за своєю фігурою людей цікавить вміст калорій в м’ясі. Розглянемо найпоширеніші види м’яса.

Свиняче м’ясо є рекордсменом за вмістом вітаміну В1. Цей вітамін вкрай необхідно для нормальної роботи нервової системи і правильного обміну вуглеводів в організмі. Але свинина – це червоне м’ясо, а в ньому міститься дуже багато жиру. Калорійність м’яса свині становить 357 ккал на 100 грам продукту.

У яловичині міститься найбільше вітаміну В12, необхідного для нормального росту клітин в організмі. У ньому також багато заліза і цинку, тому це м’ясо рекомендується вживати при анемії. Але, як і у випадку зі свининою, м’ясом яловичини захоплюватися не варто, так як калорійність яловичини першої категорії становить 218,4 ккал, другої категорії – 168 ккал.

Дуже цінним є м’ясо кролика. Білків у ньому більше 20 відсотків, а жиру – менше 5 відсотків. У ньому багато вітамінів (зокрема, вітамінів групи В), мікроелементів (цинку, міді, кобальту) і мінеральних речовин (фосфору, калію, заліза і солей). Це м’ясо є дієтичним, так як в ньому міститься мінімум холестерину. Також приємно те, що білки м’яса кролика засвоюються в людському організмі на 90 відсотків. Калорійність м’яса кролика становить 183 ккал на 100 грам продукту.

Як відомо, куряче м’ясо є дієтичним. Калорійність курячого м’яса становить 241 ккал на 100 грам продукту. Куряче м’ясо дозволено їсти людям з проблемами серця і кровообігу.

Також слід знати, що калорійність м’яса оленя становить 155 ккал на 100 грамів продукту, а вміст калорій в м’ясі барана коливається від 202 до 166.

Якщо ви дуже любите м’ясо, але з певних причин вам воно протипоказано, можна замінити натуральне м’ясо соєвим. Соєве м’ясо виробляють зі знежиреного соєвого борошна, воно містить мало жирів і багате білками: вони становлять від 50 до 70 відсотків. Калорійність соєвого м’яса трохи більше, ніж натурального. Перед приготуванням його слід піддати регідраціі – відварити або вимочити, після чого воно збільшиться в 2-5 разів. Калорійність соєвого м’яса становить 296 ккал на 100 грам продукту.

Comments are closed.