Калорійність горбуші

Корисні властивості горбуші

Калорійність горбуші запеченоїГорбуша – одна з небагатьох риб, яка практично не має протипоказань, крім індивідуальної нестерпності, звичайно ж, зате користі від неї предостатньо. Ця риба благотворно впливає на шкірні покриви і слизові оболонки людини, допомагає роботі травного тракту і нервової системи. Завдяки невисокій калорійності горбуші і багатому вітамінно-мінеральним складом, вона зміцнює імунітет, додає сил і покращує загальне самопочуття, не забезпечуючи організм зайвими калоріями.

У горбуші багато фосфору, який необхідний для міцності скелета, правильної роботи мозку, поліпшення пам’яті і підвищення працездатності, а ще він бере участь в утворенні ферментів, що прискорюють обмінні процеси в організмі. Для тих, у кого проблеми зі щитовидною залозою, також хороші новини, тому як в горбуші міститься багато необхідного їй йоду. Піридоксин у її складі, у свою чергу, бере участь у розподілі глюкози в організмі.

Однак, якщо у вас проблеми з шлунково-кишковим трактом, виразкова хвороба або хронічне захворювання печінки, то вам слід з обережністю вживати горбушу, ні в якому разі не переїдаючи.

Вибираємо якісну горбушу

Щоб вибрати якісну рибу, принісши максимальну користь організму, слід звернути увагу не тільки на калорійність горбуші і те, яким способом вона була приготовлена, але також на свіжість і її зовнішній вигляд.

Горбуша може бути потрошені і непатрана, з головою або без, вибирайте таку рибу, щоб з неї можна було максимально зручно приготувати задумане блюдо. Для супу можна купувати горбушу з головою, для запікання краще придбати потрошеную без голови, щоб було простіше готувати. Головне при цьому дотримуватися основне правило – якість продукту.

Хороша горбуша свіжа повинна бути чиста, рівна і гладка, без будь-яких пошкоджень і плям на тілі, з блискучою сріблястою лускою. Очі риби не повинні бути каламутними або позеленілими, вони повинні бути світло-червоного відтінку, а хвіст – живим і свіжим.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
горбуша свіжа 142 ккал 20,5 г 6,5 г 0 м
горбуша солона 169 ккал 22,1 г 9 г 0 м
горбуша відварна 168 ккал 22,9 г 7,8 г 0 м
горбуша, запечена 184 ккал 13,2 г 13,1 г 0 м
горбуша гарячого копчення 161 ккал 23,2 г 7,6 м 0 м
горбуша тушкована з цибулею 63,7 ккал 7,6 м 2,2 г 3,7 г

 

Калорійність горбушіГорбушу відносять до класичних представникам сімейства Лососевих, яка володіє всіма корисними властивостями червоної риби. Названа вона так з-за характерного «горба» в області голови і має рожево-червоне м’ясо. Горбуша мешкає як в прісних так і солоних водоймах, тому часто мігрує. Тривалість її життя невелика – до 3 років, та й нереститься вона всього один раз, відкладаючи великі ікринки світло-оранжевого кольору, після чого гине. Зустріти горбушу можна у Тихому океані, біля Камчатки, Сахаліну, біля берегів Японії і в річці Амур.

Однак горбуша є найпоширенішою рибою серед інших Лососевих. Її можна придбати за прийнятною ціною практично в будь-якому рибному магазині або супермаркеті, що роблять її доступною для кожного. Багато часто задаються питанням про користь і калорійності горбуші, особливо ті, хто стежать за своєю фігурою. Однак ви можете не переживати про те, скільки калорій в горбуші, адже їх там не так вже й багато. Як і для будь-якого продукту харчування, калорійність горбуші залежить від способу її приготування.

Горбушу використовують для варіння рибних супів, її запікають, гасять, смажать, а також консервують і солять. Оскільки при кулінарній обробці частина корисних речовин руйнується, для того, щоб максимально зберегти, рибу часто засолюють. Саме малосолоний горбуша користується найбільшою популярністю серед рибних гурманів, адже калорій в горбуші солоної зовсім небагато. Калорійність горбуші залежить від способу приготування, тому розглянемо їх детальніше.

Любителі цієї чудової риби готують її на грилі, мангалі, а також в духовці і навіть в мікрохвильовій печі. Її часто фарширують грибами і морепродуктів, роблять з неї фарш для котлет, а філе додають в салати і закуски. Калорійність горбуші запеченої і тушкованою невелика, якщо порівнювати її з смаженою рибою, проте в відвареної горбуші ще менше калорій.

Сьогодні ми поговоримо про те, скільки калорій в горбуші в залежності від типу кулінарної обробки, а також про її харчової цінності і корисних властивостях.

Скільки калорій в горбуші, її склад

Калорійність горбуші невелика, незважаючи на її багатий вітамінно-мінеральний і поживний склад. Це досить ситна риба, в 100 грамах якій міститься 20,5 грам білків і 6,5 грамів жирів. У ній присутні насичені жирні кислоти Омега-3, величезна кількість вітаміну А, В, D, Е, С, К, РР і холіну. Також в горбуші присутні цінні мікро – і макроелементи: цинк, залізо, фтор, калій, фосфор, сірка та багато інших.

Завдяки великій кількості білка, здібності до швидкого насичення, невисоку калорійність горбуші, а також тривалого перетравлювання з’їденої риби, його рекомендують навіть при дієтичному харчуванні. Калорійність горбуші свіжою всього 140 ккал на 100 грам, проте в сирому вигляді її не споживають, тому розглянемо калорійність горбуші запеченої, смаженої, тушкованої, відвареної, копченої і малосоленой.

Найменшою калорійністю горбуші має тушкована і відварна риба, адже в ній 154 і 168 ккал відповідно. У горбуші гарячого копчення – 161 ккал, смаженої – 213 ккал, в малосоленой – 169 ккал, а ось калорійність горбуші запеченої становить 184 ккал.

Дієтологи головним чином рекомендують до вживання запечену, відварну і приготовлену на пару горбушу, адже ці способи кулінарної обробки є найбезпечнішими для нашого здоров’я і фігури, тому як калорійність горбуші при цьому найменша. Проте, тим, хто страждає надмірною вагою і ожирінням, вживати її допустимо лише в малих дозах, тому як горбушу відносять до жирним сортам риби і в ній досить холестерину. Фахівці правильного харчування рекомендують м’ясо горбуші для регулярного вживання і профілактики серцево-судинних захворювань, а також для того, щоб підтримувати баланс поживних речовин в організмі. А чим ще корисна ця лососева риба?