Калорійність грудки індички

Корисний склад м’яса грудки індички

Крім низької калорійності грудки, м’ясо індички корисно для дієтичного харчування ще й своїм складом. В м’ясі індички багато вітамінів, особливо групи Б, що вони впливають на засвоєння їжі. Також в індичині є цинк, який зміцнює імунітет, фосфор, калій і магній. Ці мікроелементи добре підтримують серцево-судинну діяльність. Ще в м’ясі індички містяться корисні амінокислоти та селен. Амінокислоти (мононенасичені жирні кислоти) допомагають боротися з холестерином і також впливають на мозкову діяльність, поряд з калієм. Селен впливає на нормальне самопочуття і загальний підтримання здоров’я і довголіття (його нестача в організмі призводить до різноманітних захворювань шкіри і суглобів, гормональних збоїв). Завдяки низькій калорійності вареної грудинки індички, її часто можна включати в раціон як необхідний джерело білка. Ніжне біле м’ясо добре засвоюється, з нього готують різноманітні страви, поєднуючи його з овочами, приправами, крупами та фруктами.

Калорійність грудки індички в залежності від приготування

Калорійність смаженої грудинки індичкиЯк вже відомо, калорійність грудки залежить від породи птиці, віку та умов вирощування. Точно також, скільки калорій в грудці в готовому вигляді, буде залежати від рецепту страви і способу приготування. Калорійність грудки в смаженому вигляді буде відрізнятися від калорійності вареної грудинки. Кількість жиру, інші інгредієнти – на кількість калорій впливає все.

З найпоширеніших рецептів для дієтичного столу можна порекомендувати запекти філе філе в соусі, нашпигувавши його сухофруктами і горіхами, також – зробити печеня з овочами у власному соку (більше підходить для індички в цілому). Ще популярні котлети і тефтелі, одержувані з фаршу індички. Калорійність смаженої грудинки індички (з шкірою) становить 196 Ккал. Тому що її жирність становить цілих 35-40% від загальної ваги. У вареної грудинки калорійність трохи менше – 185 Ккал. Варена або смажена куряча грудка має приблизно однакову калорійність, але відрізняється за складом і харчовою цінністю.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
грудка індички 84 ккал 19,2 г 0,7 г 0 м
грудка індички з рисом та овочами 100,9 ккал 8 г 1,4 г 14,3 г
грудка індички в медово-соєвому соусі 91,2 ккал 17,8 г 0,7 г 3,43 г
грудка індички з картоплею і баклажанами 71,12 ккал 6,85 м 0,6 г 10,07 р

 

Калорійність грудки індичкиЯкщо вибирати між м’ясом птиці, то чемпіоном по низькій калорійності грудки буде індичка. Для порівняння: калорійність грудки курки без шкіри (сирої) – 107 Ккал. А скільки калорій в грудки індички (без шкіри)? Калорійність грудки індички – всього 86 Ккал. Калорійність грудки гусака і качки ще вище, ніж у курки. Індиче м’ясо майже не містить жирів. Чому саме грудка? Тому що з усієї птиці ця частина вважається найбільш легкозасвоюваною, дієтичної. (Калорійність грудки індички разом з шкірою трохи вище – 102-104 Ккал.)

Скільки калорій в грудки індички

Грудка (філе) індички – це суховатое біле м’ясо, порівняно з рештою м’ясом індички, менш соковите після приготування (за рахунок рекордно низького вмісту жирів), більш ніжне. У грудки індички калорійність рекордно низька. Так, якщо інше м’ясо індички, в середньому, має калорійність 194 Ккал, то калорійність грудки індички (з шкірою) становить всього 102-104 Ккал.

У чому ж особливість? Грудка індички майже не містить жиру. Харчовий склад грудки індички:

  • 1,66 грама жирів;
  • 17,07 грама білків;
  • 3,71 грама вуглеводів;
  • 0,5 г клітковини;
  • 2,99 грама золи;
  • 74,07 грама води.

З цього випливає, що це відмінне джерело білка при низькокалорійній дієті. Не всі індички мають однакові показники калорійності, за різними джерелами калорійність грудки індички в сирому вигляді з шкірою коливається між 102 і 120 Ккал на сто грам. Причина в тому, що у різних порід птиці виходять різні показники жирності, відповідно – різні показники калорійності грудки при вимірюванні. Інші частини індички мають більш високу калорійність, крім того, у червоного м’яса інший склад вітамінів і мікроелементів. Різниця незначна, сама калорійна частина м’яса цієї птиці (крильця) містить всього 168 Ккал на сто грам.