Калорійність масла

Скільки калорій міститься в рослинній олії?

Калорійність ложки оліїЩе одним аспектом, який відповідає за калорійність олії, є метод його виробництва. На прилавках наших магазинів можна побачити рафіновані, нерафіновані олії.

 

Багато господині без праці дадуть відповідь на питання: “Яке масло і де застосовувати?” Але не всі визначать ступінь корисності продукту, калорійність масла і норму його вживання.

Щоб зорієнтуватися у різноманітті масел і визначити, яке підходить найбільше, треба розглянути метод виробництва рослинних олій. Залежно від способу виробництва і обробки рослинна олія має різний хімічний склад. Найціннішими є нерафіновані рослинні олії першого холодного віджиму. В них зберігаються всі цінні вітаміни, незамінні амінокислоти, мінеральні речовини, поліненасичені жирні кислоти (омега-3 і омега-6) і ін. Отримують ці масла методом пресування при низьких температурах без використання хімічних речовин для очищення, ні для консервації, ні для додання кольору і запаху. Холодний віджим є найбільш щадним методом. Всі біологічно цінні і активні складові зерна або плоду \”видавлюються\” разом з рослинним маслом. В отриманому після віджимання макусі залишається, здебільшого, лише клітковина. Більша ж частина вітамінів та інших біологічно активних речовин \”перетікає\” в масло. Можна сказати, що перетікає все цінне (лікувальний і корисне) для організму людини. Тому калорійність масла натурального походження швидко розщеплюється в організмі

Тепер розглянемо рафіновані олії. В сучасній промисловості існує два способи рафінування: фізичний та хімічний. При фізичному способі використовують адсорбенти. А хімічний полягає у використанні лугів. З-за простоти методу найчастіше застосовується хімічний спосіб. Виробники рафінованих олій запевняють нас у нешкідливості цього способу. Всі шкідливі домішки не потрапляють до складу кінцевого продукту, тому що у виробництві застосовуються самі безпечні луги, дозволені для обробки продуктів харчування. Дуже хочеться вірити, що це насправді так. Всім відомо, що рафіновані жири шкідливі для організму. Тому ними не варто захоплюватися. До того ж, рафіновані жири, а точніше, калорії масла майже не засвоюються нашим організмом.

Калорійність ложки олії

З-за високої калорійності масла його намагаються виключити з меню. Але не можна забувати, яку користь несе нам рослинне масло. А якщо вживати масло грамотно і в правильному поєднанні з іншими продуктами (з овочами), то калорійність масла компенсуються прискореним обміном речовин, провоцируемым в травній системі іншими елементами продукту. На Русі вважалося, що кашу маслом не зіпсуєш. Але навіть олію варто вживати правильно і в помірних кількостях.

Різні рослинні масла складаються з різних видів жирів: мононенасичених, насичених і поліненасичених. Кожен з видів жирів володіє специфічними властивостями. Кількість рослинної олії на людину має становити не більше 10% від одержуваних жирів на добу. В залежності від того, скільки калорій в олії того чи іншого виду, можна розрахувати добову норму кілокалорій на одну людину. Так, в столовій ложці міститься 20 грам рослинного масла. Дієтологами рекомендовано 25-30 грам соняшникової олії в день. Значить, калорійність масла в ложці з соняшників буде 179 ккал. Оливкова олія рекомендовано вживати до 40 грамів на добу. При цьому калорійність ложки олії з оливок – 177 ккал. Дві столові ложки оливкової олії здатні покривати денну потребу організму в жирах, не додаючи зайвих кілограмів.

Калорійність масла

Лляне масло по своїй біологічній цінності є безумовним лідером, так як містить величезну кількість ненасичених жирних кислот. Це ідеальне природне засіб для профілактики і лікування атеросклерозу, ішемічної хвороби серця та багатьох інших хвороб, пов’язаних з порушенням кровотоку, тромбозів, а також раку різної локалізації. Продукт містить лінолеву кислоту (50%-70%) і вітамін Е (50мг/100г). Добова норма – одна-дві столові ложки масла в день. Калорійність ложки олії цього виду висока (179 ккал), але і користь теж.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
соняшникова олія 899 ккал 0 м 99,9 г 0 м
оливкова олія 884 ккал 0 м 99,8 р 0 м
кукурудзяна олія 899 ккал 0 м 99,9 г 0 м
лляна олія 898 ккал 0 м 99,8 р 0 м
олія соєва 899 ккал 0 м 99,9 г 0 м
арахісове масло 899 ккал 0 м 99,9 г 0 м

 

Дуже важливу роль у раціоні харчування відіграє рослинне масло. Здавна воно було доступне людині і займало своє почесне місце на кухні, так як рослинна олія містить найважливіші ненасичені жирні кислоти і безліч інших біологічно цінних компонентів для організму людини. Тільки уявіть собі, наскільки корисний цей продукт. Недарма з давніх часів рослинні олії були і ліками, і продуктом і засобом для підтримки краси. Наприклад, навіть під час найбільших постів дозволяється вживати рослинну олію. Тому в народі рослинна олія називають пісним.

Види рослинних олій та їх калорійність

Як визначити, скільки калорій в маслі. Давайте розглянемо, що таке рослинне масло.

Рослинна олія – це, в першу чергу, рослинні жири. А, як відомо, калорійність масла, як і будь-якого продукту, визначається жирами. Жири поряд з вуглеводами і білками є одними з важливих компонентів харчування і виконують структурну і енергетичну функції. У свою чергу, ці жири складаються з тригліцеридів і супутніх їм речовин (фосфоліпіди, вільні жирні кислоти, воски, стероли, речовини, що надають забарвлення, та ін).

Існує величезна різноманітність рослинних олій: соняшникова, оливкова, лляна, конопляна, олія розторопші і так далі. Всі вони, звичайно, володіють різними властивостями. Але найголовніше, що об’єднує їх, – наявність корисних ненасичених жирних кислот, які і надають калорійність маслу. C допомогою цих кислот і відбувається побудова мембран клітин і фосфоліпідів. А наш мозок найбільше чутливий до нестачі цих кислот в організмі.

З давніх часів найуживанішими маслами були лляне і конопляне олії. Соняшникова олія увійшло в побут значно пізніше. Давайте розглянемо, скільки калорій в олії різних видів на 100 грам продукту. Соняшникова олія містить 899 ккал, оливкова олія – 884 ккал, кукурудзяна олія – 899 ккал, лляне – 998 ккал.