Сир і його калорійність

Скільки в сирі калорій і від чого це залежить?

Як було відмічено раніше, калорійність сиру обумовлена його жирністю.

Від технології приготування калорійність готового продукту також залежить. Приготування жирного і напівжирного сиру передбачає використання сичужних ферментів. Процес виготовлення сиру виключає необхідність термічної обробки, а заснований на використанні сичужного ферменту і хлористого кальцію. За рахунок цього жирність і калорії сиру значно зростають. При приготуванні нежирного сиру застосовується кислотний спосіб, тобто сир виходить в результаті молочнокислого бродіння.

Процес термообробки дозволяє знизити калорійність сиру. Для цього в свіже молоко вноситься так звана кисломолочна закваска. Отриманий згусток підігрівають до 40 градусів. Це дозволяє знизити вміст жиру в продукті та знизити харчову цінність сиру.

На калорійність сиру впливає якість сировини, з якого виробляють продукт. До нього відносяться молоко коров’яче не нижче другого сорту, молоко незбиране сухе вищого сорту, молоко сухе знежирене, вершки сухі, масло вершкове несолоне. Від жирності первинної сировини залежить калорійність сиру. Більш калорійним вважається селянський сир. Він готується з знежиреного сорту молока з додаванням до нього вершків. Жирність сиру становить від 5 до 6%. М’який сир також володіє значною калорійністю. При його приготуванні додаються вершки. В результаті цього жирність готового продукту складає близько 11%.

Домашній сир його калорійність

Калорійність домашнього сиру
Домашній сир також відноситься до калорійним видами сирних продуктів. Висока калорійність домашнього сиру пояснюється тим, що цей продукт виготовлений із цільного молока необезжиренного. Калорійність домашнього сиру становить 230 ккал на 100 р. А жирність такого продукту – 18%. Погодьтеся, що це дуже корисний продукт. Адже в ньому збережені всі корисні властивості молока. По суті, такий сир – це квінтесенція молока. Тут посилені всі корисні властивості молока, а негативні ослаблені. Тому домашній сир рекомендується дітям, людям похилого віку і пацієнтам, які відновлюються після хвороби. Але для дієтичного харчування він не підходить.

Калорійність знежиреного сиру

Знежирений сир дуже популярний серед гурманів. У ньому присутні всі ті ж корисні інгредієнти, що і в жирному сирі. Цей продукт легко засвоюється організмом і не шкодить дієті. Тому при виборі кисломолочних продуктів, наприклад, сиру, люди нерідко віддають перевагу нежирним видами.

Калорійність знежиреного сиру обумовлена виготовленням його з нежирних сортів молока. Крім того, калорійність знежиреного сиру невелика і складає всього 71 ккал на 100 р. Низька калорійність знежиреного сиру дозволяє комбінувати і складати різні страви для дієтичного харчування. Наприклад, додати невелику кількість будь-яких фруктів, горіхів або меду. Все це дозволяє збагатити наш організм корисними поживними елементами, не виходячи за рамки добового споживання кілокалорій.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
знежирений сир (0%) 71 ккал 16,5 г 0,0 р 1,3 г
сир 5% жирності 121 ккал 17,2 г 5,0 г 1,8 м
сир 9% жирності 159 ккал 16,7 г 9,0 г 2,0 г
сир 18% жирності 232 ккал 14,0 г 18,0 м 2,8 г
домашній сир 230 ккал 18,0 м

 

Сир і його калорійність
У всі часи сир був і залишається одним з найбільш шанованих і вживаних продуктів слов’янських народів. З незапам’ятних часів його вживали щодня. Це кисломолочний вид продукту, який отримують в результаті сквашування молока. Ще в Стародавній Русі його отримували з закисшего молока або, як казали в народі, кисляку.

Калорійність сиру і його види

Всім відома величезна користь кисломолочних продуктів. У сирі є білок, лактоза, мінеральні речовини, жири, ферменти і вітаміни. Загальна кількість вітамінів досягає 12%. До них належать вітаміни А, Д, С і вітаміни групи В. При низькому вмісті вуглеводів (близько 3%). у сирі міститься величезна кількість кальцію, заліза і фосфору. Наприклад, 100 г сиру виходить з 250 г молока. Звідси випливає, що харчова цінність цього продукту значно вище, ніж у молока. Все це робить сир унікальним продуктом.

Калорійність сиру обумовлюється наявністю в ньому жиру. Чим більше жирність цього продукту, тим вище його калорійність. На полицях магазину можна зустріти сир різної жирності. Сир поділяють на жирний, напівжирний та нежирний. Давайте розглянемо детальніше, скільки калорій в сирі різної жирності. Звичайний сир володіє 5%-ой жирністю і середнім рівнем калорійності, яка дорівнює 121 ккал. Калорії сиру з жирністю 18% дорівнює 232 ккал, напівжирного (9% жирності) – 159 ккал. А калорійність сиру 0,6% жирності становить усього 110 ккал.

Comments are closed.