Калорійність кабачків

Цінність і корисність смажених кабачків

На те, скільки калорій в кабачках, впливає спосіб приготування страви. Калорійність смажених кабачків становить 88 ккал. Тим не менш, дієтологи не рекомендують відмовлятися від страви. Вони радять при приготуванні кабачків використовувати оливкову олію. Без масла приготувати блюдо навряд чи вдасться.

Калорійність смажених кабачків не так велика, як здається. У ньому дуже мало білка і жиру. Тому смажений кабачок цілком може бути включений в дієту для зниження ваги. Завдяки багатому вмісту калію і натрію в овоче дотримується пропорційне співвідношення водного балансу в організмі. Це означає, що регулярне вживання смажених кабачків допомагає організму позбутися від зайвої рідини.

Смажені кабачки допоможуть поповнити запас вітамінів і мікроелементів в організмі. Продукт багатий клітковиною, залізом і калієм. Завдяки кабачків, обсмаженим на оливковій олії, з організму йдуть токсини, відбувається збільшення гемоглобіну, стимулюється функція кишечника.

У страві багато вітамінів, мікроелементів, жирів рослинного походження, а також вуглеводів. Вживання обмеженої кількості страви рекомендовано дітям віком від 10 років і старше.

Оладки з кабачків: корисність, калорійність, показання до вживання

Калорійність оладки з кабачківОладки з кабачків – смачна і дуже корисна страва. Що стосується калорійності оладок з кабачків, то назвати її невисоку досить важко.

Показник дорівнює 139 ккал.

Досить висока калорійність оладок з кабачків обумовлена тим, що тертий кабачок дуже сильно вбирає в себе олію. Крім цього, для приготування страви кабачок змішується з яйцем і деякою кількістю борошна, яка володіє досить високою калорійністю.

Тим не менш, оладки з кабачків можна включати в раціон тих, хто страждає від ожиріння і прагне схуднути. У оладки з кабачків багато пектинів, які практично не засвоюються в організмі і сприяють виведенню надлишків вологи організму. При вживанні страви почуття насичення виникає дуже швидко. Внаслідок цього кількість вживаної більш калорійної їжі значно зменшиться.

Калорійність кабачків

Оладки з кабачків рекомендовані хворим на цукровий діабет. Сечогінний ефект, що надається кабачками, дає можливість вживати страву при набряках. Пектини і груба клітковина стимулюють моторику кишечнику, тому страва корисно тим, хто страждає від закрепів.

Кабачки багаті калієм і магнієм, який необхідний хворим з патологією серця. Не варто забувати про те, що кабачкові оладки володіють жовчогінним ефектом. Страву варто вживати з обережністю тим, хто страждає на жовчнокам’яну хворобу. І ще, вживання страви не рекомендовано при гіперацидному гастриті, хворобах нирок, діареї і виразці шлунка.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
кабачки 24 ккал 0,6 г 0,3 г 4,6 г
смажені кабачки 88 ккал 1,1 г 6 р 6,7 г
оладки з кабачків 139 ккал 3,5 м 7 р 15,5 г
кабачкова ікра 97 ккал 1,2 м 7 р 7,4 г
варення з кабачків 196 ккал 0,3 г 0,1 г 48,9 р

 

Кабачки міцно увійшли в наш раціон харчування. І це цілком зрозуміло. З цього досить скромного і непривабливого овоча можна приготувати величезну кількість смачних і корисних страв. Крім цього, калорійність кабачків дозволяє використовувати овоч в дієтичному харчуванні.

Довгий час кабачок вважався кормових рослиною. А ось італійський цукіні ламає всі стереотипи. Овоч надовго оселився в меню ресторанної кухні. Саме цукіні входить до складу величезної кількості салатів, закусок, гарнірів і навіть десертних страв. З часом і кабачки завоювали почесне звання ресторанних завсідників кухонь.

Кабачки готуються досить швидко, вони корисні для здоров’я, так і калорійність кабачків не принесе шкоди фігурі. При всьому цьому, саме кабачок – один з овочів, які смачніше в недостиглому стані. Невеликі плоди кабачка можна гасити, фарширувати, смажити, маринувати, робити оладки і ікру, а також додавати в різні страви, рецепти яких прості і смачні. Великі зрілі кабачки придатні лише для консервування.

Самим екзотичним способом приготування кабачків є варіння варення або випічка шоколадного торта з додаванням кабачка. Низький вміст калорій у кабачках в цьому випадку як не можна до речі.

Хімічний склад і калорійність кабачків

Перш ніж дізнатися значення калорійності кабачків ознайомимося з хімічним складом продукту. Кабачок на 93 % складається з води. В овочі міститься всього лише 0,2% жиру, 0,5% білка, 5% вуглеводів, 0,3% клітковини і 0,5% золи. Серед вітамінів, що містяться в продукті, можна виділити вітамін А, В1, В2, В3, В9, С. Мікроелементи представлені в наступному асортименті: калій, магній, кальцій, натрій, залізо, фосфор.

В шинку міститься пектин. Завдяки йому кабачок нормалізує водно-сольовий обмін в організмі, виводить токсини і радіонукліди, очищає кров, стабілізує рівень холестерину.

Багатий хімічний склад кабачків робить овочі корисні для діабетиків, харчування яких має бути дуже обмежено за змістом вуглеводів і жирів. Також низька калорійність у кабачках цінується тими, хто страждає від надлишкової маси тіла.

У кабачках є речовини, які вважаються природними антиоксидантами. Це означає, що кабачок піклується про еластичності шкіри, зменшує ризик онкологічних захворювань, знижує темп розвитку процесів старіння.

Вітамін С і каротин обумовлюють загальнозміцнюючі властивості продукту. Кабачки нормалізують водно-сольовий обмін і очищають кров. Вони володіють активним сечогінну дію і допомагають позбутися від надлишків солі і води в організмі.

Страви з кабачків показані при гепатиті, холециститі, жовчнокам’яній хворобі, хронічному коліті, гіпертонії, атеросклерозі та хронічному нефриті.

Скільки калорій в шинках? Напевно, це питання хвилює всіх шанувальників овоча. Варто зауважити, що кількість калорій в шинку зовсім незначне і становить близько 24 ккал на 100 г продукту. Калорійність кабачків різко зростає при їх приготуванні з використанням рослинного масла. Так, калорійність смажених кабачків збільшується у 3-4 рази порівняно з калорійністю кабачки у натуральному вигляді. А калорійність оладок з кабачків збільшується майже у 8 разів.