Калорійність капусти свіжої, смаженої, квашеної та вареної

Скільки калорій в капусті

Калорійність квашеної капусти
Всіх тих, що худнуть людей цікавить питання: «Скільки калорій в капусті?». Калорійність капусти зовсім незначна порівняно з її харчовою цінністю. Залежно від виду в капусті міститься від 3,6 до 8,56 відсотків вуглеводів, від 0,1 до 0,67 відсотків жиру і від 1,27 до 3,78 відсотків азотистих речовин.

Середня калорійність капусти – 27 калорій на 100 грам продукту.

Калорійність свіжої капусти (білокачанної) становить 27 калорій на 100 грам продукту, при цьому в ній міститься 1,8 грам білків, 0,1 грам жиру і 4,7 грам вуглеводів.

Калорійність смаженої капусти (білокачанної) становить 49 калорій на 100 грам продукту, при цьому в смаженої капусти міститься 1,8 грам білків, 2,8 грама жиру і 4,2 грама вуглеводів.

  • Калорійність тушкованої капусти (білокачанної) – 46,9 калорій на 100 грам продукту.
  • Калорійність вареної капусти (білокачанної) – 23 калорій на 100 грам продукту.
  • Калорійність квашеної капусти (білокачанної) – 19 калорій на 100 грам продукту.

Крім низької калорійності, квашена капуста також корисна тим, що містить велику кількість вітамінів С, В, А, клітковини, вона нормалізує травлення, покращує обмінні процеси в шлунку, зміцнює імунітет, благотворно впливає на кишкову мікрофлору.

Білокачанну капусту краще не вживати при ентериті, коліті, інфаркті міокарда, проносі і підвищеній кислотності шлункового соку.

Не менш популярною є кольорова капуста. Калорійність свіжої капусти (кольоровий) дорівнює 30 калорій на 100 грам продукту, при цьому в ній міститься 2,5 грама білків, 0,3 грама жиру і 5,4 грама вуглеводів.

  • Калорійність вареної капусти (кольоровий) – 29 калорій на 100 грам продукту.

Калорійність смаженої капусти (кольоровий) – 120 калорій на 100 грам продукту.

Калорійність свіжої капусти

продукт калорійність білки жири вуглеводи
капуста свіжа 27 ккал 1,8 м 0,1 г 4,7 г
смажена капуста 49 ккал 1,8 м 2,8 г 4,2 г
тушкована капуста 46,9 ккал 1,8 м 2,1 г 5,3 г
варена капуста 23 ккал 1,3 г 0,1 г 3,6 г
квашена капуста 19 ккал 1,8 м 0,1 г 4,4 г
цвітна капуста 30 ккал 2,5 г 0,3 г 5,4 г

Капуста є дворічним сільськогосподарським рослиною, однією з головних овочевих культур. Ще у Стародавніх Римі і Греції було відомо близько десяти видів капусти. У XIX столітті їх налічувалося приблизно тридцять, а на сьогоднішній день вирощують сотні видів капусти.

Капуста – це дуже важливий продукт для людей, які стежать за фігурою і дбають про своє здоров’я, завдяки високому вмісту клітковини, білка, мікроелементів, вітамінів і своїй низькій калорійності.

Корисні властивості капусти

Відмітна особливість білокачанної капусти – присутність в ній вітаміну U – метилметионина, здатного вилікувати виразки дванадцятипалої кишки і шлунка, млявість кишечника, гастрити і виразкові коліти.

У білокачанній капусті сконцентровані практично всі вітаміни, які потрібні людському організму. Особливо багато в ній вітаміну С: в листках пізньостиглих сортів – 70 мг%, у ранніх сортів – 20 мг%. Капуста може зберігати в собі концентрацію вітаміну С на протязі тривалого часу, так як в ній цей вітамін знаходиться у зв’язаній хімічним шляхом формі – «аскорбигене». Аскорбіген є найстійкішою формою вітаміну С, причому капуста містить цього вітаміну в п’ятдесят разів більше, ніж картопля. Також містяться вітаміни РР, В2, В1, солі фосфору, кальцію, калію, пантотенова і фолієва кислоти.

З мікроелементів в капусті найбільше алюмінію, марганцю, цинку, заліза, з макроелементів – кальцію, калію, сірки і фосфору.

Із цукрів у капусті в основному присутні легкорозчинні сахароза, глюкоза і фруктоза. За вмістом фруктози білокачанна капуста перевершує картопля, цибуля, морква і лимони, за вмістом глюкози (2,6 відсотка) – лимони, апельсини та яблука.

Капуста стимулює обмін речовин в організмі, володіє знеболюючим і протизапальним діями. Харчові волокна, які містяться у капусті, виводять з організму холестерин, а вітаміни Р і С мають протисклеротичну дію і зміцнюють судини, тому капуста включається в лікувальну дієту при атеросклерозі. Так як в капусті практично не міститься пуринів, її застосовують при подагрі. Також її використовують при ішемічній хворобі серця, жовчнокам’яній хворобі, хворобах нирок і серця, запорах і гастритах зі зниженою кислотністю.