Калорійність родзинок

Користь і харчова цінність родзинок

Калорійність чорного родзинокІзюм є одним з найбільш корисних і поширених видів сухофруктів. В ньому зберігається 100 відсотків мікроелементів і 70-80 відсотків вітамінів, які містяться у винограді.

В ізюмі міститься від 2,1 до 2,9 відсотків азотистих речовин, від 79,5 до 87,5 відсотків цукрів, 1,3 відсотка клітковини, від 0,7 до 2,3 відсотків кислот, у тому числі олеанолової та винної кислоти, від 2 до 2,9 відсотків золи і від 16 до 22 відсотків вологи, а також мікроелементи – залізо, магній, бор та інші, і вітаміни – В5, В2 і В1.

Користь винограду відома дуже давно. Відомо, що він зміцнює нервову систему і володіє заспокійливими властивостями. Його рекомендовано вживати при загальній слабкості, хворобах серцево-судинної системи і хворобах легенів, нирок, порушення в роботі шлунково-кишкового тракту і лихоманці. Родзинки значно підвищує імунітет організму.

Завдяки високому вмісту заліза, ізюм корисний хворим анемією. Містяться в ньому вітаміни групи В потрібні для формування крові, а мідь сприяє утворенню кров’яних тілець.

Ізюм також корисний при підвищеній кислотності крові, або ацидозі, який може викликати хвороби шкіри, фурункули, випадання волосся, пошкодження внутрішніх органів, хвороби серця, пухлини, в тому числі рак. Магній і калій, що містяться в ізюмі, здатні знижувати кислотність крові.

Враховуючи те, що в ізюмі концентрація корисних речовин значно більше, ніж у винограді, а також калорійність родзинок, у тому числі калорійність чорного родзинок, його не рекомендовано вживати у великих кількостях.

Протипоказання до вживання родзинок

Родзинки протипоказано вживати при цукровому діабеті, виразковій хворобі дванадцятипалої кишки і шлунку, виразкових процесах у роті, активній формі туберкульозу легенів, ентероколіті та вираженому ожирінні.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
ізюм 264 ккал 2,9 г 0,6 г 66 г
родзинки, кишмиш 279 ккал 2,3 г 0 м 71,2 г

 

Калорійність родзинок

Ізюм – це сушений виноград. Його отримують за допомогою сушіння винограду в спеціальних сушарках або на сонці, після чого він набуває вигляд коричневих, золотих або чорних «камінчиків». Найвищий кулінарний попит ізюм має на Середземномор’ї, а також на Середньому та Близькому Сході. Скільки калорій в ізюмі?

Види і калорійність родзинок

Всіх, хто стежить за своєю фігурою, природно, цікавить питання: «Скільки калорій в ізюмі?». Родзинки досить калорійний, як і інші сухофрукти, але ідеально підходить для перекусів. Калорійність родзинок становить 264 ккал на 100 грам продукту. Вміст білків в ізюмі становить 2,9 грам на 100 грам продукту, вуглеводів – 66 грам, жирів – 0,6 г.

Існує чотири види родзинок:

  • Світлий дрібний родзинки, як правило, без кісточок – кишмиш, або сабз. Виготовляється з зелених або білих солодких сортів винограду. Його використовують під час виготовлення кондитерських виробів, приготуванні плову і в компотах;
  • Світло-оливковий родзинки, має середню величину і одну кісточку. З нього часто роблять компоти або напої, додають в плов;
  • Безкісткові темний, майже синій, темно-бордовий або чорний родзинки. Сьогодні його називають «шигани» або «бидана», раніше називали «коронка». Буває дуже солодким або помірно солодким, має суховатую консистенцію. Найчастіше використовується при приготуванні хлібобулочних виробів.
  • М’ясистий великий родзинки, солодкий і приємний на смак. Має дві або три кісточки. Виготовляють з винограду сорту хусайне – «дамських пальчиків» або гермиан. Його застосовують при виготовленні кондитерських виробів, квасів, морсів і компотів.