Калорійність арахісу

Скільки калорій в арахісі?

При відповіді на питання, скільки калорій в арахісі, насамперед, слід враховувати його вагу і вигляд, в якому він включається в раціон. Наприклад, дієтологи стверджують, що висококалорійним виступає горіхове масло. А більш корисними і багатими енергетичними властивостями володіє смажений горіх, який готувався без додавання різних спецій.

Арахіс калоріїНа думку медичних фахівців, спеції володіють як корисними, так і шкідливими властивостями. А їх калорійність залежить від складу використовуваної смакової добавки. Так, наприклад сіль виступає інгредієнтом з нульовою енергетичною цінністю. Але при безконтрольному її застосуванні сіль може завдати непоправної шкоди здоров’ю людини.

Калорійність смаженого арахісу без солі становить 626 ккал. У ньому міститься 26 грам білків, 52 грами жирів, а також 13,4 грама вуглеводів. Води в такому арахісі немає.

У ста грамах масла з арахісу калорій міститься 589 одиниць. У двох столових ложках його зміст прирівнюється до 188 ккал. При цьому в арахісове олії без солі на 100 грамів продукту доводиться така ж кількість калорій.

Сухий смажений несолоний земляний горіх, очищений від шкаралупи, може містити 6 кілокалорій. А одна чашка таких горішків дасть 854 кілокалорій. Через свою високу калорійність ці плоди широко застосовуються для загоєння ран.

В одному кілограмі арахісу калорій міститься 5960 одиниць. При цьому використовуються сушені НЕ смажені плоди. А ось 100 грам таких земляних горіхів з енергетичної цінності в середньому дорівнюють 551 ккал. Один горіх арахісу по харчової цінності становить 11 кілокалорій.

Більшість дієтологів не рекомендують вживати земляний горіх маленьким дітям. Оскільки травна їх система ще не до кінця сформувалася, то органи не зможуть правильно переварити такий продукт.

Велика концентрація в арахісі калорій допомагає багатьом людям наростити м’язову масу. Саме їх використання в таких випадках є самим надійним і ефективним методом.

Арахіс калорійність

Важливо пам’ятати про те, що земляний горіх може викликати алергічні реакції. Вони проявляються у вигляді болю в животі, нудоти і набряклості в порожнинах рота. Небезпечним проявом алергії може виступати анафілактичний шок. У цьому випадку потрібно негайна госпіталізація.

Арахіс і калорійність впливають на збільшення ваги. Тому багато дієтологи не радять ними зловживати.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
арахіс 551 ккал 26 г 45 г 9,9 г
смажений арахіс 626 ккал 26 г 52 г 13,4 г

 

Арахіс завдяки своїй високій калорійності може утамувати відчуття голоду, при цьому він стане дуже корисним для здоров’я. Для цього буде достатньо з’їсти всього лише кілька маленьких таких горішків. Відомою назвою арахісу виступає земляний або китайський горіх. Він належить до сімейства бобових культур. Налічується приблизно 70 видів цієї рослини. Батьківщиною арахісу є Південна Америка.

На сьогоднішній день він виступає цінним харчової культурою. Арахіс вирощується в багатьох країнах, де переважає теплий клімат. До них можна віднести країни Південної Америки, США, Італію, Іспанію, Францію. Також він вирощується в більшості країн Африки і Південної Азії.

Застосування і корисні властивості китайського горіха

Арахіс через калорійності своєї широко застосовується в кондитерській і харчовій промисловості. Китайський горіх вживають в раціон в сирому і смаженому вигляді. Крім того, його додають в більшість кондитерських виробів. На його основі виробляють різні харчові креми і пасти.

Більшість країн основну масу врожаю арахісу переробляють на масло. За своїми харчовим властивостям і цінностям воно прирівнюється до оливкової.

Найвищі сорти такого масла застосовуються для виготовлення маргарину, а також кондитерських і хлібобулочних продуктів харчування. Таке масло з-за високого вмісту в арахісі калорійдобавляется при виготовленні рибних консервів і деяких медичних засобів.

Низькі за якістю сорти масла використовуються для виробництва мила, а також пластмаси, штучної вовни, клею та іншої хімічної продукції.

Арахіс по калорійності дуже високий. Він може використовуватися в їжу як самостійний продукт. Особливу популярність заслужив смажений арахіс з сіллю або цукром. Найчастіше він застосовується як корисний снек.

Також застосовують і смажений китайський горіх в шкаралупі. Відомо, що арахіс приблизно на 42% складається з масла, на 22-30% – з білка і 13% вуглеводів, вітамінів і мікроелементів.

Арахіс через калорійності та інших властивостей дуже корисний. Пов’язано це з тим, що до його складу входить велика кількість антиоксидантів. Вони представлені поліфенолами, які застосовуються в якості профілактичних засобів при хворобах серцево-судинної системи та раннього старіння організму.

Також йому властиво жовчогінну дію. Робить благотворний вплив при гастритах, виразках шлунка і товстої кишки, на сечостатеву систему й злоякісні ракові утворення.

Як вже було зазначено, велику користь приносить калорійність смаженого арахісу. Підсмажений китайський горіх є не тільки корисним продуктом, але і одним з популярних ласощів.

У них зберігається велика кількість природних антиоксидантів і вітаміну Е. А найкориснішим виступає смажений арахіс без додавання солі, який готувався без масла для смаження.

Більшість медичних фахівців рекомендують вживати саме підсмажені китайські горішки. Вони вважаються більш корисними, ніж сирий арахіс. Причиною цьому служить збільшена кількість поліфенолів, які утворюються в процесі його приготування, а також висока калорійність смаженого арахісу.

У кулінарії підсмажений арахіс також застосовується для виготовлення великої кількості кондитерських солодощів та десертів. За деякими рецептами може додаватися в салати і багато другі страви.