Калорійність цукатів

Таблиця калорійності цукатів

Наведемо порівняльні дані по калорійності цукатів з різних видів фруктів і овочів (на сто грам):

  • калорійність цукатів з лимонних скоринок – 219 Ккал;
  • калорійність цукатів з апельсинів – 300 Ккал;
  • калорійність цукатів з папайї – 337 Ккал;
  • калорійність цукатів з ананасів – 340 Ккал;
  • калорійність цукатів з імбиру – 106,2 Ккал;
  • калорійність цукатів з помело – 86,9 Ккал;
  • калорійність цукатів з кавунових кірок – 172,4 Ккал;
  • калорійність цукатів з дині – 319 Ккал;
  • калорійність цукатів з черешні – 215,2 Ккал;
  • калорійність цукатів з гарбуза – 133,7 Ккал.

Часто недобросовісні виробники під цукатами з імбиру, манго і ківі продають суміш, що складається, в основному, з ананасових цукатів. Причому вони виготовляються не з м’якоті, а з волокнистої серцевини, яка залишається після консервації ананасів. При цьому додаються різні барвники.

Як зробити цукати будинку

Калорійність цукатів з ананасівЦукати домашнього виробництва корисніше магазинних, хоча й виглядають вони більш блідими. Справа в тому, що після приготування цукатів колір втрачається, бо в магазинні цукати додають хімічні барвники, часто шкідливі для здоров’я.

 

Для цукатів беруть овочі, ягоди і фрукти щільні: груші, айву, яблука, виноград, горобину, кабачки і гарбуз, скоринки цитрусових, кавунів і динь. Наведемо кілька рецептів.

Цукати з лимонних скоринок. Інгредієнти:

  • лимонні скоринки – 1 кг;
  • вода – 3 склянки;
  • цукор – 1,4 кг;
  • кислота лимонна – щіпка.

Скоринки зрізають з лимонів, вимочують їх 2-3 дні в холодній воді (воду міняють вранці і ввечері), після чого проварюють їх в окропі 20 хвилин, воду зливають, а кірочки кладуть у киплячий цукровий сироп. Дають знову закипіти, знімають з вогню і дають настоятися 5-6 годин. Після цього їх варять 5 хвилин 3-4 рази, кожен раз даючи їм відстоятися по 10-12 годин між варінням. В останню варіння додають лимонну кислоту. Після чого їх викладають на блюдо і підсушують. Калорійність таких цукатів – 219 Ккал на сто грам.

Цукати з ананасів. Інгредієнти:

  • ананаси – 1 кг;
  • цукор – 4,5 склянки;
  • вода – 3 склянки.

Ананаси необхідно очистити, нарізати середніми шматочками (можна кружками товщиною 0,5-1см), опустити в киплячий сироп і варити хвилин 15. Потім витримати в сиропі добу. Потім сироп злити, уварити його, знову опустити туди ананас, закип’ятити. Знову витримати пару діб. Потім закип’ятити залишок ананаса і варити його до прозорості. Хвилин 15-20. Коли скибочки просочилися сиропом, відкинути на друшляк на пару годин, щоб злити зайвий сироп. Далі три години сушити в духовці при температурі 50 градусів. Калорійність цукатів з ананасів складе приблизно 340 Ккал.  

Готові цукати можна обсипати цукром. Зберігати цукати покладається в картонній коробці на пергаменті. Можна зберігати в жерстяних банках або холодильнику. Цукати не бояться перепаду температур.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
цукати з апельсина 217 ккал 0,5 г 0,1 г 53,9 г
цукати з яблука 343 ккал 0,5 г 0 м 91,6 р
цукати з моркви 300 ккал 2,9 г 0,2 г 70,5 р
цукати з кавунових кірок 172,4 ккал 0 м 0 м 46 р
цукати з гарбуза 133,7 ккал 0,9 г 0,2 г 33,9 г
цукати з імбиру 106,2 ккал 0,4 г 0,2 г 25,7 г

 

Калорійність цукатівЦукати – це фрукти і ягоди, шкірка цитрусових, зварені в сиропі і потім підсушені. Цукати можна при бажанні робити і вдома, наприклад, з апельсинової шкірки. Це досить довгий процес, але такі заготовки дозволяють значно економити продукти і, як і варіння варення, допомагають створювати затишок і атмосферу на кухні і привносити в будинок відчуття свята.

Основна відмінність їх від сухофруктів – це спосіб заготівлі. Цукати піддаються тривалій термічній обробці (при варінні в цукрі), набувають додаткові калорії за рахунок цукру і втрачають вітаміни. Тому, на відміну від сухофруктів, їх не рекомендують використовувати в дитячому харчуванні, в дієті людей з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту і діабетикам. Однак, незважаючи на додатковий цукор, калорійність цукатів в середньому нижче, ніж калорійність сухофруктів. Причому ці солодощі відносяться до розряду умовно корисних для організму за рахунок того, що калорійність цукатів багато нижче, ніж у інших кондитерських виробів, наприклад, цукерок.

Скільки калорій у цукатах, цукати та дієтичне харчування

У чому користь цукатів? Найголовніша – вони підвищують настрій. А гарний настрій і самопочуття – це вже половина здоров’я і гарного зовнішнього вигляду. Правда слід пам’ятати, що занадто яскраві цукати напевно містять штучні барвники, якість яких вам невідомо, такі цукати не слід купувати.

Що слід пам’ятати людям, що сидять на дієті з обмеженням калорій, про цукатах? Такі дієти передбачають обмеження харчування до 1500 Ккал на добу. Скільки калорій у цукатах з тієї порції, яка необхідна кожен день? 50 грамів цукатів – це 100-175 Ккал, по суті, небагато. Вживання невеликої кількості цукатів або сухофруктів щодня рятує любителів солодкого при переході на здорове харчування, замінюючи їм цукерки та інші висококалорійні солодощі.

При цьому цукати з ананаса, приміром, сприяють схудненню. Справа не в тому, що ананаси «спалюють жир», це не зовсім так, бромелайн, що міститься в ананасі, допомагає розщеплювати білки і жири тільки тієї їжі, яку ви їсте разом з ананасом, підшкірні жири з організму нікуди не діваються. Але ананас, як і інші фрукти, які використовуються для цукатів, багатий клітковиною, яка покращує травлення і чистить організм від токсинів і шлаків.

За час дієти, у зв’язку з обмеженням споживання продуктів, можливий ризик авітамінозу, проблеми нестачі мікроелементів в організмі. Цукати – це відмінний джерело вітамінів і мікроелементів. З-за того, що це фрукти, які втратили в об’ємі за рахунок консервації (втрати води), концентрація вітамінів і мінералів у цукатах навіть вище, ніж у звичайних фруктах. Склад вітамінів, мікро – і макроелементів залежить, в першу чергу, від того, з яких фруктів і овочів робляться цукати. Серед корисних речовин у цукатах: білки, фруктоза, органічні кислоти, вітаміни С, А, РР, вітаміни групи В. Серед мікро – і макроелементів: залізо, кальцій, магній, калій, натрій і фосфор. Вони допомагають нормалізувати обмін речовин, наприклад, калій, який необхідний для підтримання водного і кислотно-лужного балансу в організмі.

Цукати, завдяки цукру, мають високу калорійність. Так скільки калорій у цукатах? Калорійність цукатів варіюється в широких межах 100-350 Ккал на сто грам. Наприклад, калорійність цукатів з ананасів становить 340 Ккал на сто грам. Це зовсім не дієтичний продукт, що їх сприймають як фрукти і забувають про високу калорійність цукатів. Але порівняно з іншими кондитерськими виробами, цукати, поряд з сухофруктами, – це найкращий варіант десерту при дієті, тому що їх калорійність – одна з найнижчих серед інших десертів. Головне не зловживати цим смачним ласощами, це загрожує ожирінням і карієсом.