Калорійність фініків

Калорійність фініків і дієти

Незважаючи на досить високий для дієтичних продуктів показник калорійності фініків, завдяки здатності швидко і надовго вгамовувати почуття голоду їх часто використовують при різних дієтах для схуднення. Вона вважається досить ефективною, так як з’їсти занадто багато фініків неможливо.

Найбільш популярною є 10-денна фінікова дієта, при дотриманні якої можна схуднути на цілих 6-8 кілограмів завдяки порівняно помірною калорійності фініків.

Дана дієта полягає в тому, щоб протягом перших чотирьох днів їсти одні тільки фініки, пити очищену воду без газу або зелений чай без цукру. А ось з п’ятого дня свій раціон рекомендується урізноманітнити свіжими фруктами: зеленими яблуками, апельсинами або іншими низькокалорійними фруктами. По закінченні десятого дня дієти необхідно плавно перейти на звичайний режим харчування, проте при цьому доведеться як і раніше стежити за калорійністю продуктів, які ви споживаєте, і не переїдати. Через тиждень фінікову дієту можна повторити, щоб закріпити результат.

Корисні властивості фініків

Калорії фінікиФініки чудово відновлюють сили, оскільки вони дуже поживні, а також борються з депресією та розладами нервової системи. Ці сухофрукти позитивно впливають на серце і судини, печінку і нирки, шлунок і кишечник, дозволяють протистояти інфекційним захворюванням в холодну пору року, зміцнюючи імунітет. Фініки дуже корисні при гіпертонії і анемії, швидко усувають кашель, знижують ризик онкологічних захворювань.

Калорійність фініків і їх відомі поживні властивості допомагають швидко відновити організм після перенесених тяжких захворювань чи операцій, при дистрофії, хронічній втомі і перевтомі. Особливо ці сухофрукти корисні для вагітних жінок, а також у постродовой період, адже фініки збагачують організм вітамінами і сприяють виробленню молока.

Їжте фініки завжди, коли вам захочеться солодкого, навіть якщо ви не дотримуєтеся дієти, оскільки калорійність фініків невелика, а фрукти куди корисніше тістечок і цукерок.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
фініки 274 ккал 2,5 г 0,5 г 69,2 р

 

Фініки калорійність

Всім відомо, що від солодкого поправляються, але не у випадку з фініками. Якщо ви не уявляєте своє життя без солодкого, але при цьому бажаєте схуднути, то помірна кількість калорій в финках буде для вас порятунком. Фенікс, фінікова пальма або просто фінік є рослиною сімейства Пальмові, яке має середні за розміром плоди з кісточкою всередині. Фініки досить поширені в Росії, але найчастіше їх можна зустріти у вигляді сушених плодів – сухофруктів.

Фініки почали культивувати араби ще 5-7 тисяч років тому, звідки вони потрапили в Ізраїль і почали там рости. На Сході фініки отримали назву «хліб пустелі» з-за їх солодкого смаку і неймовірних поживних властивостей. Зараз вони популярні в багатьох країнах світу, їх широко використовують в кулінарії і дієтичному харчуванні. Калорійність сушених фініків невелика, на відміну від їх корисних і поживних властивостей.

Плоди фініків є корисними і солодкими сухофруктами, якими можна помітити калорійні торти, цукерки або борошняні продукти. Сушені плоди здатні довго зберігатися і зберігати свої корисні смакові властивості. Їх вживають і в свіжому вигляді, використовують для десертів, фруктових салатів, кондитерських виробів, додають у напої та мюслі.

Фініки є відмінною альтернативою солодкого для тих, хто сидить на дієті і хоче схуднути, адже при цьому завжди хочеться чого-небудь смачного. Завдяки вітамінному складу, змісту багатьох корисних мікроелементів і невисоку калорійність фініків можна не тільки покращити стан свого здоров’я, але і зовнішній вигляд, скинувши зайві кілограми. Не дивно, що існують навіть спеціальні дієти для схуднення на основі фініків. Але скільки калорій в фініках, адже вони є одним з найбільш солодких фруктів? У цій статті ми розглянемо калорійність фініків, їх склад і корисні властивості, а також фінікову дієту для схуднення.

Скільки калорій в фініках?

Фініки займають перше місце по калорійності серед інших ягід і фруктів. Але цей показник залежить від того, це фрукти свіжі або сушені. Калорійність сушених фініків буде трохи більше калорійності свіжих фініків, однак у свіжому вигляді зустріти їх у нас практично неможливо, так як фініки легше транспортувати саме у вигляді сухофруктів. Калорійність сушених фініків становить близько 274 ккал на 100 грам.

Як ми з’ясували, калорійність фініків середня, тому їх рекомендують для солодких перекусів при дотриманні дієт для схуднення. Це пояснюється тим, що вони відмінно справляються з «жагою солодкого» худнуть людей і швидко вгамовують відчуття голоду, тому їх можна вживати в помірних кількостях, не переживаючи зіпсувати фігуру, адже зайвих калорій в фініках немає. Їх солодкість забезпечується наявністю великої кількості глюкози і фруктози, які швидко засвоюються організмом і не відкладаються у вигляді жирових відкладень.

Енергетична та поживна цінність фініків велика і пояснюється наявністю в них великої кількості вуглеводів (з них все 69,2 грама представлені моно – і дисахаридами), білків (2,5 г) і жирів (0,2 грама). Також в них містяться насичені і ненасичені жирні кислоти, харчові волокна і органічні кислоти. У фініках багато вітамінів РР, Е, В1, В2, В5, В6, а також заліза і мікроелементів, таких як калій, магній, кальцій, фосфор і натрій.

Оскільки фініки – це багата вуглеводами їжа, яка здатна зміцнювати та відновлювати імунітет, вони допомагають забезпечувати життєдіяльність організму. Тому їх можна сміливо включати в раціон харчування кожного, не замислюючись про калорійності фініків, особливо якщо у вас немає ніяких протипоказань.