Калорійність банана

Калорійність бананових чіпсів

Калорійність бананових чіпсів
Калорійность бананових чіпсів не маленька – приблизно 519 калорій на 100 грам продукту. Вживаючи їх в міру, ними можна заміняти цукерки або інші вироби, що містять цукор. Калорійність чіпсів з банана безпосередньо пов’язана зі способом їх виготовлення, ступенем смаження, видом використовуваного для смаження олії, способом нарізки і з кількістю доданих прянощів і приправ.

Вживання бананових чіпсів здатне поліпшити настрій і «витягнути» людини з депресивного стану.

Як правильно вибирати банани?

Перший спосіб, як вибрати смачний і корисний банан, – орієнтуватися за кольором шкірки: хороші банани мають рівно забарвлену в золотисто-жовтий колір шкірку, на якій практично немає темних крапок. Саме в таких бананах найвища концентрація корисних речовин – їх бажано з’їдати відразу, а не зберігати. Другий спосіб – ребристість шкірки банана. Якщо вона занадто ребриста, значить, банан зняли занадто рано, не давши йому доспеть.

Калорійність банана

 продукт  калорійність  білки  жири  вуглеводи
 банан  89 ккал  1,5 г  0,1 г  21,8 г
 бананові чіпси  519 ккал  2,3 г  33,6 г  50,7 г

Здавалося б, банани важко назвати дієтичним продуктом, враховуючи те, скільки калорій в банані. Але насправді, вони широко застосовуються в самих різних дієтах. Висока калорійність бананів виявилася не так значна в порівнянні з їх харчовою цінністю, змістом мікроелементів, вітамінів і клітковини, які роблять даний продукт добре збалансованим. Крім всього цього, банани цілком доступні круглий рік і не дорого коштують.

Скільки калорій в банані? Калорійність банана становить 89 калорій на 100 грам продукту. Білків в 100 грамах банана міститься 1,5 грама, жирів – 0,1 грама, вуглеводів – 21,8 грама, а харчових волокон – 1,7 грама.

Користь банана

У чому ж полягає висока користь бананів? У першу чергу в тому, що вони містять величезну кількість вітамінів. Найголовніший – вітамін С, має потужну антиоксидантну дію, тобто бореться з передчасним старінням і зберігає нашу молодість. Також він допомагає нашому організму боротися з інфекціями, що важливо не тільки в зимовий період, але і в будь який інший час року.

Вітаміни групи В, також входять до складу бананів, дуже важливі для жінок. Вони благотворно впливають на нервову систему, сприяють здоровому і глибокому сну, сильним волоссю і чистій шкірі.

Що міститься в бананах каротин також сприяє продовженню молодості організму, разом з тим оберігаючи від захворювань серцево-судинної системи.

Також в бананах міститься вітамін Е, який подовжує життя наших клітин і надає нашій шкірі еластичність і гладкість, вітаміни К, РР, холін, мікроелементи – цинк, селен, залізо, марганець, фтор, макроелементи – калій, кальцій, магній, фосфор і натрій.

Банан визнаний психологами як найсмачніший і безпечний антидепресант, так як присутній в м’якоті банана вітамін В6 сприяє виробленню в нашому організмі серотоніну, який називають гормоном радості.

Як правило, ті, хто вживають банани щодня, менше дратівливі, знервовані та тужливі, але слід пам’ятати, що більше одного або двох бананів в день вживати не бажано, враховуючи калорійність 1 банана. У день достатньо одного або двох бананів, щоб заповнити недолік калію в організмі, і тим самим зняти напруженість, біль у м’язах, слабкість, втома, набряки, надати шкірі гладкість і зволоженість і нормалізувати апетит.

Згідно з дослідженнями скандинавських вчених, щоденне вживання бананів знижує підвищений тиск у гіпертоніків.

Завдяки своїй волокнистій структурі, банани корисні для тих, хто має проблеми зі шлунком, такі як хронічний гастрит. Особливо часто рекомендується їсти банани літнім і дітям, а також спортсменам після і перед тренуваннями.

Незважаючи на достатній вміст калорій в банані, вони не «порожні», як, наприклад, в цукерках, тістечках або випічці з білого борошна. Калорійність 1 банана, вагою приблизно від 70 до 80 грам, становить від 62 до 71 калорій.