Калорійність мигдалю

Скільки калорій в мигдалі?

Скільки калорій в мигдалі?Калорійність мигдалю близька до калорійності інших горіхів, наприклад, кешью або фундука і становить 609 ккал на 100 грам. Однак, як ми вже з’ясували, шкоди фігурі він не приносить, тому як у нього досить цікавий хімічний склад. Основу мигдалю складають білки (18,6 грам), а також мононенасичені жири (53,7 грам) і вуглеводи (13 грам). Серед корисних речовин у ньому переважає вітамін РР, В1-В9, Е, С, А, а також холін. Мигдаль надзвичайно багатий залізом, цинком і марганцем, фосфором і калієм, кальцієм, магнієм і т.д.

Незважаючи на підвищену калорійність мигдалю, він не є небезпечним для ваги, вживаючи його в міру можна не тільки швидко утамувати відчуття голоду, але і наситити організм корисними речовинами. Калорійність мигдалю залежить також від способу кулінарної обробки, тобто від обсмаження. Калорійність мигдалю смаженого помітно підвищується, якщо додавати до нього масло, що несприятливо відбивається на фігурі. Тому, щоб не перевантажувати організм калоріями, краще їсти несмажена мигдаль або обсмажувати його без масла.

Калорійність мигдалю смаженого без масла

Трохи менше, ніж калорійність мигдалю свіжого, вона становить близько 597 ккал, однак це високий показник для тих, хто страждає ожирінням, тому його не рекомендують включати в їх щоденний раціон, а для всіх інших мигдаль дуже корисний.

Корисні властивості і протипоказання мигдалю

Корисні властивості мигдалю відомі вже давно. Вважається, що завдяки багатому вітамінно-мінеральному складу він сприятливо позначається на роботі серця і судин, печінки, нирок і селезінки, покращує зір, нормалізує обмінні процеси в організмі. Незважаючи на високу калорійність мигдалю, його рекомендують при цукровому діабеті та підвищеної кислотності, анемії, астмі, виразці і гастриті, а також при плевриті, головного болю, кашлі і болю в горлі, безсонні, депресії і різних травмах.

Лікарі вважають, що щоденне регулярне вживання мигдалю в лікувальних цілях допомагає організму виробляти необхідні корисні бактерії в ШКТ, покращуючи, таким чином, травлення. Наявність незамінних амінокислот і білка в мигдалі становлять особливу цінність для вегетаріанців і спортсменів, а за кількістю вітаміну Е і кальцію цей плід перевершує багато інших горіхи.

Масло мигдалю не менше корисно, воно очищає нирки і сечовий міхур, підвищує апетит і знижує рівень холестерину в крові. Саме тому калорійність мигдалю не шкодить фігурі. Масло мигдалю цінується і в косметології, адже воно допомагає позбутися від пігментних плям, лупи і веснянок.

Калорійність мигдалю

Однак у мигдалю є свої протипоказання. До них відносять індивідуальну непереносимість і проблеми із зайвою вагою в останній стадії ожиріння. Не слід вживати недостиглі плоди, тому що в них міститься ціанід, який може викликати отруєння. Також в деяких сортах мигдалю (особливо в гіркому плоді) можна виявити синильну кислоту, яка є отрутою, тому такий мигдаль краще попередньо обсмажувати і вживати в малих кількостях. Маленьким дітям не варто захоплюватися мигдалем, навіть солодким, оскільки їх організм ще більш чутливий, ніж дорослий, тому є ризик отруїтися.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
мигдаль 609 ккал 18,6 г 53,7 г 13 г
смажений мигдаль 597 ккал 22,09 г 52,83 г 7,49 г

 

Мигдаль відноситься до кісточкових плодів з роду Слива сімейства Рожеві, проте його прийнято вважати різновидом горіхів. Калорійність мигдалю досить висока, але він є не тільки поживним, але і корисним продуктом харчування. За розміром і формою плоду він нагадує кісточку персика, всередині якого міститься насінини.

Вперше мигдаль знайшли ще в 4 тисячолітті до нашої ери. Чагарник або дерево, на якому він виростає можна зустріти в Євразії та Північній Америці, а також на Кавказі, в Афганістані, Ірані, США та Малої Азії. Дерево росте близько 100 років і дає урожай в літній період.

Мигдаль володіє специфічним ароматом, його вживають як у свіжому вигляді, так і в приготованому. Цей плід підсолюють або обсмажують, додають в багато кондитерські страви, в марципани, нугу, шоколад і цукерки. Калорійність смаженого мигдалю не на багато відрізняється від калорійності мигдалю свіжого, особливо якщо його обсмажувати без додавання рослинного або вершкового масла.

Само масло мигдалю також популярно, його використовують для приготування лікеру Амаретто, різноманітних салатів і овочевих страв. Мигдальне масло і його шкаралупу використовують у парфумерії, фармацевтиці та косметології, з їх допомогою роблять мило, скраби і маски, а також активоване вугілля та ароматизатори, тому сфера застосування мигдалю велика.

Калорій в мигдалі багато, проте, чи означає це, що його не можна їсти тим, хто стежить за своєю фігурою? Завдяки великій кількості корисних речовин і величезною енергетичної цінності калорійність мигдалю цілком виправдана, проте при помірному вживанні шкоди фігурі не приносить. Це пояснюється тим, що речовини в його складі засвоюються повільно і витрачаються, в основному, на енергетичні потреби організму. Тому те, скільки калорій в мигдалі не повинно виключати його з раціону харчування людини.

Види мигдалю і його застосування

Існує кілька видів мигдалю, які відрізняються не тільки за смаком, властивостями, а й за складом. За сферою застосування та складом його ділять на два основних види:

  • Гіркий мигдаль, який може містити більше шкідливих речовин, ніж корисних, з точки зору вживання в їжу. Він може містити бензальдегід, ціаністий водень, глікозид амигдалин і синильну кислоту. Тому цей вид використовують більше у фармацевтичному, парфумерному та косметологічному напрямку.
  • Солодкий мигдаль, який має солодке на смак насіння, невелика кількість амігдаліна і величезна кількість вітамінів і мінералів. Такий мигдаль є найбільш корисним для організму, тому частіше його застосовують в кулінарії.