7 Грудня, 2023

Інноваційні технології в парфумерії: аромати майбутнього

Hs1F4PtiqprgJcLePv6A0qffeH_sRaDmNOBQeXZZcdJ0g-cnyNRO5MCJ85thLFD-fXF35Z7k56bRs6PwvyXZx1mdkKffNtJ1cz1n239ZTs9Fdjvm0HXWcFLR1yODERWUY5T9X1KJiIesmFIsKNuKCzA

Попит на парфуми постійно росте, тому кожний виробник прагне створити неповторний аромат, який буде закохувати в себе з першої нотки та мати перманентну стійкість. Сучасна парфумерія набула своєї бездоганності, використовуючи величезний асортимент ароматичних речовин натурального чи синтетичного походження, інноваційних технік їх комбінування та  створення новітніх формул смаку. Завдяки цьому, революція в світі парфумерії не перестає дивувати яскравими ароматами.

Парфуми від середніх віків і до сьогодення

Вважається, що парфумерія — це одна з найбільш консервативних індустрій. Ще з давніх-давен парфуми робили, змішуючи стебла чи пелюстки квітів з олією, це давало можливість отримати дуже насичений та сильний аромат. Але потім перський хімік Авіцена розробив спосіб дистиляції масел, що дало людству можливість отримати рожеву олію.  Вчений подарував парфумам необхідну легкість, тонкість, і в це важко повірити, але його метод використовують і сьогодні, хоча вже пройшло більше тисячоліття.

Важливим кроком у розвитку створення парфумів є розробка Chanel №5. Її назвали парфумерною революцією ХХ століття. Ця композиція здійснила переворот в парфумерії, адже в ній вперше використали синтетичні елементи.

А от парфумерна революція ХХІ століття проходить прямо зараз, коли робити парфуми навчився штучний інтелект. Маємо таку хронологію подій:

  1. Першим великим парфумерним брендом, який почав працювати зі штучним інтелектом, був Paco Rabanne. Було створено аромат Phantom від Paco Rabanne. Четверо найкращих парфумерів бренду працювали разом з технічними спеціалістами американської компанії IFF. Так звана доповнена креативність Augmented Creativity (комбінація нейробіології, штучного інтелекту та комп’ютерних алгоритмів) дозволила парфумерам оцінити ефект впливу на людину різних ароматичних компонентів. Як показали досліди, отриманий аромат забезпечує приємні відчуття за такими пунктами як почуття власної привабливості, миттєвий приплив енергії та сил, підвищення сексуальності.
  2. Першовідкривачем у сфері створення парфумів за допомогою штучного інтелекту вважається компанія «Філіра» (Philira). Бренд є гігантом у сфері інноваційних технологій. Займає неабияку частку на європейському ринку, виробляючи ароматизатори Synrise. ШІ Philira здатний відшукати «білі плями» у всьому різномаїтті ароматів, колишніх та нинішніх, та заповнити їх. Він створює аромати майбутнього на основі півтонів, відтінків та переходів. Перші два аромати, створені штучним інтелектом, — це Egeo On Me та Egeo on You. На ринку їх презентувала компанія O Boticario.
  3. Паралельно з Philira шведський виробник парфумерії Givaudan презентував аромат Carto. Над розробкою працював не тільки штучний інтелект, а і «живий ніс»: через інтерактивну систему сенсорного екрана парфумери перемішували кольорові кружечки (де кожен колір — певний інгредієнт). Зібрана різнокольорова структура формувала пробну ароматичну композицію. Далі вже робот знаходив найефективнішу формулу, вимірював дозування та змішував інгредієнти. До ароматів, які були створені Carto, відноситься She Was an Anomaly від бренду Etat Libre d’Orange.

-_ghm1l_KnIBCP_9QcfnSO5F7qcNjLqub_wZbkD2NonIxP0vdFxwoQ21QItDS63f9Cfo7d7I_zefvyQdC_3r_e4kZxArIvwVbIbEr2ReizgcWiXCY1eHfuiXSZTNGC6tIhXHoFBoc7L-s_wZ_vJgklw

Яким парфумам найчастіше віддають перевагу дівчата?

Серед інноваційних ароматів завжди є місце класичним поєднанням. Рейтинг найбільш популярних вже понад 10 років очолюють парфуми Victoria’s Secret Bombshell, які у багатьох асоціюються з чутливістю та жіночою сексуальністю. Аромат з’явився у 2010 році й досі не втратив своєї популярності. Замовити можна тут https://secretangel.kiev.ua/ua/kosmetika/parfyum/. Victoria’s Secret Bombshell відноситься до фруктово-квітковий типів, запам’ятовується екзотичними акордами.

До ноток парфуму входять грейпфрут, полуниця, ананас, маракуйя, квітка танжерина, що відкриваються переливами легкості. Серце композиції – чуттєве звучання свіжозрізаних квітів півонії, жасмина та орхідеї. На фініші відчуваються теплі дерев’яно-мускусні базові ноти. При першому нанесенні аромат демонструє розкіш та оригінальність.

r5QL1KIqRgwu8styQOldARoGkBypuFkFkrvpWVxT3x1UHW_bIJRP63390YjCKMMH2gJYVhldwQ5yD18oe-LuPA0uP-PFbIuKJkiQjKxIMgULeWBB5v5sWSJJs3WIP7ipQvNVyI6JXOOVxt_qBrepFWc

Якщо ви хочете підкреслити свою індивідуальність та створити неповторний образ, спробуйте знайти свій улюблений аромат серед безлічі парфумів на ринку. Щоб він ототожнював ваш настрій, емоції та відчуття, могли доповнити ваш образ та зробити його неповторним. Тож, не соромтеся експериментувати та знаходьте свій ідеальний аромат!

Теги: