Калорійність гречаної каші

Склад гречки

В гречці міститься дуже багато макро – і мікроелементів: заліза, фосфору, кальцію, міді, марганцю і цинку. Цинк допомагає засвоюватися корисним речовинам, а залізо і мідь сприяють виробленні гемоглобіну в організмі. Крім цього, в ній міститься багато кислот: аскорбінової, лимонної, щавлевої, меноленовой, малеїнової, які дуже корисні при хворобах шлунка і кишечника, а також просто покращують травлення.

У гречаної каші містяться пігменти, фосфоліпіди і токофероли – активні речовини, що забезпечують обмін, ріст і відновлення клітин і тканин організму. За вмістом вітамінів Е, РР, В2 і В1, рутина (вітамін Р) гречка перевершує всі інші крупи. Рутин зменшує проникність та ламкість судин, прискорює згортання крові, посилює скорочення м’яза серця, що сприятливо впливає на роботу щитовидної залози, допомагає засвоюватися вітаміну С. Також він просто необхідний при серцевій недостатності, гіпертонії, нефриті, цукровому діабеті, ревматизмі, токсикозі у вагітних і багатьох інших захворюваннях.

Згідно словами багатьох фахівців, в гречці міститься практично стільки ж білка, скільки в м’ясі.

Калорійність гречаної каші і дієти

Калорійність гречаної каші на воді
Так як гречана каша є низькокалорійним продуктом харчування, її регулярне вживання призводить до зменшення ваги. Лікарі радять їсти цю кашу тим, хто має набряклість, так як саме приготовлена без приправ і солі гречана каша здатна виводити з організму людини зайву рідину.

Існує також гречана дієта. Вона досить жорстка, але, при цьому, дуже ефективна.

Щоб приготувати низькокалорійну гречану кашу, необхідно взяти одну склянку гречки і два або два з половиною склянки відфільтрованої чистої води. Перед безпосередньою варінням крупи, її бажано злегка обсмажити на сухій, чистій сковороді (не більше 5-6 хвилин). Потім гречану кашу необхідно висипати в каструлю, залити водою і варити на дуже слабкому вогні до повної готовності. Якщо ви хочете отримати низькокалорійний продукт, не додавайте масло, сіль і інші добавки в кашу.

Під час дієти, крім гречаної каші, дієтологи також рекомендують вживати курячі яйця, відварне або печене нежирне м’ясо, варену буряк і рибу.

Під час гречаної дієти ви зможете не тільки значно скинути вагу, але і наситити свій організм корисними речовинами.

Калорійність гречаної каші

продукт калорійність білки жири вуглеводи
гречана каша на воді 132 ккал 4,5 г 2,3 г 25 г
гречана каша на воді з маслом і цукром 120,4 ккал 2,5 г 4,9 м 17,5 г
гречана каша на молоці з цукром 197,3 ккал 7,5 м 3,3 г 36,6 г
гречана каша з грибами 68,3 ккал 2,5 г 2,4 г 10,2 г
гречана каша з тушонкою 197,3 ккал 9,5 г 12 р 13,1 г

Гречка є не тільки корисною, але і дуже поживним і ситної. Саме в гречаній каші присутній дуже багато заліза, яке вкрай важливо для повноцінного розвитку організму. Також гречана каша – це природний джерело фолієвої кислоти, яка зміцнює кровоносні судини і надає сприятливий вплив під час вагітності на розвиток плоду.

Дуже часто гречану кашу використовують в якості основи дієтичного харчування. Скільки калорій в гречаної каші?

Скільки калорій в гречаної каші?

Згідно з безлічі тверджень дієтологів, гречана каша є всім доступним продуктом харчування, який підходить для самих різних дієт і сприяє поступового позбавлення від зайвих кілограмів, так як калорійність гречаної каші дуже низька.

Калорійність гречаної каші становить від 90 до 200 калорій на 100 грам продукту, в залежності від способу її приготування. Глікемічний індекс гречаної каші – 78.

Для дієтичного харчування більше підходить гречана каша, приготована на воді, так як калорійність гречаної каші на воді менше, ніж калорійність гречки, приготовленої на молоці.

Калорійність гречаної каші на воді становить 132 кілокалорії на 100 грам продукту, харчова цінність на 100 грам продукту: 4,5 грам білків, 2,3 грама жирів і 25 грамів вуглеводів.

Калорійність гречаної каші, приготовленої на молоці з цукром, становить 197,3 кілокалорії на 100 грам продукту.