Калорійність помідорів

Користь і харчова цінність помідорів

Скільки калорій в помідоріПомідори здатні поліпшувати травлення за рахунок вмісту клітковини. У них також містяться вітамін С – 25 міліграм на 100 грам продукту, вітамін Е – 0,4 міліграма, вітаміни групи В (В9 – фолієва кислота, В6 – піридоксин, В5 – пантотенова кислота, В2 – рибофлавін, В1 – тіамін), каротин; мікроелементи: кальцій – 14 міліграм на 100 грам продукту, калій – 290 мг на 100 грам продукту, натрій – 40 мг, фосфор – 26 мг, залізо – 0,9 мг, йод, хлор – 57 мг, магній – 20 мг, сірка – 12 міліграмів і кремній.

Також в помідорах присутні потрібні організму органічні кислоти (щавлева, лимонна, янтарна, винна і яблучна.

За рахунок високого вмісту вітаміну С, провітаміну А і лікопену помідори використовують в якості профілактики хвороб серцево-судинної системи і ракових захворювань. Лікопен також зміцнює зір, особливо у старшому віці. Найбільше лікопену міститься в стиглих помідори.

Помідори мають легку послаблюючу, сечогінну і жовчогінну дію і покращують роботу кишечника. З цих причин їх рекомендують при захворюваннях печінки та шлунково-кишкового тракту.

За рахунок вмісту тіаміну і серотоніну помідори здатні покращувати настрій і є просто незамінними в боротьбі з депресією.

Помідори черрі також дуже корисні. Крім низькій калорійності помідорів чері, що, природно, корисно для дієтичного і взагалі здорового харчування, вони містять багато лікопену (антиоксиданту природного походження), який володіє протираковими властивостями. Також в них міститься багато мінеральних речовин, аскорбінової кислоти та органічних кислот.

Протипоказання до вживання помідорів

Калорійність помідор

Є захворювання, при яких помідори є не бажано. Мариновані і солоні помідори не рекомендовані хворим з гіпертонією. Свіжі помідори можуть спровокувати напад і рух каменів при жовчнокам’яній хворобі. При деяких хворобах печінки не рекомендовано їсти помідори, що пройшли термічну обробку.

 

Якщо ви на даний момент прагнете до схуднення, враховуючи низьку калорійність помідорів, можете сміливо їх їсти.

продукт калорійність білки жири вуглеводи
свіжі помідори 20 ккал 0,6 г 0,2 г 4,2 г
помідори черрі 15 ккал 0,8 г 0,1 г 2,8 г

 

Помідори прийшли до нас з Центральної і Південної Америки. В деяких місцях Мексики до цих пір можна зустріти дикі форми томатів. Сучасна назва «помідор» походить з французької та італійської мов, де воно означає «золоте яблуко» або «яблуко любові». Ці красиві назви говорять про любов до помідорів, які відомі людству дуже давно. На територію Європи завезли помідори португальці і іспанці в 16-му столітті і спочатку помідори використовувалися в якості декоративних рослин. На сьогоднішній день, крім звичних для нас звичайних помідорів, існують також мініатюрні помідори черрі, які досить популярні в багатьох кулінарів. Яка користь помідорів для схуднення і скільки калорій в помідорах?

Скільки калорій в помідорах

Помідори є ідеальним продуктом для дієти, так як калорійність помідорів дуже низька. Калорійність свіжих помідорів становить 20 ккал на 100 грам, відповідно, калорійність 1 помідора, вагою приблизно 140 грам, становить лише 28 ккал. Крім цього в помідорах міститься багато хрому, який здатний блокувати відчуття голоду і таким чином допомагає переносити дієти.

Калорійність свіжих помідорів безпосередньо залежить від їхньої зрілості та сорти. Таким чином, в солодких помідорах, таких як черрі, міститься більше калорій, ніж у кислих сортів. Калорійність помідорів черрі становить 15 ккал на 100 грам продукту, відповідно, калорійність 1 помідора черрі (вагою 20 грам) становить усього лише 3 калорії. Також зрілі помідори містять більше калорій, так як в них більше цукру. У солоних і маринованих помідорах міститься трохи менше калорій, ніж у свіжих, – 15 калорій на 100 грам продукту, але вони здатні посилювати апетит, тому для дієтичного харчування не підходять.