Калорійність черешні

Поширення по світу

Черешня – деревоподібна рослина, висота якого становить від 5 до 10 метрів. У дикому вигляді дерево зустрічається на Кавказі, Україні, в Росії.

На сьогоднішній день у всьому світі налічується близько 4000 сортів черешні. Вони в свою чергу діляться на види – бигарро і гіні. Бигарро – вид черешні з щільною, хрусткою м’якоттю і з безбарвним соком. Він гарний у свіжому вигляді, а також для заморозки і переробки. У більшості своїй до виду Біггар відносяться сорти черешні середнього і пізнього періоду дозрівання.

Гіні – м’які сорти з ніжною, солодкою і соковитою м’якоттю. Вони характеризуються кращими якостями смаку, ніж сорти бигарро. Недолік гіні в тому, що ягоди зберігаються погано і практично нетранспортабельні. До даного виду відносяться сорти з раннім терміном дозрівання.

Між видами бигарро і гіні існують перехідні форми. Так, є сорти бигарро, які за консистенцією м’якоті нагадують сорти гіні, і навпаки.

Калорійність черешні залежно від сорту і виду ягоди може незначно змінюватися.

Калорійність черешні та її склад

Скільки калорій в черешніКалорійність черешні складає близько 50 ккал. Калорії черешні розподілені таким чином: білки – 5 ккал, жири – 4 ккал, вуглеводи – 41 ккал.

Низький показник вмісту калорій черешні дозволяє використовувати продукт для включення в раціон худнуть людей. Завдяки низькій калорійності черешні ягоду можна їсти в будь-яких кількостях, причому, без побоювання додати у вазі.

Що стосується хімічного складу плодів черешні, то він досить повноцінний. У 100 г ягоди міститься 85 г води, 1,1 г білка, 0,4 г жирів, 11,5 г вуглеводів. Крім цього, черешня містить близько 2% органічних кислот (яблучну, саліцилову, лимонну, фолієву). Стигла ягода багата легкозасвоюваними вуглеводами, представленими глюкозою і фруктозою.

Задаючи питання «скільки калорій в черешні?», Не варто забувати про те, що в ягоді багато корисних мікроелементів, які жодним чином не здатні вплинути на значення калорій черешні. Так, в ягоді у великих кількостях присутні калій (250 мг / 100 г), вітамін С (20 мг / 100 г), залізо (2 мг / 100 г). У плодах є цинк, бор, йод, марганець, кальцій, фтор, фосфор, пектин, магній, вітаміни А, Е, РР, В.

Черешня має загальнозміцнюючу дію, здатна підвищувати імунітет і апетит. Ягода необхідна при недокрів’ї, допомагає налагодити роботу кишечника.

Щоденне вживання в їжу ягід черешні допоможе зняти біль при сечовипусканні, вилікувати артрит. Відвар з листя черешні являє собою хороший сечогінний засіб.

Ще одним багатством черешні є містяться в ній кумарини, що відповідають за позитивний тонус організму. За їх числа черешня поступається лише смородині, гранату та малині. Тому черешню рекомендують ослабленим людям і тим, хто недавно переніс хворобу. Кумарини черешні покращують настрій. Рекомендується щодня вранці з’їдати по 150 г ягоди.

Якщо вам ніяк не вдається позбутися зайвої ваги, то радимо 2-3 рази на тиждень проводити розвантажувальні дні, протягом яких допускається вживати тільки черешню (1,5-2 кг на день) і літр знежиреного кефіру. Повірте, через місяць ви відчуєте результат!

продукт калорійність білки жири вуглеводи
черешня 50 ккал 1,1 г 0,4 г 11,5 г
сушена черешня 213 ккал 1,6 г 0,5 г 53 г
компот із черешні 87 ккал 0,5 г 0,2 г 20,6 г
варення з черешні 187 ккал 0,7 г 0,3 г 45,3 г

 

Калорійність черешні

Черешня – чудовий смак теплого літа. Спробувавши ягоду одного разу, надалі вам не вдасться встояти перед її апетитним виглядом. Тут головне з’ясувати, скільки калорій вчерешне. Якщо калорії черешні досить малі, то можна сміливо вживати її навіть в процесі дієти.

 

Історія появи черешні

Перші згадки про ягоді виявлені в історії Стародавньої Греції в першому тисячолітті до н. е. За словами історика Плінія, батьківщина черешні – місто Керасунд в Малій Азії, звідки один з римських полководців після перемоги над понтійським державою вивіз черешневе дерево. Незабаром ягода з’явилася в Італії і на заході Європи. В Росію і Україну черешня потрапила з Криму, куди завезли її греки.