5 Травня, 2015

Чи можна їсти фрукти при дієтах?

Які фрукти і овочі можна їсти при дієті П’єра Дюкана?

Під час дієти П’єра Дюкана фрукти і овочі можна починати їсти з другого етапу схуднення. Забороненими овочами в ній виступають: авокадо, боби, квасоля, горох і сочевиця, а також кукурудза, горошок, картопля. Крім того, не рекомендується вживати оливки або маслини, банани, виноград, вишні, сухофрукти та горіхи.

Які ж фрукти і овочі можна їсти при дієті П’єра Дюкана? З овочів можна їсти помідори, огірки, болгарський перець, кріп, редис і стручкову квасолю. Також дозволеними овочами виступають гриби, шпинат, капуста, гарбуз, цибуля, кабачки, баклажани і селеру.

Такі овочі, як морква і буряк слід вживати в помірній кількості і не при кожному прийомі їжі. Пов’язано це з тим, що в них міститься цукор, тому їх споживання в раціоні слід обмежувати.

Про те чи можна їсти фрукти при дієти Дюкана, згадувалося вище, тому перерахуємо перелік дозволених їх видів після другого етапу схуднення. Отже, для дієти Дюкана можна використовувати яблука, бажано кислих сортів, полуницю, диню, малину, а також кавун і персик.

У деяких джерелах можна зустріти, що кавун не слід вживати під час дієти Дюкана. Оскільки в ньому міститься значна кількість цукру. Але строгих правил і обмежень з приводу вживання невеликої кількості арбузов немає.

Крім того, слід зазначити, що можна їсти фрукти при дієти Дюкана, такі як ківі, апельсин, груша, нектарин і манго. Але їх вживання можна починати з етапу «Консолідації».

У цій фазі схуднення один або два рази в тиждень можна влаштовувати собі святкові трапези. При цьому дозволено їсти найрізноманітніші продукти в помірній кількості, включаючи і фрукти.

Можна їсти фрукти при дієти Дюкана на першому і другому етапах? Сам автор методики схуднення стверджує, що під час першої та другої фази зниження ваги краще від них відмовитися. Пояснюється це тим, що на першому етапі, який називається «Атака», перевага віддається лише білкової їжі, а саме – м’ясним продуктам.

Цей період найважливіший для схуднення. І при правильному виборі продуктів можна істотно знизити свою вагу. Другий етап також важливий, він іменується «Чергування». Суть другого етапу полягає в чергуванні білкових та білково-овочевих днів. Тому фрукти також слід виключити з раціону.

Можна їсти фрукти при дієти Дюкана тільки на третьому та четвертому етапі схуднення. У цей час відбувається закріплення і утримання отриманих результатів зниження ваги, а сам раціон стає більш різноманітним і поживним. Крім того, дозволені види фруктів можна вживати в помірних кількостях щодня.

Слід зазначити, що дієта П’єра Дюкана є високобілкової, з низьким вмістом вуглеводів, жирів, а також цукру. Її головний принцип полягає в тому, щоб допомогти нашому організму безболісно знизити вагу, скорочуючи при цьому перераховані вище елементи.

Окрему увагу потрібно приділити плодам Годжі. Ці фрукти можна їсти під час дієти Дюкана, оскільки вони багаті вітамінами і мікроелементами. Крім того, вони є природними антиоксидантами. А під час вживання ревеню, при дотриманні дієти Дюка, можна усунути проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Як відомо, фрукти в своєму складі містять значну кількість цукру, що сприяє прояву апетиту. Тому багато людей під час схуднення намагаються їх не вживати. А, на думку дієтологів, певні види фруктів, навпаки, можуть допомогти ефективно знизити вагу.

У даній статті ми постараємося розглянути, які можна їсти фрукти при дієтах. Крім того, наведемо перелік їх корисних властивостей і якостей, які сприятливо позначаються на стані нашого організму, а також дізнаємося, чому певний вид фруктів сприяє процесу схуднення.

Рейтинг фруктів, які сприяють схудненню

Серед усього розмаїття фруктів можна виділити 5 найбільш популярних їх видів, які, на думку дієтологів, ефективні під час дотримання різних дієт. Так, наприклад, перше місце займає грейпфрут.

Цей фрукт можна їсти при дієтах, оскільки він володіє низьким глікемічним індексом. А грейпфрутовий цукор, який містить мінімум калорій, дуже повільно засвоюється в організмі. Крім того, цей фрукт багатий клітковиною, що допомагає людині добре наїстися, особливо після вечері в якості перекусу.

На другому місці стоять яблука. Вони вважаються ідеальним сніданком або перекусом. Ось тільки в сирому вигляді яблука здатні активізувати апетит, оскільки фруктові кислоти, які містяться в них, сприяють виробленні соляної кислоти в шлунку.

Дані фрукти можна їсти при дієті в печеному вигляді. Яблука, приготовані таким способом, зможуть створити відчуття ситості на довгий час, не дратуючи при цьому стінки шлунка. А запекти їх можна швидко в мікрохвильовій печі, додавши трохи води.

Третє місце займають апельсини. Вони, також як і грейпфрути, складаються зі значної кількості харчових волокон, при цьому в їх складі низький вміст фруктового цукру. Крім того, апельсини є одним з основних джерел вітаміну С.

Даний фрукт можна їсти при дієтах в якості перекусів, оскільки вони є низькокалорійною і здоровою їжею. Але найкраще їх вживати окремо від основного прийому їжі, тобто не рекомендується апельсин поєднувати з іншими продуктами.

На четвертому місці стоять ананаси. Серед тих, що худнуть існує думка, що саме даний вид фруктів спалює підшкірний жир в організмі, а ось дієтологи стверджують, що ананаси в своєму складі містять різноманітні ферменти, які покращують і полегшують процес травлення.

Цей тропічний фрукт можна їсти при дієті. Але говорити про те, що надмірна вага спалюється завдяки ананасам – це невірно. При звичайній системі харчування їх можна комбінувати з жирними стравами. При цьому засвоєння жирів буде відбуватися повільніше, і з’явиться шанс до їх меншого відкладенню в організмі.