2 Березня, 2015

Як дотримуватися дієти, щоб не зірватися?

Дієта на все життя

Яку дієту треба дотримуватися?Для тих людей, які дійсно думають про збереження свого здоров’я, ніколи не постане питання, яку дієту треба дотримуватися. Так як для них дієта – це не короткочасне обмеження в їжі з метою схуднути, а правильний режим харчування, якого слід дотримуватися все життя. Але в деяких випадках навіть такі люди можуть помітити, що їхня вага потроху, поступово збільшується. У чому причина такого явища? У більшості випадків це пояснюється регулярним переїданням. Людина непомітно для самого себе починає збільшувати кількість з’їдається за раз жирної, солодкої або борошняної їжі, він звикає щось є, не відчуваючи при цьому почуття голоду. У таких випадках немає необхідності слідувати жорсткій дієті. Досить підкоригувати свій щоденний раціон. Далі ми перерахуємо правила, які підкажуть, як дотримуватися дієти все життя:

  • Контролюйте обсяг з’їдаються порцій. Іноді через почуття голоду ми кладемо в свою тарілку більше їжі, ніж необхідно, а потім поглинаємо її всю, навіть якщо почуття голоду вже вгамує. Щоб уникнути цього, користуйтеся невеликий за розміром посудом, в неї ви не зможете покласти більше, ніж треба. В крайньому випадку, якщо з’їденого виявиться мало, і сильне бажання поїсти не пройде, покладіть собі в тарілку чверть від попередньої порції.
  • Їду пережовувати ретельно і не поспішаючи, щоб мозок вчасно отримав сигнал про те, що шлунок повний, а ви не встигли з’їсти «зайву» їжу.
  • Щоб не довелося вирішувати, яку дієту треба дотримуватися, візьміть собі за правило завжди їсти в один і той же час, при цьому невеликими порціями, але часто, через рівні проміжки часу. Якщо організм відчує сильний голод, то існує велика ймовірність того, що ви з’їсте більше, ніж слід.
  • Також при відчутті голоду рекомендується випити склянку води, так як в деяких випадках мозок плутає бажання поїсти з необхідністю втамувати спрагу. Якщо після того як ви попили, почуття голоду не пройшло, то дійсно пора підкріпитися.
  • Як дотримуватися дієти правильно і все життя? Намагайтеся ні за яких умов не змінювати свій раціон харчування. Завжди носіть з собою яблуко на випадок раптового почуття голоду, тому що інакше великий ризик того, що, піддавшись спокусі, ви купите здобні булочки або шоколадний батончик. Якщо доводиться їсти в місцях громадського харчування, то віддавайте перевагу дієтичним і низькокалорійним страв, наприклад, легким супів, овочевих салатів, рибі. У випадках, коли захотілося сильно їсти, і поруч є магазин, виберіть молочні продукти, наприклад, сир і кефір.

Як дотримуватися дієти?Дієта для схуднення – це особливий режим харчування. Людина, що дотримує дієту, скорочує обсяг їжі, що з’їдається за один раз, а від деяких продуктів відмовляється зовсім. Тривалість проходження такого режиму харчування залежить від того, на скільки кілограм хоче схуднути людина і як швидко. Є дієти, яких треба дотримуватися від 3 до 7 днів, а існують і такі, на яких треба сидіти від одного до двох місяців. Суворе дотримання дієти – це справжнє випробування для організму і серйозне тренування сили волі. На сьогоднішній день розроблено багато самих різних дієт. Але яку вибрати дієту, як дотримуватися її правильно, щоб не зірватися? Ці питання хвилюють всіх, хто задався метою схуднути. І в цій статті ми розповімо про це.

Як дотримуватися дієти правильно?

Згідно зі статистичними даними, зі ста чоловік, які почали дотримуватися дієти, тільки тридцяти вдається протриматися на ній до кінця. Решта ж або періодично вживають заборонені продукти, або зовсім перестають дотримуватися режиму харчування раніше терміну закінчення дієти. Природно, в таких випадках дієта не дає очікуваного результату, а замість нього тільки приносить розчарування. Так як дотримуватися дієти правильно, щоб не кинути її, і досягти бажаного результату? Головне в цій справі – це впевненість у тому, що все вдасться, і реальне бажання досягти наміченої мети. А ми, в свою чергу, дамо вам кілька підказок як не зірватися.

Отже, перш ніж почати худнути, необхідно вирішити, яку дієту треба дотримуватися. Адже від цього залежить результат. Очевидно, що варто віддати перевагу тому режиму харчування, який неодноразово був випробуваний іншими, і його ефективність була ними підтверджена. Також зверніть увагу на наступні рекомендації:

  • Легше слідувати тій дієті, меню якої складається з улюблених продуктів. Наприклад, якщо вам подобається гречана каша, то виберіть для схуднення кефіру-гречану дієту.
  • Для того щоб результат дієти перевершив очікування, необхідно доповнити її регулярними фізичними навантаженнями. Це не тільки прискорить спалювання жиру за рахунок активізації обмінних процесів в організмі, але і не дозволить обвиснути шкірі на схудлих місцях.
  • При дотриманні суворої дієти не рекомендується дотримуватися її довше, ніж треба. Так як це загрожує погіршенням самопочуття і навіть появою проблем зі здоров’ям.
  • Перш ніж почати слідувати нового режиму харчування, дізнайтеся не тільки як дотримуватися дієти, але і як правильно виходити з неї. Це дуже важливо, тому що інакше можна не тільки швидко набрати втрачені кілограми, але і додати до них нові.

Для тих, хто хоче схуднути за допомогою дієти, але не впевнений у своїх силах, гарною підмогою їм у цій нелегкій справі стане щоденник. У нього рекомендується записувати всі етапи розставання із зайвою вагою: первинну масу, щоденне меню, час прийому їжі, кількість з’їдаються калорій і втрачених грамів жиру за день, а також свої відчуття в цей період. Цей документ і буде містити в собі відповідь на питання, як дотримуватися дієти. А в разі невдачі він допоможе визначити, які помилки були допущені під час прямування нового режиму харчування.

Теги: