Як скласти меню на овочевій дієті для схуднення?
З одного боку, з меню овочевої дієти все просто – будь-які овочі, доступні в магазині, автоматом з’являються на столі. Про розмір порцій вже сказано, про термообробку теж, про частоту прийомів їжі говорилося. Ніби як і труднощів виникнути не повинно. Але у багатьох людей нерідко виникає ступор, особливо підігрітий страхом зробити помилку, через яку овочева дієта перестане працювати. Тому слід розглянути приблизний раціон на день і ознайомитися з парою-трійкою рецептів для овочевої дієти.
- Сніданок не завжди ситний, адже не кожна людина в змозі рано вранці набити шлунок занадто сильно. Тому тут буде достатньо або кружки чаю, або склянки морквяного соку з 1 ч. л. оливкової олії. Попередження лише одне: такий тандем не оцінений при дискінезії.
- Другий сніданок вже варто зробити щільніше, або з’ївши цільний і свіжий огірочок з грядки, або построгав в миску огірок з помідором, заливши все лимонним соком. А можна не присмачувати салат, просто підкинувши до нього зелень цибулі.
- На обід всі дієтологи голос рекомендують зварити супчик. На овочах, звичайно, не те, що на м’ясі, але все ж досить корисно і цілком смачно. Як його приготувати – буде розписано нижче. А другим варіантом обіду може виступити печена картопля. Максимум, що можна до нього додати, не рахуючи петрушки і цибулі, 10 г вершкового масла. Самих картоплин допустимо з’їсти лише 2 шт.
- Для полуденка варто зробити легкий капустяний салатик або випити гарбузовий сік.
- До вечері підійде запіканка. Які компоненти підібрати – рішення індивідуальне. Наприклад, цікаві кабачки з томатами і білком одного курячого яйця. Таке послаблення цілком допустимо. Крім того, можна взяти трохи маринованих грибів до будь-яких свіжих овочів.
Для сніданку або полуденку також відмінно підійдуть оладки з тертої картоплі з морквою і зеленню. Готувати їх радять в духовці, а не на сковороді, щоб не підвищувати калорійність страви. В склад входить ще кабачок, часник з цибулею, кінза і трохи панірувальних сухарів.
У супу для овочевої дієти рецепт ще простіше: з цією метою проварюється трохи селери, будь капусти (бажано білокачанної), ріпчаста цибулина, коріандр, кмин, томати, часник і стручок червоного перцю. Ситність, звичайно, не настільки висока, як у м’ясного першого страви, але її достатньо для втамування голоду.
Відгуки про овочевій дієті для схуднення та рекомендації
Якими б корисними овочі не були, у своїх відгуках до овочевій дієті лікарі рекомендують дотримуватися такого розпорядку не довше трьох діб. Такого короткого періоду достатньо для очищення організму, після чого слід ввести хоча б невелику частку білка в раціон. В іншому випадку схуднення почне здійснюватися за рахунок знищення м’язової тканини. Крім цього, тривала відсутність в плані харчування складних вуглеводів у вигляді круп завдає удару по багатьом внутрішнім системам. Особливо дістається нервової і мозку.
Що приємно, так це відгуки про овочевій дієті з боку худевших жінок. У літню пору така схема ними переноситься добре, адже тут сама природа велить відмовитися від важкої їжі. За 4-5 днів вдається скинути 2-3 зайвих кілограма, особливо сильно себе не мучачи. Деякі додають до обіду ще 100 г відвареного курячого м’яса, якщо голод вимагає зриву. На результатах такий хід особливо не позначається.
На систему скидання ваги, чий раціон базується на овочах, мабуть, найчастіше звертається увага жінок. Крім того, що таке меню апріорі малокалорійно, воно досить корисно, щоб намагатися не шкодити організму. А в певному сенсі можна і налагодити його функції. Наприклад, поліпшити травлення, тон особи, стан судин. Звичайно ж, це буде залежати від того, наскільки збалансованою і короткострокової стане така схема. Адже овочева дієта для схуднення ґрунтується тільки на овочах, а це може бути небезпечно, якщо сидіти на ній дуже довго. Як правильно її застосовувати, і чого вдасться досягти – розказано нижче.
Основні принципи методики
Незалежно від загальної калорійності раціону, яка в будь-якому випадку не переступить горезвісні 1200 кКал, кількість прийомів їжі максимально дробиться. З урахуванням того, що овочі насичують ненадовго, це вийде природним шляхом. Оптимальними виявляться підходи до столу раз у 2 години, при цьому, безперечно, порції будуть підбиратися невеликі. В основному це 150-200 г для основних, і 100 г – для перекусів. В цілому за добу виходить 1,5 кг.
За пару годин до сну їсти небажано. Хоча більшість овочів мають калорійність «негативну», що говорить про великих затрат на переробку, ніж потрібно організму вночі потрібен відпочинок. Травної системи це теж стосується.
Водний режим важливо дотримуватися навіть в овочевій дієті: хоча частково рідину дають овочі, цього недостатньо. І тому пити хоча б 1,5 л на добу доведеться. Це обов’язково повинна бути чиста вода, до якої не належать ні трав’яні чаї (навіть слабкі), ні соки (навіть свіжовичавлені). І те, і інше – повноцінний прийом їжі. Найкраще їх робити перекусами або доповнювати ними інші страви. А ось алкогольних напоїв йдеться чітке «ні» на весь період овочевої дієти.
Оскільки крім рослинної групи в меню овочевої дієти нічого не передбачено, варто кілька слів сказати і про спосіб термічної обробки. За фактом, методика дозволяє навіть смажити, якщо справа стосується баклажанів. Але робиться це з використанням оливкової олії в невеликій кількості. Для всіх інших представників овочевої групи передбачена лише варіння, запікання і пропарювання. Крім того, вживати їх можна і в свіжому вигляді. З урахуванням калорійності кожного, не рахуючи картоплю і моркву, навіть після смаження вони не сильно потяжелеют.
А ось сіль жоден рецепт до овочевій дієті не включає в себе. Це обумовлюється тим, що, по-перше, овочі її не вимагають, а, по-друге, сіль обов’язково почне затримувати рідину в організмі, що спровокує набряки. Позитивних моментів тут не мається. Але, варто сказати, що відмова від солі – ще одна причина для дотримання овочевої дієти лише в короткі терміни. Наявність цього елемента в добовому раціоні обов’язково, тому ліквідувати з меню його назовсім неприпустимо.