26 Січня, 2015

Вівсяна дієта

Вівсяна дієта: результати та відгуки

Відгуки про вівсяної дієтіОтже, перше, з чим стикаються худнуть на цій дієті дами, це смак вівсянки. Сама по собі вона … ніяка. Відразу згадується бідний сер Баскервіль. Насправді цей жарт над англійським сніданком не така вже й жарт. Якщо американський традиційний сніданок – це яєчня з беконом і кави, то англійський сніданок – це молоко і вівсянка. Правда, якщо вірити мандрівникам, на півночі Англії до традиційної вівсянці подають з ранку все. У буквальному сенсі: і яєчню, і рибу, і кекси з ягідним варенням … Щодо до відгуків про вівсяної дієті це означає, що ті, хто її практикують, дозволяють собі послаблення: від горіхів і мигдалю до фруктів і овочів як гарнір.

Які результати від вівсяної дієти будуть, якщо порушувати її основні правила і харчуватися більш різноманітно? Давайте розглянемо механізм дії дієти на організм. Практикуючі цю дієту особливо згадують про «чистячих» властивостях вівсянки, про видалення «шлаків і токсинів» з організму. Що насправді відбувається? Насправді рисовий відвар і кисіль з вівсянки відносять до страв, що уповільнює моторику кишечника, клітковина ж, що міститься у вівсянці, дійсно чистить кишечник. Виходить дійсно чистить і протизапальну, обволікаючу дію на слизову оболонку шлунку і кишечника.

З відгуків про вівсяної дієті стає зрозуміло, що насправді все додають до вівсянки що-небудь. У всіх приблизно схуднення йде близько кілограма в день. Різниці через добавок не помічено, швидше різниця в швидкості схуднення є через індивідуальних особливостей.

Вівсяна дієтаВівсяна дієта відноситься до класу монодієт і має на увазі, що основним продуктом харчування в цій дієті є вівсянка.

Для чого найкраще використовувати вівсяну дієту? Для схуднення в екстремальний термін ненабагато (близько 5 кг і 1 розмір за 3-5 днів), для розвантажувальних днів (не частіше, ніж раз на півроку). Вівсяну дієту для схуднення на постійній основі краще не використовувати, оскільки вона занадто жорстка, незбалансована і не підходить для регулярного харчування.

Відповідно, сидіти на такій дієті краще не більше 3-5 днів, вона не підійде особам із захворюваннями шлунково-кишкового тракту (потрібно буде проконсультуватися з гастроентерологом). Також негативні відгуки про вівсяної дієті у осіб, які займаються активною фізичним навантаженням, спортом, так як для фізичного навантаження важливі білки, і навіть кілька днів без білкової їжі позначаються не кращим чином.

Меню вівсяної дієти для схуднення

По-перше, через те, що це монодієта, вхід і вихід з неї припускають дотримання певних умов.

Підготовка.

Так, на початку дієти за день до неї потрібно відварити з ранку склянку нешліфованого рису на літр води (варити близько години, для отримання відвару), отриманий відвар пити всю першу половину дня, і більше нічого не їсти (воду пити можна і потрібно). Увечері – легка вечеря. Краще так провести декілька днів. (Хоча можна і скоротити до одного, а деякі зовсім нічого не роблять.) Все, етап підготовки до вівсяної дієті завершений.

Перший варіант дієти.

Сама дієта: основний продукт – вівсянка (Не пластівці, що не швидкорозчинні каші, а саме овес). Порції вівсянки повинні бути невеликими, приблизно 150-200 грамів. Дозволяється додавати низькокалорійні фрукти і нежирний кефір. Не можна додавати цукор, сіль і спеції.

Число прийомів їжі – 6-8 разів на день, останній – за 3 години до сну.

Другий варіант дієти.

Основний продукт: цільне зерно вівса поперемінно з вівсяними пластівцями. У цьому варіанті дозволяється готувати каші на нежирному молоці. З ранку дозволяється додавати сухофрукти в кашу. У цьому варіанті вівсяної дієти в меню теж дозволені некалорійні фрукти.

Загальна витрата продуктів на день: 600 грамів каші, 300 грам фруктів, стакан кефіру або молока.

Кашу можна запивати водою (зате в проміжках між їжею можна пити скільки завгодно). Також не можна міцний чай і каву, тільки мінеральну воду негазовану і соки.

Вихід з вівсяної дієти.

З монодієт не можна виходити різко, навантажуючи шлунок, інакше це загрожує зривом системі травлення і набором кілограмів назад. Як правильно виходити з вівсяної дієти? Додавайте поступово овочі і пісне м’ясо в раціон. Урізноманітніть вівсянку іншими крупами. Ще тиждень краще готувати продукти за дієтичним рецептами, так, наприклад, не використовувати багато жиру, не смажити нічого, не вживати копченостей і солінь.

Важливо:вівсянка має властивість вимивати кальцій з організму, так що під час дієти краще пропити препарати кальцію.

Теги: